AKL 924 DI ECU hakkında.

Konusu 'AKL LPG AYARI VE AKL LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Yasineryilmaz tarafından 22 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

1. Yasineryilmaz

Yasineryilmaz New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Merhabalar elime AKL 924 (DI) ECU ve Atiker ACHR enjektörlü bir AKL kit geçti bu kiti Megane 2 1.6 K4M 760 130K km de aracıma takmayi planlıyorum. Şimdi bu AKL 924 di ecu modelinden de anlasilaci üzere direct enjeksiyonlu araçlara uygun bir ECU peki bu durumun böyle olması bu ECU yu endirekt enjeksiyonlu olan aracımda kullanmama engel mi? Benim kendi çapımda araştırmalarım sonucu bu ECU atikerde atikfast 202 DI ye ve Romano Antonio M2 Rev4 versiyonu ECU lar ile eşleşti. Romano Antonio M2 Rev4 ECU su günümüzde DI ihtiyacı olan araçlara uygulaniyor bu ECU hem direct hem endirekt enjeksiyon sistemini destekliyor (Romano nun tüm DI özelliğe sahip ECU lari endirekt sistemlere uygun)
    Bunları Romano nun kendi sitesinden öğrendim ve Romano AKL Atiker işbirliği içinde çalışıyorlar. Burdan yola çıkarak AKL ve atikerin de DI özellikli ECU lari endirekt sistemleride destekler ve çalıştırır sonucuna ulaştırdı beni. Siz değerli arkadaşların da bilgi, düşünce ve tecrübelerini öğrenmek isterim.
    Her eline şarjlı alan LPG ci olmuş sözde ustalar birde LPG nin zerresi hakkında bilgileri yok soruyoruz cevap hemen olmaz yok o direkt bu düz falan filan yoruyorlar beni bilgili insanlar ile iletişim kurmak istiyorum. Duruma göre kiti aracıma kendim takacağım zaten, diğer gerekli bilgiler için de sizlere ihtiyacım olacaktır. Şimdiden teşekkürler.

2. symbol

symbol LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    967
    Kolay gelsin montaj fotoğraflarını bekliyoruz:) sizinle mailleşmiştik güzel bir iş çıkacağa benziyor :)

3. Yasineryilmaz

Yasineryilmaz New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Symbol hocam merhaba teşekkürler iyi temennilerin için anlatmama gerek yok sen de anladın konuyu zaten en kısa zamanda detaylı fotolar paylaşacağım bi aksilik olmazsa. Enjektör nozullari 1.6 çıktı onları değiştirmem lazım önce akşam bi LPG ciye uğrayıp nozul hortum falan eksikleri tamamliyacagim. Tank da 60 lt 680mm arabaya tam sıfıra sıfır denk geldi şimdilik herşey yolunda :)

powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş