Afr Lpg Ayarı Ankara Özgökse Otogaz #afrteam

Konusu 'AFR LPG AYARI ANKARA' forumundadır ve Destek tarafından 9 Aralık 2018 başlatılmıştır.

1. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Yetkili: Sedat DEMİRYÜREK
    054386272539
    Şaşmaz/ANKARA

2. fatih2761

fatih2761 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Özgökse Otogaza aracıma afr ayari yaptirmak için gittim. Önce bir çırakla konuştum aracın filtresini degistirecegimi ve ayarlarına baktirmak istedigimi ve afr ayarı yapıp yapmadıklarını sordum. Çırağın dediği bu araçlara afr ayarı yapmıyoruz. Hangilerine yapıyorsunuz dedim turbolu araçlara yapiyoruz. Buranın ustası kim diye sorduğumda sedat ustayı gösterdi. Sedat ustanın yanına gidip durumu izah ettim. Sedat usta bu araçlara yapmıyoruz vaktimiz yok en az 1 saat sürer o kadar zamanımız yok vs... Bir sürü bahaneler söyledi. Aracimin ayarlarına bakmasını istedigimi söyledim ve 3-4 dk bakıp ayarların iyi olduğunu söyledi ve üstünede 90 tl verdim. Birdaha da ne tavsiye ederim bu işletmeyi ne de giderim.

3. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    5dkya otomatik kalibrasyonla 40-50tl almak varken 60 dakikaya en az 500tl almasi lazim ama alamayacagi icin ugrasmiyor

4. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    Maalesef iletişim problemi
    Aracının arızası yada bakımı için istenen parayı ustadan öğrenir neler yapılacak bunuda öğrenir daha sonra fiyat araştırması yapar ve istediği ustaya arıcını yaptırır maalesef müşterilerimizde fiyat sormadan hareket ettiği zaman böyle durumlarla karşılaşır
    Sanayide her branşta birden fazla usta var neden ?
    Neden işyapmayan ustalara ücret veriyorsunuz ?
    İş yapılmadan önce Neden fiyat sormuyorsunuz Fatih bey
    İş yapıldıktan sonra o usta daha fazla para isteyebilirdi bu fırsatı neden veriyorsun ?

5. fatih2761

fatih2761 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Neden gidiyoruz oraya acaba? Burada sadece benim kitime bakan tekyer oldugu için olabilir mi? Birkaç servis daha var ama adamlar daha bendeki kiti gormemis ve ugrasmamis hatta programi bile yok elinde. Hatta kitin ecusunun icindeki yaziliminin bile değiştirildiğini söylediler baglanamayinca güldüm tabiki. Elimizde tek yer kaliyor bağlanabilen mecbur oraya gitmis olabiliriz degilmi.? Ayrica lpg tamircilerinde filtre ve ayar için tek fiyat uyguluyor olabilirler mi acaba? Neyere gidersek gidelim bu fiyat 3 aşağı 5 yukarı aynıdır genelde. Eeee o zaman ne yapacağız ya araci bu şekilde kullanacağız yada parayı verip üstün körüde olsa yaptirmaya çalışacağız kasap sayilan ustalara.

6. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    sen beni yanlış anladın
    senin anlattığına göre; ayarını yapmak istemeyen bir adam var karşında sende bunun farkındasın seninle uğraşmak istemiyor üzülerek söylüyorumki sen o dükkana bidaha gelme diye yapmış
    esnafın yaptığı doğru değil sende göz göre göre kaptırmısın parayı

Son düzenleme: 2 Ağustos 2021
  7. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    kablon yokmu ayarını kendin yap
    filitremi değiştirecen internetten 3 yada 5 li filitreler uygun fiyat al değiştir iki kelepçe söküp takacan

8. fatih2761

fatih2761 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Kablomu aldim. Enjektörlerimin gelmesini bekliyorum yurt dışından. Zaten bundan sonra kendim ayarlayacağım.filtreyide kendim değiştiririm senin dedigin gibi. Elimiz yatkin bu tür şeylere. Once tesisatı toplamam gerek. Sonra enjektörler gelince takip ayar işine başlayacağım.

Sayfayı Paylaş