Enjektör üzerindeki gaz ısı ölçmesini iptal edip regülatör ısısına direk bağlama

Konusu 'TARTARINI LPG AYARI VE LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Fatih gnd tarafından 27 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. Fatih gnd

Fatih gnd New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    S.a usta benim araç da tartarani sistem var yanlız enjektör üzerinde gazın ısısını ölçen yer bende direk legilator ısısını bağlanmış yani gaz geçiş derece si ile aynı görüyoruz bunun böyle olmasının bir zararı var mı araç çok nadiren bazen gaz geçiş de agriza lambası yakıyor bir alaka var mı ki ayda yılda bir diyelim yakıyor astra h 2007 1.6 xep motor

2. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Motora sıcaklığa göre dogru miktarda lpgnin ayarlanabilmesi için lpg ecusunun lpg ısı sensörüne kesinlikle ihtiyacı var. Belki arıza lambasının yanmasına kesin bundandır diyemeyiz ama yerine dogru ısıyı gösteren sensör takılmalı.
    Elm327 sizin araca uyuyorsa bir tane alip ltft stft kontrol etmenizde fayda var

Fatih gnd ve x-calibur bunu beğendi.
  3. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Ve aleykum selam,takılan kit obd bağlantılı bir kit mi?

Fatih gnd ve powerkırk3 bunu beğendi.
  4. Fatih gnd

Fatih gnd New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Tartarani sistem servis takmış araç sifirken agriza işi yapmaya yani obd mi oluyor o onu bilmiyorum

5. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    244
    Regülatör ısısı ayrıdır, gaz ısısı ayrıdır. Her ikisi için ayrı sensörler gereklidir. Lpg ayarında her ikisi için farklı düzeltmeler yapılır.
    Gaz ısısı yerine regülatör ısısını almak doğru olmaz.

x-calibur ve Fatih gnd bunu beğendi.
  6. Fatih gnd

Fatih gnd New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Iste usta bizim süper mario ustalar regulator bağladı ellerinde ufak bir ara parça bulamadılar o yüzden gaz ısısı da aynı değer çıkıyor o konuya takıldım için düzelttim deneyecem opd baglati ne oluyor agriza işi gi yakmayan mi oluyor

x-calibur bunu beğendi.
  7. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Hayır arıza ışığı yakar kötü bir ayarda ama yakmaz diyorlar işte;) ama benim sorma sebebim başka, opellerde obd li kit takıp protokolü otomatik seçerler ise arıza ışığı yakıyor bu sebepten sordum

powerkırk3 ve Fatih gnd bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş