LPG KİTİ TAKMAK MANTIKLI MI? GÜNCEL DEĞERLER İLE LPG TASARRUFLU MU? ATİKER YENİ KİTİ VE ENJEKTÖRLERİ

Konusu 'LPG-C01 ATİKER LPG AYAR KABLOSU / LPG CNG GPL' forumundadır ve Ayhan Bey tarafından 30 Mart 2020 başlatılmıştır.

1. Ayhan Bey

Ayhan Bey LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    7
    merhaba arkadaşlar yeni gördüm bu elit enjektörü ve modulu nedir bilgi veririmisniz. kim üretti enjektörü hızlımı kaç ohm.? ecu aeb gibi gördüm ama ?

2. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Bende çok araştırdım ama herhangi bir bilgi bulamadım, tek bildiğim ise atikfast programında güncel versiyonunda enjektör seçeneği olarak silver seçeneği var o da bu enjektör için yapılmış sanırım

3. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    DI Kit olarak modeli de mevcut, çıkacağını bilsem biraz bekler öyle taktırırdım, acaba sadece enjektör değişimi ile grand DI elite yapılabilir mi, grand'ın enjektörleri tsi'da yavaş kalıyor gibime geliyor, rolantide zengine kaçıyor.

bir de merak ettiğim konu acaba DI Kit'lerine güncelleme getirecekler mi, şehiriçi çok fazla benzin harcıyor meret, 100 km ortalamam 10 litre normalde, 8 litre lpg 3-4 litre benzin harcıyor.

4. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Uğur Bey
    benzin olmuş 5.15
    gaz 4 tl x 1.2 = 4.8 tl (gaz benzine göre %20 fazla yakılır)
    arada ne kaldı ki

5. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    Aynen malesef 10 kuruş bile değil neredeyse tasarruf. lpg'yi düğmeden kapatıp benzinle binmek daha mantıklı şu an, tek avantajı belki uzun yolda lpg'deki yakıtın 400-500 km daha götürecek yedek yakıt deposu olması olabilir :) ben lpg taktırırken 7.20 benzin, 3.40 da lpg fiyatı vardı, o zaman çok avantajlı gelmişti bana, yılda 10 bin bile yapsam 2-2.5 bin tl tasarruf sağlayacak gibiydi, şu anki durumlar geçsin, yakıt fiyatları bence yine aynı seviyelere gelir, malesef ilk zamları akaryakıt yiyor sistemde...

powerkırk3 bunu beğendi.
  6. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    hele ki prinse 8 bin lira verip taktıranların iyiden canı sıkılmıştır. şu anki fiyatlara göre hesap edersek
    benim araç 10 litre ortalama gösteriyor şehiriçi ve atikerde bu 4 litre benzin 8 litre gaz şeklinde yansıyor (di kitte prins'in şehiriçi benzin tüketimi yarı yarıya olsa 2 litre yapsa dahi)

Atiker için;
    benzin 5.30 4x 21.20
    lpg 3.25 8x 26.00
    karma tüketim 47,20 krş
    sadece benzin 10x > 53,00 krş
    tasarruf yaklaşık 6 krş :)

Prins veya BRC için;
    benzin 5.30 2x 10.60
    lpg 3.25 10x 32.50
    karma tüketim 43,10 krş
    sadece benzin 10x > 53,00 krş
    tasarruf yaklaşık 10 krş :)

Atiker'in montaj fiyatları 2500-3000 arası BRC 6 bin, Prins 8 bin civarı. pahalı bir kitin kendini amorti etmesi en az 60-80 bin arası sürüyor, atikerle aradaki farkı telafi etmesi 100 bini falan buluyor, o km'ye kadar da kim öle kim kala :)

dediğim gibi, zaten çok bi yere çıkamıyoruz, gideceğimiz az km'lere de lpg'yi kapattım öyle geziyorum :) ne zamanki benzin yine lpg'nin iki katı fiyata yaklaşır o zaman lpg'den devam ederim, hakkımızda hayırlısı olsun...

powerkırk3 bunu beğendi.
  7. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Elit kit fiyatina baktim cevre otogaz isimli bir sitede 4050tl yaziyor.Grand kitten sadece enjektoru farkli olan bu kitin fiyati hic de mantikli degil.Khein enjektor mu var acaba diye dusunduruyor insani.

powerkırk3 bunu beğendi.
  8. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Khein enjektör olsaydı kesinlikle romano enjektörde olduğu gibi yazarlardı yada bilgi olurdu, sanmıyorum kullanacaklarını

powerkırk3 bunu beğendi.
  9. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Evet hocam belirtirdiler.Şuan khein enjektor olsaydi uzerinde 4000tl fiyat bir nebze kabul edilebilirdi belki ama bu fiyat ucuk kalmis.Mantiken atiker grand taktirip hana enjektör taksan 3200 civari tutar hem de elinde bir takim grand enjektoru olur veya da brc platinum enjektörü taksan en fazla 4000tlye mal olur onda da yine elinde birtakim fazladan grand enjektoru olmus olur.

powerkırk3 ve husnu bunu beğendi.
  10. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Veya Atiker grand 2300 + barracuda 600 = 2900 tl ye gelir artı grand enjektörler kenarda durur:)

powerkırk3 bunu beğendi.
  11. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Düzeltme yapayım barracuda enjektör 700 tl , toplam 3000 olur:)

powerkırk3 bunu beğendi.
  12. zcustun

zcustun LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
    Goldtaki enjektörleri lpgtechten alıyordu sanırım ama bunun enjektörleri belirsiz... Ben de hiçbir bilgi bulamadım.

MURAT YILDIZ bunu beğendi.
  13. MURAT YILDIZ

MURAT YILDIZ LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    125
    Atiker Elit enjektörleri, görüntü olarak LpgTech firmasının Yeti enjektörlerine görüntü olarak çok benziyor.
    Sadece Atiker rail kısmını dikdörtgen şeklinde kullanmış.

Bunlar Atiker Elit enjektörleri

Bunlar da LpgTech Yeti enjektörleri

zcustun, sararmen ve powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş