Atiker fast 1.3-2.0 lpg ye geçmeme

Konusu 'LPG-C01 ATİKER LPG AYAR KABLOSU / LPG CNG GPL' forumundadır ve TOLGA SÖYLETİR tarafından 21 Aralık 2018 başlatılmıştır.

1. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Merhaba aracımda bulunan atiker fast sistem akü bitmesi sonucu bu arıza meydana geldi lpg ye geçmiyor tankta yakıt olmasına rağmen lpg seviye ışıkları yanmıyor.Ecu ile bağlantı sağlayabiliyorum ama lpg ile ilgili değerleri alamıyorum sadece akü voltajını okuyabiliyor fabrika ayarlarına döndürdüm yine sorun devam etmekte ecu sigortası sağlam araç benzinde çalışıyor ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz ben lpg ecusunun içerisindeki yazılımın silindiğini veya lpg ecusunun arıza yaptığını düşünüyorum ön teşhis nasıl yapabilirim video ekliycem.İçerideki B/G seçim butonu yanındaki yeşil ışık yanıp sönüyor sadece ecu sigortasını çıkartıp bekledim ama sorun devam ediyor.Bir de atiker 1.3 2.0 yazılımına nereden ulaşabilirim bir yazılım atıp deneyeyim teşekkürler.

2. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
  3. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Devir sinyal tipi doğru seçili mi?

powerkırk3 bunu beğendi.
  4. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Usta doğru diyorsun ona bakmadım bu şekilde kalibrasyon yapmaya çalıştım motoru çalıştırın yazdı.Eğer devir sinyali alamıyorsa motoru çalışıyor olarakta göremez.Yarın sabah onada bir bakayıım iyi düşündün teşekkür ederim. Şimdi yukarıda çektiğim videoda araç bobin tipi tek daha önce yaptığım ayarlardan aldığım resimlerden birini atıyorum aşşağıya onda 4 seçili inşallah ondandır.

x-calibur bunu beğendi.
  5. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    İnşallah hadi bismillah

powerkırk3 bunu beğendi.
  6. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Ustam bir fark olmadı yaa.Bizim burada lpgcilere gittim daha bakmadan lpg kitini değiştirmek gerek deyip başından savıyor zaten tank değişim süreside geldi bir de bu arıza çıktı şeytan diyor lpg yi çıkart at yani.ECU beynin üzerinde stag yazıyordu intrnetten araştırdım stag 300 lpg sistemi ile aynı gibi bizim atiker fast şemasını buldum ama kablo renkleri farklı çıkamadım işin içinden sorun ecu da olduğunu bilsem göndereyim tamire ondan da emin değilim.

7. Serdarserdar

Serdarserdar Lpg-C01A Pro Atiker Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    22
    Aracın bobin tipi ‘tek bobin’ olması lazım diye biliyorum. Ona göre araçtaki devir ile programdaki devir aynı oluyor.

8. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Hocam tekte yaptım çiftte yaptım 4 te yaptım tık yok.Biraz kabloları takip ettim tek ateşleme bobinine bağlı lpg ecusundan gelen kablo ayarlar için daha önceden çalışırken yedek aldığım kopyaları yükledim yine olmadı. Şunun adam akıllı şemasını bulsam hangi kabloların soketin kaçıncı pinine gittiğini doğrulasam ecu arızalı veya şu bağlantı şuraya gelmiyor diycem onuda bilmiyorum.2018 model arabaya tüp taktıranlar varken ben 2006 model arabadan zenginlik dolayısı ile söktürüp benzinde kullanıcam :)

Serdarserdar bunu beğendi.
  9. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Tolga Bey devir sinyali 2.5 v seçeneğini değiştirmeyi denediniz mi

10. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Yukarıda paylaştığım resimde 2.5 voltmuş önceden çalışırken yine 2.5 volt yaptım başka seçenek çıkmıyordu sanırım 2.5 ten başka yani.Bunda başka bir sorun var önceden kontağı açınca lpg tank seviye ışıkları yanardı araç çalışmadığı halde onlar yanmıyor pc ekranında sadece akü voltaj göstergesi aktif görünüyor.Kalibrasyon yap dediğimde motor çalıştığı halde motoru çalıştırın yazıyor sanki bir yere elekirik gitmiyor veya bir yerden veri okunamıyor gibi düşünüyorum dediğim gibi araba çalışmasa bile kontağı açtığımda lpg seviyesini gösteren ışıklar gelirdi önceden.

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  11. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Doğru . Hocam 2 yerden + gidiyor biri direk aküden diğeri de kontak açılınca, genellikle sigorta panosundan alınan + . Akünün oradaki sigorta sağlamda pc lpg ye bağlanabilir. Ama kontak + sı gitmiyorsa lpg motorun çalıştığını anlayamaz siz kontak + sını takip edin. Onda da sıkıntı yoksa destekle iletişime geçebilirsiniz belki elinde çıkma ecu da olabilir tamirini de yapanilir

TOLGA SÖYLETİR ve x-calibur bunu beğendi.
  12. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Teşekkür ederim ECU yu desteğe tamire göndericem sanırım en azından ecu sağlam mı değil mi nereye bakacağımı bileyim yardımlar için teşekkürler sonuçları paylaşmaya devam edicem.

karaefe, powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  13. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Mrb, ecu tamire geldi. Tamir edip geri gönderdik. Ecu de donanımsal arıza mevcuttu.

14. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Hayırlısı ile ecu bu gün elime ulaşır araca takıp sonuçları paylaşırım. Tek korkum aracın lpg elektirik tesisatında bir sorun var ise ecu ya tekrardan aynı arızayı yaptırmak

15. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Arkadaşlar ecu elime ulaştı destek sağolsun tamirini yapıp bana ulaştırdı.Fakat map sensörümde bozulmuş ve gaz basınç değerini algılayamadığından dolayı ayar yapıp sistemi kullanamadım.Destek ile durumu paylaştıktan sonra arızanın kesin map tan olup olmadığını anlamak için burda bir lpg bayisinde deneme yaptık.Şimdi destk yeni bir map sensörü ayarladı bana inşallah ilerleyen günlerde sipariş edip alıp takıcam yine burada durumu paylaşırım.Amacımız bu gibi sorunlar yaşayan kişilerin bu yazdıklarımızı okuyarak sorunlarına çözüm bulmalarıdır.İyi forumlar...

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  16. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Merhaba arkadaşlar lpg ile ilgili sorunlar halledildi destek yardımcı oldu sağolsun.Kısaca toparlarsak aracımın aküsü bitmişti ve takviye sonrası ECU ve map sensörüm arızalandı.Map sensörümün arızalandığını anlayamadım baştan ama ecu yu tamir içi gönderdik tamir olup geldi sonrasında lpg gaz basıncını okuyamadığımız için map sensörünü yenilemek zorunda kaldık 1 yıl öncede lpg enjektörlerini ve gaz regületörünü yenilemiştim.İşin kötü tarafı 5. ayda tankı da değiştirmem gerek 10. yılı dolduruyor.Siz böyle bir durumla karşılaşırsanız lpg sistemini komple yenilemenizi tavsiye ederim daha uzun ömürlü ve daha karlı olucaktır.Yardımcı olan okuyan herkese teşekkür ederim iyi akşamlar.

Burak, powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  17. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Ne kadar harcadınız ve yeni kit montaj fiyatı aldınız mı?
    Artı atiker fast kalibresinde yeni kiti nereden bulacaksınız?
    Çakma AEb çakılı piyasa 6-12 ay ömrü var.
    Kalifiye bir kit şuan el yakar.
    İnadına Atiker Fast derdim.

Burak, powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  18. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Uzun bir aradan sonra merhaba ufak bir sorunum bu konuyu ben açmıştım ayarlarım aynı yukarıda olduğu gibi stabil vaziyette fakat havaların ısınması ile depoyu fulleyince sanırım basınç artışından dolayı kaynaklanıyor araç lpgye geçiyor motor suyu sıcaklığımız normal 90 derece depo dolu gaza ani basıp bırakınca araç lpg den benzine atıyor atiker fast sistemde nozul çapım 2.4 gaz basıncım 1.1 bar gaza ani basıp bırakmalarda bir miktar düşme ve sonrasında bir miktar yükselme olabiliyor regületörüm yeni zaten map sensörümde lpg göstergem 3 ışık ve altına düşünce bu sorun olmuyor ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar teşekkürler.

19. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Tekrar kalibrasyon mu yapsam yoksa regületörden gaz basıncınımı kıssam genelde gaza basıp bıraktığımda yolda giderken oluyor

20. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    501
    Depo tam doluyken şamandıra kapatabiliyor girişi o nedenle yapabilir başıma gelmişti, dolum ağzından boşalttım bir miktar gazı gaz geçiş problemi bitmişti ama bu dediğim aşırı gaz dolumu sonucunda olmuştu

Sayfayı Paylaş