Akl Lpg ayarı

Konusu 'AKL LPG AYARI VE AKL LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Erhy1 tarafından 30 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] Selamlar.2011 model symbol 1.2 16v aracimda yeni takilan akl obd 2 sistemli lpg kitin de 500km sonra ariza isigim yandi ustaya gittigimde isigi sondurup ayar yapip gonderiyor yine yaniyor.Bende burdan okuduklarimdan cesaretle kablo aldim.Asagida acemice iki fotograf cektim ne yapmami önerirsiniz.

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Dehşet, reno forumları varsa ve giriyoriseniz aynı model arabada yakıt düzeltmeleri nasıl çıkıyor diye. Sizde farklı bir durum varmı bilmiyorum ama yakıt düzeltmeleri çooooook kötü. Ama dediğim gibi sizin arabalarda belki normal bir değerdir. Benzinde bile kötü görünüyor çünkü

powerkırk3 bunu beğendi.
  3. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34
    Ne yapmam gerekiyor bu degerleri duzeltmek icin yardim icin tesekkurler.

4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Benzinde kullanın hocam,lpg ye geçmeyin.ama LPG yazılımı ile bağlanıp ltft stft yavaş ve hızlı yakıt düzeltmeleri takip edebilirisiniz.

5. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Bu araçta vakum kaçağı harici bu durumun yaşanması çok zor. Düzeltme sınırı degil yaşama sınırını aşmış.

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  6. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34
    Tesekkur ederim ilginize.

x-calibur bunu beğendi.
  7. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34
    Lpg ya da benzinde kullanirken hic bir degisiklik gostermiyor arac gidisi rolantisi normal vakum kacagini nasil gidercez hocam.

8. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Yakit nasil fazlamı yakıyor şuan. Çünkü bu degerlere gidisi normal diyebiliyorsan fazla yakmasi lazim ecu sürekli yakıtı kısıyor. Vakum kaçaģı çok lanet birseydir. Bulduktan sonra tamiri çok basit olur genelde ama önemli olan bulmasi. Bir kaç yöntemi vardir anlatsam 2 saat yazmam gerek :D o yüzden youtubeden dünya kadar sonuca ulaşmış kayıtlar var hem izleyerek ögrenmek daha iyidir.;)

9. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34
    Araci bugun benzinde kullandim uzun yolda yol bilgisayarina gore 37 km de 2.3 lt yakti 100km de de ortalama 6.2 lt yapar.Aracta cok yakit artisi yok lpg benzin degerlerini mi bozdu yoksa programmi yanlis gosteriyor acaba yoksa ustaya bi kontrol ettireyim mi?

10. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    LPG yazılımı ile kontrol edin LPG de değil benzinde kullanın bakın bakalım bu yakıt düzeltme değerleri nasıl oluyor

Erhy1, powerkırk3 ve Cliosymbol bunu beğendi.
  11. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34
    Aksama bi kontrol edeyim durumu paylasirim ilginiz icin tesekkurler.:)

x-calibur bunu beğendi.
  12. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34
    Araci 60 km uzun yol 30 km civari cok yogun olmayan sehir ici kullandim yakit 5.8 cikti.Lpg programina bagladim kisa ve uzun yakit kesme yine yüksekUstaya gittim durumu anlattim rolantiye bakti motoru dinledi yakiti soyledim hersey normal gozukuyo dedi programdaki yakit degerlerini gosterdim yanlis ölçmüs dedi.Boyle olunca lpg ye de alamadim ne yapmami önerirsiniz

13. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    LPG programında obd ayar kısmı nasıl? Ekran görüntüsü yükleyebilirmisiniz? Birde reno forumları varsa arkadaşlarınıza sorabilirisiniz onlarda bu ltft stft değerleri nasıl diye aynı model araçta. Çalışma prensibi farklıdır belki

powerkırk3 bunu beğendi.
  14. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Karb.degisikligi sayfasını da paylaşırmısınız?

15. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34

16. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34

17. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34
    Bugün yola çıkıp 10 dk lık bir video kaydettim.Yolda bazen benzinde bazen de gaz da kullandım.Araç şuan 1lt benzinle uzun yolda 110km hızda 16-17 km gidiyor yakıtta artış yok video dadeğerler neden bu kadar yüksek yardımcı olursanız sevinirim.

18. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Hocam buradan anladığım tek şey sizin bu verilere göre bizim SIFIR dediğimiz sizde 50. Siz obd adaptasyon kısmını kapatın. LPG de ayarsızlık yapıyor bu yüzden. Benzinde nasıl ise durum lpg de de aynı olacak şekilde harita düzenlemesi yapın
    ADAPTIVITY deki tiki kaldırın

Erhy1 bunu beğendi.
  19. Erhy1

Erhy1 Member

Beğenilen Mesajları:
    34
    Ustam benzin ve gaz enjeksiyon süreleri normal mi yada map basinci degerleri olmasi gerektigi gibi mi?Yakit kesme degerlerini serviste baktirayimmi ?

20. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Enjeksiyon süreleri konusunda yada map basıncı konusunda pek birşey diyemem ama dediğim gibi adaptivity kısmında bulunan tiki kaldırın. Sizin sisteme ters çalışıyor %50 yi sıfıra getirmek istiyor. Rölantide ısınmış motorda hem benzin hemde LPG de kayıt varmı?

powerkırk3 ve Erhy1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş