CLIO 0.9 Tce İÇİN LPG KİTİ TAVSİYESİ. LOVATO OBD C - ATİKER GRAND

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve erhan kesen tarafından 7 Nisan 2020 başlatılmıştır.

1. erhan kesen

erhan kesen New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    merhabalar arkadaşlar adanada ikamet ediyorum.2020 model clio 0.9 tce 90 bg turbo bi araç aldım.araç henüz 1000 kmde araca lpg taktıracam.gittiğim usta bütçen varsa 3500 liraya lovato obd2 yoksada 2400 liraya akl elegand model kitleri önerdi.akl için atiker grand ile aynı enjektörleri romano marka dedi.sizce hangisini taktırmayalım.ikisinin ne gibi farkları vardır.yakıt performans vs farkedermi.çok kararsız kaldım

2. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Ustanizda atiker grand yok mu?Neden Akl elegant onerdi?

3. erhan kesen

erhan kesen New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    elinde atiker grand şu an olmadığını ve tedarikte sıkıntı yaşadığını bu aralar söyledi.akl elegantında atiker grand ile aynı olduğunu romano enjektör kullandığını ecunun aeb olduğunu ve granddan daha gelişmiş olduğunu söyledi.

4. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Ustaniza guveniyorsaniz olabilir.Akl elegantta obd destegi mevcutmuymus onu sordunuz mu?

5. erhan kesen

erhan kesen New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    evet obd desteği mevcut.benim esas merakım 3500 lira olan lovato ile bu kitlerin ne farkı var.performans yakıt vs olarak

6. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Benim aracim da 2019 astra 1.4t henus lpg takdirmadim.Suan bu araca encok lovato c obd2 oneriliyor hatta istanbulda unlu bir montaj bayi binlerce astra 1.4t ye lovato cobd2 takti ve hala bu kiti oneriyor.Ama ben grand taktiracagim.Cunku kendi ayarimi kendim yapacagim.Eger siz basim agrimasin ben ugrasamam diyorsaniz ustanizin onerdigi kiti taktirin.Eger lovato c obd daha sorunsuz bir kit olacaksa onu taktirin.Kitlerde en onemli parca enjektor hizi ve benim yaptigim arastirmalarda lovato c obd2 deki k tipi enjektorler oyle aman aman hizli degil belki de akl eleganttaki romano enjektorlerle yakin hizlardadir.Hatta romano enjektorlerinin bir artisi kutuklu sekilde degilde tekli bir sekilde takilabilmesi.Araciniz 0.9 motor bu sebeple yakit tuketimi baya dusuk bu da enjeksiyon hizinin dusuk olma ihtimali yuksek.Enjeksiyon hizi dusukse lpg enjektirlerinin de hizli olmasi onemli.

powerkırk3 ve MURAT YILDIZ bunu beğendi.
  7. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    501
    Başka bir yerden Atiker grand için fiyat alın AKL elegandla Atiker grand aynı, yazılımları bile birbirinin kopyası diyebilirim, AKL injection System ve Atiker injection System birbirinin aynısı çünkü, hangi kit daha ucuz sa onu taktırın, atiker grand 2300 tl

8. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    501
    Lovatoya 3500 tl verilmez

9. erhan kesen

erhan kesen New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    2 gündür heryere sordum hocam.akl elegand en son 2300 buldum,dolum ağzı benzin deposu girişi yanı olacak.bulduğum yerinde yorumlarına baktım 250 yorumun hepsi iyi yorum yapmış.atiker grand içinde en son 2400 fiyat buldum ama bulduğum yerin yorumları çokda iyi değil googleda

10. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    501
    Mesajımda demiştim hangisi en uygunsa onu taktırın diye, AKL elegand 2300 e gayet iyi bir fiyat, hayırlı olsun

11. MURAT YILDIZ

MURAT YILDIZ LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    125
    Daha önce eşimin arabasıydı Dacia Sandero 0.9 tce 90hp.

Atiker Grand Obd'li kit takılıydı. Ama açıkçası ben çok memnun kalmadım Grand'tan. Regülatörü basıncı sabit tutamıyordu. 1.05 bar'a ayarlıyordum. Araç rölantideyken mesela 0.95 e inip sonra tekrar 1.05 çıkıyordu. Sonra 1.20 lere kadar çıkıp tekrar 1.05'e iniyordu. Yolda giderken de regülatör çok dalgalanma yapıyordu. Grand enjektörlerinin de tekli olması dışında bir avantajı olmadığını düşünüyorum. Bence Gold enjektörleri daha stabil ve kaliteli. Mesela yol ayarı yapıyordum LTFT ve STFT yi sıfıra ayarlıyordum. Ertesi gün arabayı kullanırken bakıyordum LTFT ve STFT sapıtmış. Yine ayarlıyordum. Ertesi günü yine sapıtıyordu. Regülatörün değiştirilmesini talep etmiştim ama değiştirmemişlerdi garantiden. Basınç ve Isı ayarları olmasına rağmen LTFT STFT bozuluyordu. Bu sıkıntıları bir türlü aşamadım Grand kitte.

Atiker ve AKL arasında hiçbir fark yok aslınsa. Ama AKL ayar programı daha gelişmiş diye düşünüyorum. Otomatik yol ayarı yapabiliyor. @Erhy1 üyemizin aracında AKL sistem var. O da yorum yapabilir. Ben AKL ve Atiker arasında seçim yapacak olsam AKL tercih ederdim. Ama Gold enjektör olsun.

Bu arada Lovato'nun enjektör ve regülatör olarak Atiker'den üstün olduğunu düşünüyorum. Hiç Lovato sistem kullanmadım bu zamana kadar. Ama üye arkadaşların koyduğu videolardan gördüğüm kadarıyla, regülatör çakılı 1 barda çalışıyor. Ve enjektörleri de daha sttabil gibi. Dolayısıyla LTFT STFT konusunda daha stabil ve bozulmayan ayar yapabildiklerini gördüm.

Son düzenleme: 8 Nisan 2020
    powerkırk3 bunu beğendi.
  12. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    501
    Otomatik yol ayarı eski versiyon AKL de var üstad, yeni versiyonun Atiker atikfast injection programıyla aynı otomatik ayar yok

MURAT YILDIZ bunu beğendi.
  13. ibrahimtiryaki16

ibrahimtiryaki16 Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    hocam atiker gold kullandım. ama regülatörler gaz basıncını sabit tutamıyor, bende de murat yıldızın yaşadığı durum vardı, regülatör basıncı değişkenlik gösteriyordu. ama yinede kötü diyemem. akl, atikerin alt markası değil mi daha da uyguna olması gerekmiyor mu

14. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Lovato şu anda Aeb tabanlı tek firma(Tr'de aktif).
    Yazılım olarak sık sık guncelleme alan, ilgilenilen bir kit.
    K enjektorler grand enjektorler ile kıyaslanamaz.
    Grand enjektorlerin tek avantajı tek tek olması.
    Micro enjeksiyonlu bir aracınız varsa kesinlikle hızlı bir enjektöre ihtiyacınız var demektir. Bu hızı K enjektörde karşılayamaz.(K enj. 2 ohm)

Sayfayı Paylaş