kme için hangi regülatör?

Konusu 'KME LPG AYARI VE KME LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve srkn1978 tarafından 29 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. srkn1978

srkn1978 Member

Beğenilen Mesajları:
    29
    aracımda kme sıralı sistem mevcut..üzerindeki kit takılalı 7 yıl 75000 km olmuş..geçen gün seyir halinde lpg den benzine atıp durduğu için arızayı anlamak için evde bilgisayara bağladım en son ayarladığım basınç 1,05 idi ama basıncın 0,75 lere düşmüş olduğunu gördüm.tekrar alyan yerinden basıncı 1,05 e çektim..bu düşüş regülatörün artık değişmesi gerektiğini mi gösterir..bu arızayı farklı bir yerden lpg alımı yapabilir mi?çünkü farklı bir yerden lpg almıştım! değişmesi lazımsa kme için problem çıkartmayan başka marka regülatör hangisi olabilir.benim yaşadığım yerde kme regülatör yok daha çok atiker brc zavoli var.kme nin regülatörü üzerindeki ısı sensörü hangi markanın regülatörüne daha rahat takılabilir?sanki kme regülatör ısı sensörü atiker regülatörün ısı sensörüne benziyor gibi yardımınızı bekliyorum...

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, Atiker regülatörü sorunsuz kullanabilirsiniz. Fakat aynı kaliteyi beklemeyin.

3. srkn1978

srkn1978 Member

Beğenilen Mesajları:
    29
    geçtiğimiz pazartesi günü atiker regülatör taktırdım kme nin ısı sensörü yuvaya sorunsuz uydu yalnız kme nin kendi regülatörüne göre fan açtığı zaman bu yeni atiker regülatörde 6 derece düşük algılıyor kme varken 83 derecede fan açıyordu şimdi atiker regülatörde 77 derecede fan açmakta büyük bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum ..atiker regülatör montajından sonra ilk başta basınç 1,25 idi usta bir müddet sonra basıncın değişeceğini kontrole gelmemi söyledi 15 km yol yaptıktan sonra bugün kontrole gittim basınç tam 1 bar seviyesinde idi tekrar kalibrasyon yeniledik..ofset 1,5 mult -14 ayarında kaldı benzin gaz geçişinde aracın gidişinde şimdilik sıkıntı görünmüyor..hafta sonu 900 km lik uzun yola çıkacağım umarım regülatörün basıncı sabitlenmiştir basınç düşüp benzine atarsa beni benzine mahkum ederse benzin parasından ekonomim alt üst olur ;)

4. malatyadoğan

malatyadoğan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    5
    Her şey normal size tavsiyem Atikerin basınç değerleriyle oynamayın.Atiker temsilcisiyle de konuyu görüştüm bu regülatörü 5 yıldır çıkarıyorlar.Regülatörün kanalları falan başka bir regülatörün taklidi zaten sıkıntı diyaframın yeterli kalitede olması.İncelediğim eski Atiker regülatörlerin diyaframlarında çatlaklar mevcuttu.Kaliteli diyafram taksalar sorunun çözüleceği kanaatindeyim.3 kuruştan kaçıyorlar.Bunu Atiker teknikteki kişilere iletince haklısınız cevabını almam da işin cabası.Kısacası insanlar yerli ürün diye güveniyorlar, 3 kuruştan kaçmayıp kaliteli diyafram kullansalar sorun çözülecek.

powerkırk3 ve maycicek bunu beğendi.
  5. srkn1978

srkn1978 Member

Beğenilen Mesajları:
    29
    yeni taktırdığım atiker regülatör gaz basıncı başlangıçta 1 bar gibiydi.uzun yol 1100 km sonrasında programdan baktığımda 1,10 bar,en son yeniden baktığımda şimdi yine basınç 1 bar seviyesinde geziniyor..zannedersem lpg deposunun doluluk oranıyla basınç değişmesi oluşuyor..1,10 bar depo yarım doluyken 1 bar ise çeyrek depodan biraz daha azken görülüyor..1,10 bar da yaptığım kalibrasyon 1 bara düşünce enjeksiyon sürelerinin değişmesine neden oluyor..mult ayarları arasında 4 rakamlık fark oluşuyor ben de ikisinin arası mult ayarıyla çözümü buldum şimdilik..hesaplı olsun diye yerli malı regülatör tercih ettiğime pişman olmaya başladım..en azından şimdilik gaz basıncı öyle yada böyle dengede gidiyor..

Sayfayı Paylaş