Astra 1.6 115bg landirenzo ayar kıyaslaması

Konusu 'LANDI RENZO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Balkes tarafından 22 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. Balkes

Balkes New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Arkadaşlar 1.6 litre 115 beygir Opel Astra aracım var. 8 bin kilometrede iken landirenzo LPG taktırdım. şu an 23 bin kilometrede. daha önce araç 2500 ve 2900 devirlerde tekledigi icin program güncellemesi yapıldı sonrasında araç Sabahları çalışırken sarsıntılı çalışma ve hareket ettiği zaman gaz yememe problemi oldu. enjektörleri ve regülatör değişti. bu işlemlerden sonra aracın motor arıza ışığı yanmaya başladı. landirenzo nun Bölge Müdürlüğü aracım benzinde calismasinin Sorunlu olduğunu söyledi. ancak dört farklı Opel ustasına gösterdim. bir tanesi yetkili Opel bayisi. hepsi aracın benzinde normal çalıştığını söyledi. sonrasında landirenzonun farklı bir bayisine gittim. aracın ltft ve STFT değerlerini LPG deyken bozuk olduğunu benzinde normal çalıştığını söyledi. LPG Ayarlarına tekrar güncelledi ve yanlış yapıldığını söyledi önceki ve sonraki ayarları fotoğraflarını ekliyorum yorumlarınızı bekliyorum. FOTOGRAF YUKLEYEMEDIM.

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
  3. Balkes

Balkes New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
  5. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Hocam bu fotolardan hiçbir şey anlaşılmıyor,yani ltft stft değerleri görünmüyor.

6. Balkes

Balkes New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Tamam. Elimdeki degerler bunlar. Lpgcinin elindeki makineye gore benzinde ltft +-1 civarindaymis. Gene de normale gelmesi icin 50km benzinde kullan. Sonra lpgyi tekrar ac dedi.

7. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    [QUOwTE="Balkes, post: 27687, member: 2701"]Tamam. Elimdeki degerler bunlar. Lpgcinin elindeki makineye gore benzinde ltft +-1 civarindaymis. Gene de normale gelmesi icin 50km benzinde kullan. Sonra lpgyi tekrar ac dedi.[/QUOTE]

+-5 civari normal kabul edilir. Saçmalamışlar. Benim -37.5 şuan benim araba ölsün o zaman. :D:D:D

Sayfayı Paylaş