Bu Değerler Normalmidir?

Konusu 'MILANO LPG AYARI VE MILANO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Levent tarafından 12 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Levent

Levent New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Aracım 1.4 16v 72kw Megane 2 Milano sıralı sistem mevcut.
    Geçen hafta enjektörlerden 1 tanesi arıza yaptı ve Sizden Albien marka enjektör ve ayar kablosu satın aldım. Montajını yapıp bilgisayara bağladım.

Bu Değerler Normalmidir ?

eski ayarı 85 kw ayarlı idi 72 ye düşürdüm. ve gaza geçiş ısısını 40 derece yaptım 30 35 de tekleme yaptı. Şu anda tekleme sorunu yok.

yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    enjeksiyon suresi olması gerektiği gibi düşük olacak şekilde nozzle ve basinc ayarlanmis.

bu noktadan sonra yapılabilecek şey, elm327 gibi üniversal bir obd cihazi alip, rolantide ve yarim gaz durumunda benzin sisteminin yaptigi düzeltmeleri sifirlayacak şekilde LPG yakit ayarini yapmaktir.

yani isin %95 i tamam kalan detay %5 ugrasirsaniz çok iyi bir uygulama olur.

3. Levent

Levent New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Tesekkurler

O bahsettiginiz cihazida meganenin icerideki soketinemi baglayip kontrol edicem anlayamadim kusura bakmayin.

Bu sekilde yaptigim ayar iyi degilmi boyle kullansam sorun olurmu yoksa bahsettiginiz cihazi alip yenidenmi ayar yapmaliyim. Yakiti etkilermi. Bu konuda acemiyim ama cok ta merak ediyorum. Kusuruma bakmayin. Sirf baskasina elletmemek icin kendim yapmak istiyorum.

Sayfayı Paylaş