Lpg tavsiyesi-astra j 1.4 t

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve Mismailt tarafından 16 Mart 2020 başlatılmıştır.

1. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Herkese merhaba,
    Gecen aylarda aldığim 2019 otomatik astra j 1.4 t aracim için lpg kiti arastiriyorum.Kafamda montaj yaptiracagim ustayi ve kitleri bir nebze belirledim ama son olarak sekillenmesi icin arastirma yaparken kendimi bu sitede buldum.Montaj yaptiracagim usta 80km uzakta.Usta aracim icin fiyat performans urunu diyerek brc comford oneriyor.Ben ise arastirmalarimda lovato cobd2 tavsiyesi aldim genellikle.Montaj yaptirmayi dusundugum ustada lovato bayiligi olmasina ragmen lovatonun 2019 sonrasi astralarda eklenen degisken zamanlama ozelligine uygun bir yazilimi olmadigini ve bunun icin benzin takviyesi yaptigini bu sebeple tasvip etmedigini soyluyor.Arastirmalarimda ise brc comford kitinde obd ozelligi yokmus ama usta bu kitin iyi bir afr ayariyla obd duzeltmesine zaten ihtiyac duymayacagini yazilimini cok begendigini ve enjektorlerinin cok hizli oldugunu soyluyor ve ayrica da obd li kitlerin aslinda kullaniciyi daha cok aldatmaya yonelik ariza silme veya aracin beynine ltft veya stft degerlerini normal araliktaymis gibi gostererek sistemi aldatmaya yonelik oldugunu soyledi.Ben de atikerin ayar menusune ait videolari izledigimde gercekten ariza kodlarini sil diye tiklerin oldugunu gordum ve cok sasirdim.Butun bunlarin yaninda ustanin uzakta olmasi ve aracimin brc takildiktan sonra tekrar ayar isteme durumunda brcnin ayar programinin piyasada bulunamama durumu sebebiyle acaba atiker grand taktirip kabloyu alarak yeri geldiginde kendi ayarini kendim yapsam da ustalarla ugrasmasam mi diye dusunmeye basladim ayrica da brc comford kitinin regulator ve enjektorlerinin yurt disindaki satis sitesinde atiker grandin regulator ve enjektorunden ucuz olmasi atiker granddan bir tik daha az kaliteli mi diye dusundurmekle beraber utsamin atiker granda 2300 comforta da 2700 demesi beni atiker granda yonlendirdi ve en nihayetinde bu forumu buldum ve konuyu sizlere actim.Simdi sizlerin yardimlarini talep ediyorum.Simdiden herkese tesekkurler...

Fatih inan bunu beğendi.
  2. kadir5858

kadir5858 Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    bütün lpg markalarının motor koduna özel kitleri var marka öneremem ama internetten arastırın kitlerin motor kodu desteğinden kendi aracınızın ruhsattaki motor kodunu kıyaslayın, eğer tutuyorsa sorun olmaz diye umuyorum ama tutan bi kod yoksa sonuc husran :) kişisel tavsiyem

3. sararmen

sararmen LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
    Araca en az 5 yıl ve üzeri binecekseniz brc comfort taktırın.

Brc Gemini enjektörler bu motoru sorunsuz besler... Brc atikere göre kit olarak daha iyi enjeksiyon sağlar ve parça ömrü daha uzundur... 400 lira fark zaten küçük...

kadir5858 bunu beğendi.
  4. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    400lira farki ben de onemsemiyorum ama yurt disinda lpg parcasi ve kiti satisi yapilan bir web sitesinde atiker grand ile brc comforttaki regulator ve enjektor fiyatlarini karsilastirdim ve atikerdeki parcalar 200tl daha pahali.Sonucta money dont lie deyimi neticesinde turkiyede brc markasi algisi sebebiyle daha pahali satilan kitin parcalari yurt disinda ise atikerinden dusuk fiyatli olmasi acaba atikerdeki parcalar comfrodtakinden bir tik daha mi iyi diye dusunmeye surukledi beni.

Fatih inan bunu beğendi.
  5. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Eklemeyi unuttugum bir nokta da rus bir lpg ustasi regulator basinc stabilitesi testinde 4 adet farkli regulatorun yuk altindaki basinc stabilitesini test ettigi bir video izledim ve bu testte regulatorlerden biri atiler gramd bir digeri brc comforddaki regulator ve bu iki regulatorden atiker grand regulatoru yuk altinda comford regulatorunden daha stabil basinc sunuyordu.Ayrica regulator basinclari test edilirken enjektorler de comford kitteki gemini enjektorlerdi.

6. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Başkasına bağımlı kalmak istemiyorsanız Atiker

Sayfayı Paylaş