Lpg'ye Erken Geçme

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve ersahca tarafından 1 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

1. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Selamlar dostlar,

3 kere falan regulatordeki sensorü değiştirdim.
    Kitim Mimgas S2000U, regülatör Aldesa. Aldesa sensör de denedim, sonuncuyu Mimgas diye aldım.

Görünürde hava sıcaklığıyla kıyasla veri düzgün. Düzgun olcuyor. Arada baska sensorle de denedim, bir ara duzeldi, hatta 1000 km falan yaptim o surecte, ancak tekrar erken gecmeye baslayinca sonuncu Mimgas sensoru edinip montajladim.

Dediğim gibi lpgye erken geçiyor. Misal 40 gecişse atıyorum 25 gibi geciyor. 50'ye cektim. 30'larda falan gecer herhalde. Erken gectigi icin de lpg sivi kaliyor ve yakamiyor, bogulmalar vs... Manuel kapatip, isitip geciyoruz.

Daha önce de birkaç kere değinmiştim. @powerkirk3 @Cliosymbol dostlarim falan bilir ;)

@Destek @maycicek ve diger ustadlar; sensorden olmadigi artik kesin gibi. Kablo vs de gozledim, duzgun gibi. Ne olabilir? Ecu bozuk olabilir mi? Ya da yazilimda sikinti olabilir mi? Anlayabilecegimiz bir yolu var midir?

Programda arada hata regulator sicaklik sinir alti veriyor, cok cok soguk gecmisse, sebebi bu hadise. Ecu calisiyor ki hatasini da veriyor diye dusunuyorum. Baska da bir sey yok. Cozemedim.

Akuyu sokup sifirlayip denemeyi dusunuyorum. Var mi baska deneyim, fikir veren?

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Şu da geldi aklima; enjektordeki lpg sicaklik sensoru de dogru olcuyor. Dogru da olcse sorun onda olabilir mi?

3. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Benim 2 defa regulator sensörü ariza yaptı o zaman kontagi cevirir cevirmez lpgye geciyordu.

4. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Bunda oyle degil de, dedigim gibi. Derecesinde degil baska dusuk derecede geciyor.

x-calibur bunu beğendi.
  5. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Arabanın su sıcaklığından veri alabiliyor olabilir mi? Arabanın su sıcaklığı ile regülatör su sıcaklığı arasında 10 derece kadar fark oluyor. Sıcaklık düzeltme seçeneği yok mu mimgas da. Regülatör ve lpg sıcaklığına göre düzeltme olayı. Belki farklı yazılımlarda seçenek olabilir.

powerkırk3 bunu beğendi.
  6. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Bunda yok duzeltme ustad. Sogutmayi aliyor iste regulatorun ustunde sensor.

Termostat suyu az da olsa tutamiyor da geciyor mu-sogutuyor mu acaba diyordum ama oyle de olsa niye daha dusuk dereceyle gecsin? Ne alaka yani?

Az once soktum akuyu bakalim. Bir de oyle deneyek napak.

7. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Evvel gün lpgkablo.com ile ecu arizasi ihtimali uzerine yazismistim. Ecu arizasindan supheliydim. Oncelikle ecuyu fabrika ayarina dondurup denememi onerdiler. Meğer gecis vd. ayarlarin orada gorulen 'varsayilan' buton zimbirtisi ecuyu fabrika ayarina donduren zimbirtiymis. Ona, yazilim vs. sikinti cikarir, gereksiz diye hic tiklamiyordum. Neyse. İki gun once döndürdüm fabrika ayarina, ilk gun kabaca ayar da yaptim, iki gundur deniyorum, tam derecesinde geciyor paşam. ;;)) Sagolsun @Destek .

x-calibur, Destek ve powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş