KESKİN, SERT GAZ VERME

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve zcustun tarafından 21 Ocak 2021 başlatılmıştır.

1. zcustun

zcustun LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
    Arkadaşlar selamlar,

2004 civic, aracımda atiker gold kit mevcut 3 yıldır kullanıyorum (atikfast ecu).

Kullanım esnasında rahatsız eden bir durum var;

Viteste yavaşlarken(motor freni) bilirsiniz ki belli bir devre düşünce araç kendiliğinden gaz vermeye başlıyor stop etmemesi için, işte o bende çok sert bir şekilde oluyor. Durum benzinde mevcut değil. Hatta alt devirlerde hafif gaza dokunduğum zamanda da, bıçakla kesersiniz ya gergin bir şeyi kopar, çok sert, keskin bir şekilde gaz veriyor. Bunun ayarını nasıl yapabilirim?

2. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    hocam bende de gazdan çekip tekrar basınca irkilme ve vuruntu oluyordu, afr ayarı yaptırdım, avansı da ayarladı usta, yolda yük altına afr ayarı yaptırırsanız sorununuz bence çözülür. ayar öncesi zaten fiziksel kontrolleri de yapıyorlar. regülatör basıncı ne durumda, hortum uzunlukları nasıl, sorunlu parça var mı gibi.

zcustun bunu beğendi.
  3. zcustun

Beğenilen Mesajları:
    38

Hortumlar kısa, basınç 1,1bar, sıkıntılı parça yok ayarları da takıldığından beri kendim yapıyorum aslında her şeyi 0a 0 ama cut offtan sonra bunun daha yumuşak gaz vermesini sağlayacak bir seçenek, ayar vardır belki.

4. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Ya basınç yüksek ye enjektörler büyük sebebiyele ilk an gaz normalin üzerinde motora gidiyor. tam gazda lpg süresinin benzin süresinden fazla olmayacak şekilde basınç düşürülüp nozul büyütülmeli.
    @zcustun nu bahsettiği ayar brc plag playde mevcut
    hangi devire kadar
    ne kadar fakir/zenginleştirme
    Kaç enjeksiyon uygulanmalı
    gibi seçenekleri mevcut

husnu bunu beğendi.
  5. zcustun

Beğenilen Mesajları:
    38

Muhtemelen regülatörle alakalı, çünkü sabahları marş uzamaya başladı. Diyafram yırtıldı muhtemelen veya çatladı. Tam akışı ayarlayamadığı için de sert gaz veriyo. Regülatör 50bini geçti.

powerkırk3 bunu beğendi.
  6. zcustun

Beğenilen Mesajları:
    38
    Regülatör ve gaz kesici yenilendi ama bu durum bi nebze hafif de olsa mevcut hala

Sayfayı Paylaş