akl elegand,mondeo 97 model 2.0 nozzle map haritam nasıl?

Konusu 'AKL LPG AYARI VE AKL LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve sedat-dmrcn tarafından 20 Kasım 2019 başlatılmıştır.

1. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn Active Member

Beğenilen Mesajları:
    73
    hayırlı akşamlar çok şükür 1ki forumdan bazı arkadaşların özelliklede powerkırk arkadasın yardımlarıyla 10 bin kmyi aştı hala kendi yaptığım ayarı kullanıyorum ve bugun bi kez daha baktım kablo takıp ekran kaydederek..değerlerimin bazıları sanki -5 leri aşıyordu harita alttaki videoda ;videoya göre %3-5 arası zengin gibi yorumladım sizin yorumunuzuda merak ediyorum..sanırım coğu yeri %3-5 civarı kısmam gerekiyo yanlışım varmı,?şimdiden tesekkür ederim.

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Aynen dediğiniz gibi görünüyor ama çokta önemli değil, uzun süredir bu ayarla kullanıyorsanız direk LTFT miktarı kadar azaltma yada arttırma yapabilirsiniz.

3. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn Active Member

Beğenilen Mesajları:
    73
    cok tesekkürler.ende direk ltft miktarı kadar azaltma yaptım zaten çoğu yerde ltft -3-5 lerdeydi bende %3 civarı kıstım haritayı ama gel gör ki bir hafta kullanım sonucu bukez de şehiriçi kısa mesafe 6-7 km kullanımlarda hep ltft +3 +5 lere dayanıyo..acaba bundaki etken nedir havalar dahada soğudu ve her sabah saat 8:30 da aracı kullanıyorum o sırada gaz ve regülatör sıcaklığı malum düşük..ve gaz beyni de sıcaklık ayarlamalarına göre sürekli müdahale edip gazı sanırım kısıyo..yani acaba bu yüzden de hafızaya +10 lu stft ler yüzünden mi alıp ltft yi +5 +7 lere çekiyo anlamış değilim

Sayfayı Paylaş