Lpg sistemini nasıl iptal ederim

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve murat kocabaş tarafından 19 Şubat 2023 başlatılmıştır.

1. murat kocabaş

murat kocabaş New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    Merhaba. 2005 Astra h 1.6 z16xep kodlu aracım var BRC takılmış. Geçenlerde bir tekleme sorunu vardı ertesi gün araç çalışmadı. Cihaza bağladım enjektörlerin hepsi açık devre hatası verdi. Birkaç yere sordum lpg beyni arızalı falan demeye başladılar malum küçük yerde olunca hemen beyin arızası :) ben LPG sistemini iptal ettirip benzinde çalıştırıp işi bilen birine götürmek istiyorum. Sisteme baktım benzin enjektörlerini kesmeden soketlerle sinyal almak için bir baglanti yapılmış. Simdi ben LPG ye sinyal almak için benzin enjektörlerine takılan ve lpg ecusunun şirketlerini çekip benzin ecusundan gelenleri orjinal benzin enjektörlerjne takmayı düşünüyorum yani sistemi benzinle ilk çalıştığı haliyle. Lpg ecusunu da söksem soketinden hatta sigortasını da çıkarsam bu halde benzinde çalışır mı acaba başka birşey yapmak gerekir mi. Yardımlar için minnettar olurum. Teşekkürler

2. MSC Elektronik

MSC Elektronik Administrator

Beğenilen Mesajları:
    65
    merhaba, lpg beyninin tesisatında bir kopukluk olmuş olabilir, yada soketinde oksitlenme. ama 4 enjektör içinde aynı hatayı veriyorsa muhtemelen beyin arızalı.

3. murat kocabaş

murat kocabaş New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    Benzin enjektörleri açık devre hatası veriyor benzin ecusu mi arızalı LPG ecusu mu acaba benzin enjektörleri geri bağlasam log ecusunun soketini çıkarsam bu haliyle çalışır mı acaba. Çünkü bildihim kadarıyla benzin enjektörün şase tetik ucu kesilerek lpg ecusuna gidiyor ve geri benzin enjektörune bağlanıyor. Lpg ecusunda bir arıza oluşmuşsa dolayısiyla devreyi kesiyor olabilir ve benzin enjektör hattı da açık devre görünüyor olabilir diye düşündüm. Bu yüzden önce arıza lpg ile mi alakali mi değil mi anlamak icin benzinde çalıştırmak istedim. Benim tesisisatta (seq.my07) benzin enjektörleri kesilerek değil de soketle sinyal alınmış. Bu haliyle biraz daha kolay. Benzin enjektörlerini eskisi gibi orijinal haline bağlayıp LPG ecusunun da fişini çeksem benzinde çalışır mı acaba esktra birşey yapmak gerekir mi.

4. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Lpg ecusunun Sigortasını çikarip deneyin.Benzinde çalışması lazım yok eğer lpg ecusu bozuk olduğu için araç benzinde de çalışmıyorsa bu maalesef lpg araçlar için olumsuz bir durum bence.

5. murat kocabaş

murat kocabaş New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    Lpg beyninin sigortasıni çıkarsam araç benzinde çalışır mı. Bensin enjektörlerinin tetik hattı kesilip LPG beynine girdiği ve yine lpg beyninden çıkarak benzin enjektörlerinin tetik devresini kapattığıni biliyorum yanlış ise lütfen düzeltin bu durumda log beyni sigortasını çekince benzin

6. murat kocabaş

murat kocabaş New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    Enjektör devresi açık kalmaz mi

Sayfayı Paylaş