Atiker nanofast kalibrasyon yapamama

Konusu 'LPG-C01 ATİKER LPG AYAR KABLOSU / LPG CNG GPL' forumundadır ve atore78 tarafından 24 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

1. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    merhaba ustalarım bir sorunum var yardım edebilirseniz aracım düzgün çalışmakta idi. birden p171 hatası ve p300 hatası verdi. pc ye bağladığımda map 0.97 gösteeiyor rolantide sabit. basımç 1.2 lerde. benzimde de gazda da ltft stft toplamı artı 50 lerde gaz enj sürelerini arttırsamda ltft stft değişmiyor. benzinde de aynı artı 50 lerde. aküyü söküp sıfırladım benzinde çalıştırdım yine aynı. map sensörü mü hava akış sensörü mü oksijen sensörü mü neden olabilir. filtreyi yeni taktım. reflatörden map sesnsörüne giden hortumun uçlarını kesip tekrar taktım değişmedi.

2. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    Geçmiş olsun
    Araç benzinde kullanırken arızayı gidermelisin
    EGR varsa onu temizlemelisin
    varsa boğaz kelebeği kalibrasyonu yaptır
    araçın motor parçalarını kabloları hava girişlerini eksoz çıkışı gözle iyi bir kotrol et
    bahsettiğin Sen sörlerden olabilir sensörlerin kablosunu çıkarıp ta bi test et
    kolay gelsin

3. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    bakacam detaylı bir şekilde. ya da baktıracağım

4. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    baktırdım. gaz kelebeği hava akış sensörü temİzlenşnce kısmen düzeldi. map sessörü hortumunda yırtık varmış onu da farkedince tamamaen düzeldi

5. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    Bugünde bir aracımızda 3000 devirden sonra tekleme vardı 4 enjektördede süreleride bagımsız olarak 10 ms seyrederken anlık 2 ms oluyordu tekleme bundan dolayıdı motor ustası maf yada map sönsörü kesme yapabilecegini söyledi maf sönsörü değiştikten sonra aracta tekleme kalmadı

Sayfayı Paylaş