ATİKER LPG ENJEKTÖR ORJİNAL ÜCRETSİZ KARGO

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Destek tarafından 16 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Son düzenleme: 18 Şubat 2017
    ksk_cem ve powerkırk3 bunu beğendi.
  2. ksk_cem

ksk_cem Member

Beğenilen Mesajları:
    22
    Üstüne ısı sensörünü rahatlıkla montaj yapabiliyoruz hocam değil mi ? Tornacıyla felan uğraşmaya gerek yok bu enjektörler için.Ben yakın zamanda alıcam konusu açılmışken sorayım :) Benim enjektör kütüğü 2009 montajı olduğu için iki tarafındada hortum var bu yeni tiplerde yanılmıyorsam bir tarafı kapalı biz oraya kendi enjektör kütüğümüzden söktüğümüz nozulu takacağız sanırım, saygılar

3. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    ısı sensörü direk takılabilir.
    Enjektör çıkış hortumları kelepçesiz fabrikasyon ise hortumlarla birlikte değiştirmeniz gerekebilir.
    Resim gönderirseniz yardımcı oluruz.

4. ksk_cem

ksk_cem Member

Beğenilen Mesajları:
    22
    Merhaba bugün enjektörlerin resmini çektim benim ki bu şekilde hocam.Şu an sorun yok enjektörlerimde ama 20 bin km yi devirdiler, yakın zamanda almayı düşünüyorum, saygılar

Son düzenleme: 17 Kasım 2015
    Destek bunu beğendi.
  5. ksk_cem

ksk_cem Member

Beğenilen Mesajları:
    22
    Hocam yeni tip enjektörleri benim resimdeki enjektörün yerine sorunsuz montaj yapabiliyor muyuz? Enjektör kütüğüne soldan bağlanan hortum diğerine göre daha küçük nozulu yeni enjektör kütüklerine uyuyor mu ? Bir de şunu sormak istiyorum, regülatörün üstündeki ısı sensörüyle enjektördeki gaz ısı sensörü yapısal olarak birebir aynı mıdır ? Bana yeni regülatörle gelen ısı sensörünü enjektör kütüğüne taksam gaz ısı sensörü olarak kullanabilirim değil mi ? , saygılar

6. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Sensör dişleri aynı değil kullanamazsınız.
    Görmek istediğimiz nokta metalin arkasında kalmış.
    Kütük ile hortum bağlantısını görmemiz lazım.
    Boruların ucu fabrikasyon mu değil mi? Kelepçe varsa fab. değil.

7. ksk_cem

ksk_cem Member

Beğenilen Mesajları:
    22
    Hocam dişleri haricinde farklılıkları yok sanırım su ısı sensörünün ucunu gaz ısı sensörünün soketine taksam aynı işi görür mü diye merak etmiştim. O metali bir türlü sökemedim çok sıkışmış nozulları o yüzden değiştiremedim.Nozullara bağlanan hortumların ucunu soruyorsanız aşağıda resmini koyduğum kelepçelerden var 4 hortumun ucundada.

Son düzenleme: 18 Kasım 2015
  8. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Diş hariç sensör birebir aynı.
    Kelepçe varsa problem yok direk değişim yapabilirsiniz.

9. ksk_cem

ksk_cem Member

Beğenilen Mesajları:
    22
    Merhaba sayın destek bugün enjektörüm ve filtrelerim elime ulaştı uygun fiyatlı ve kaliteli orijinal atiker ürünlerini bizlere ulaştırdığınız için bir kez daha size teşekkür etmek isterim. Enjektör montajını yapmadan evvel kafamdaki soru işaretlerini burada paylaşmak istiyorum. Resimde belirttiğim 1 ve 2 numaralı memelerden 1 numaralı olanı (sanırım map e giden boru ) dışı daha küçük görünüyor ama 2 numaralı memeyle aynı büyüklükte bir diş yapısına mı sahip ?(Enjektör kütüğüne vidalandığı yerler). Bu 1 ve 2 numaralı memeler yeni enjektörle beraber geliyor sanıyordum o yüzden sormak istedim, 1 numaralı meme yeni enjektör kütüğüne küçük gelmez sanırım. 2. sormak istediğim ise 3 numaralı metal parçası benim üst kapak vidasına yakın bir yerden kırılmış. Yeni enjektör kütüğünü sabitlemeden montaj yaparsam sorun olur mu ? Eğer sabitlememiz gerekiyorsa ok işaretli yerin dibinde motor üst kapağının vidasını açıp oraya tuttursam sağlıklı olur mu ? Bunun montajı içinde sizden daha önce aldığım ve kullanmadığım regülatörün sabitleme metalini kullanmayı düşünüyorum.Bir de bu enjektörler için ayar yapılmıyor sanırım sadece motor hacmi ve beygire göre nozul çapları ayarlanıyor. Yine sizden almış olduğum 2.0 mm lik nozullarla beraber montaj yapmayı düşünüyorum. Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

10. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Biz tşk. ediyoruz.
    Giriş ve çıkış rekor ölçüleri standart olarak biliyoruz. Uymama ihtimal yok.
    Enjektörleri sabitlemek her zaman daha iyidir. Öneriyoruz.
    Enjektörlerin ayarı olmaz. Sekmanı söküp uğraşırsanız debileri bozulur.
    Bu bağlamda enjektör temizliğini de önermiyoruz.
    Nozulları takıp direk değişimi yapabilirsiniz.

11. ksk_cem

ksk_cem Member

Beğenilen Mesajları:
    22
    Anladım hocam 2 mm lik nozulları monte edip ısı sensörünüde takıp elektrik soketleri arkada kalacak şekilde monte edeceğim. Bir de sormak istediğim eski kütükten söktüğüm rekorların contalarını değiştirmeyi düşünüyorum. Uygun boyutta herhangi bir conta veya sıvı conta uygulamayı düşünüyorum. Enjektörü akü kutupbaşını sökmeden lpg deposu boşaldığında değiştirmeyi düşünüyorum. Kontak kapalıyken gaz kesici ve regülatörden gaz geçmiyor sonuçta veya tankın üzerindeki gaz kesicinin soketini çekmelimiyim, teşekkürler iyi geceler

12. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Sıvı conta pek uygulanan bir şey değil lpg sektöründe.
    o ring bulabilirseniz o rigleri değiştirin.
    Kontak kapalı iken değiştirebilirsiniz deponun bitmesi gerekmez.
    İyi geceler.

13. osman.osman

osman.osman New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    İyi günler. Atiker enjektörlerim yeni fakat stop halde nozulları köpükle kontrol ettiğimde gaz çıkışı var tekrar enjektörleri yeniledim aynı sorun devam etmekte. Kütükteki ana hortumu çıkardığımda ve hortumu kontrol ettiğimde gaz çıkışı yok. Bu durum nedir neyi değiştirmem gerekiyor. Sorun sabahları geç çalışma.

14. volkan

volkan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    27

Gaz kesiciyi kontrol etmek lazım. Geç çalışmayla ilgili aksamdan regulatörün üstünde manifolta giden ince bi hortum var. Onu sökün sabah çalıştırın sıkıntı yoksa regulatör arızalıdır.

15. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Enjektörler kaçırıyor olabilir.
    Eski enjektörlerde aynı sorun var mıydı?

16. osman.osman

osman.osman New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Evet eski enjektörlerde aynı sızdırma sorunu vardı yenileri de sızdırıyor. Gaz kesici görevini yapıyor. Regülatörden kaçak yok(manifolda giden küçük hortum çıkarıldı dedktörle bakıldı). Enjektörler arada kalan basınçlı gazı maalesef manifolda gönderiyor. Gaz basınç 1.20 bar a ayarlı.

17. osman.osman

osman.osman New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Regülatör de sıkıntı yok o hortum çıkış dedektörle kontrol edildi gaz çıkışı hiç yok. Gaz kesiciye gelirsek kütükten ana hortumu çıkartıp gaz dedektörüyle denedim gaz çıkışı yok yani kesici görevini yapıyor. Ne varsa o kesici ile enjektör arasındaki gaz sorun oluşturuyor enjektörler gazı manifolda salıyor.

18. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Enjektörlerde fark yok ise sorun regülatörde olabilir.
    Vakum bağlantı hortumunu çıkarıp akşam bırakın, sabah marşa basın.

19. osman.osman

osman.osman New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bu şekilde de denedim vakum hortumunu çıkarıp körledim. Enjektörlere gelen hortumu da çıkardım. Durum eskisinden azıcık daha iyi oldu. Sorun şu ki sanırım arabada sıkıntı var. Benzin pompası değiştim bobin değiştim eskiye göre iyi. Sanırım akışmetrem sağlıklı değil. Yalnız şu enjektörlerdeki sızıntı halen kafama takıldı durdu. Çaresi yok mu? Atiker nanofast regülatör üzerinde gaz kesici yok anlayamadım. Lpg depo çıkışı ve regülatör 1 metre öncesi gaz kesici var. Regülatör üzerindede olması gerekmiyor mu? Eski atikerlerde görüyodum sanki vardı.

20. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Bu sorunun ıkı nedenı olur regülatör ya da enjektör. Her ikisini nasıl test edeceğiniz söylendi.
    Kesici ile alakası yok bu mevzunun.

Sayfayı Paylaş