LPG Enjektör Sıralamasi

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve EGR tarafından 26 Eylül 2022 başlatılmıştır.

1. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    Arkadaşlar Opel Vectra 1.6 16v 115 HP siyah motor aracım var. Sorum bu araçlarda birinci silindir triger krank kasnaği tarafın dan mi başlıyor??
    LPG montajında sıralamayı tirigerin karşısı yani kaput açık motora dönukken sağ taraf birinci silindir şeklinde sağdan sola doğru numaralandirmislar. Bana ters geldi çünkü aracın çalışmasında sorun yok ama birden gaza asilinca tekliyor ve silindir tekleme hatası oluşturuyor. Screenshot_2022-09-25-12-54-48-36.jpg

Son düzenleme: 26 Eylül 2022
  2. MehmetEfe

MehmetEfe Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Enjektör soketinin üzerinde numaralar olur ona göre deneyin soldan sağa olmazsa sağdan sola.

3. cafer

cafer LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    168
    Triger tarafından 1.piston diye başlar.fakat enjektör triger tarafından 1. Başlayacak diye kural yok.lpg cinin yaptığı montaj a gire 4321 diyede gidebilir.ancak benzin enjektör kablo renklerine bakmanız lazım sırayı netleştirmek için.bunun en basit yolu sıralamayı ters yapıp benzinden tüpe en rahat sarsıntısiz geçiş yaoan konumu seçin

EGR bunu beğendi.
  4. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Aynen hallettim. Tupculer yanlış takıyor hep. 4-3-2-1 takmış 2 ile 1 de ters takmış 1. Silindiri 2 ye 2. Ci silindiri 1 e takmış araç durmadan tekleme hatası veriyordu düzelttim. Şuan sıkıntı yok.

5. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Tüp montajı sonrası tekleme hatası yaşayan arkadaslar öncelikle bobin buji değiştirip masraf etmeyin. LPG enjektör kablo sırası ve hortum sırasına bakın. LPG ci bilmediğiniz bir kafayı yaşayıp bende olduğu gibi 2. Silindirin hortumunu Birinci LPG enjektörune; 1. silindir hortumunu da 2. LPG enjektörune takabilir haberiniz olsun. Ben yılların verdiği tecrübe ile masrafsız kurtardım sorunu.

Son düzenleme: 28 Eylül 2022
    Kalitex bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş