DESTRO LPG araba benzinden gaza geçmiyor

Konusu 'DİĞER LPG MARKALARI AYAR VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve zorro tarafından 7 Nisan 2018 başlatılmıştır.

1. zorro

zorro New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba, kendime 2. El bir araç aldım. aracım içinde gaz olmasına rağmen yolda giderken ara ara kendisini benzine atıyordu...neyse arabayla yolda ilerlerken gaz düğmesi ötmeye başladı, bende gaz bitti diye aracı benzine alıp vardım yakıt almaya arabaya gaz alıp çalıştırdım fakat çalıştırdıktan sonra lpg ye geçtiği anda düğme tekrar ötmeye başladı..bunun üzerine sanayiye varıp durumu anlattım.DESTRO markaya bakmadıklarını fakat yinede ilgileneceklerini söylediler.

Map sensörünü değiştirdiler düzelmedi.
    Daha sonra ısı sensörünün kablosunun koptuğunu söyleyip onu değiştirdiler araç düzeldi. Ben deneme maksadıyla araçtaki gazı bitirip tekrar gaz almaya gittim. 20 lira gaz alıp aracı çalıştırdım fakat bu sefer lpg ye hiç geçmedi bir kaç deneme yaptım yok araç lpg ye bir türlü geçmiyor. Ustanın yanına vardığımda bu sefer bakmamız gereken parçanın ECU olduğunu söylediler. fakat ellerinde DESTRO nun kablosu olmadığı için bilgisayara bağlayamadılar kablosunu bulup gelirsen bakarız dediler . Bulunduğum ilde de DESTRO ya bakan bir tane usta bulamadım.

Her gittiğim yerde bana LPG sistemini bilindik bir markayla değiştirmemi söylediler

Kabloyu satın alıp kontrol ettirip gerekirse ECU yu değiştirmek mi mantıklı yoksa yeni sisteme geçmek mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    kabloyu alıp ecu yu kontrol edin. Tamir gerekirse tamir, ecu gerekirse ecu göndeririz. (uygun fiyat)

3. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Sistemi değiştirmek için ne kadar istiyorlar?

4. zorro

zorro New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    700₺ para istiyorlar.

5. zorro

zorro New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bunun 200-300₺ maliyeti olacak. 400-500₺ fark koyup sistemi yenilemek mi mantıklı yoksa 200-300₺ mü bilemiyorum... 200-300₺ verip daha sonra oluşabilecek problemler bana vermediğim 400-500₺ fark için pişman eder mi kafam çok karışık...

6. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    100 tl ye kablosunu veririm. 100 tl de ecu.
    Karar sizin.

7. zorro

zorro New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Kabloyu satın almak istiyorum.

8. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Gerekli bilgi whatsapp üzerinden verildi.

leoncu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş