mimgas gaz kesici filtresi hakkında

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve rset_ tarafından 24 Nisan 2018 başlatılmıştır.

1. rset_

rset_ Member

Beğenilen Mesajları:
    24
    mimgas bayiinde gaz kesici filtresini değiştirmek istedim. filtre yok, komple kesici var dediler.
    internetten filtreyi alıp mimgas bayii olmayan bir yere gittim. elinde uygun o-ring olmadığını, eğer açılırsa komple kesicinin değişmesi gerektiğini hatta kesici filtresini değiştirmeye gerek olmadığını söyledi.
    aslında niyetim kendim değiştirmekti ama gaz kaçağı konusunda riske girmek istemedim.
    o-ring konusunda ustanın dedikleri doğru mu?

2. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    İste biz bu yüzden motorların lpg kitlerinin üzerinde tünüyoruz burada kafa patlatıyoruz. Kesici filtresini geçtim mekanik sektöründe hangi filtre değiştirmeden veya bir şekilde temizlenip tekrar kullanilmadan ki taraftarı değilim sonsuza kadar kullanilmış. O çırağı foruma kaydette bir iki teknik bilgi edinsin.

powerkırk3 bunu beğendi.
  3. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Kesici filtresi değişiyor hocam içindeki oringi geri takabilirsin. O çırak uğraşmak istememiş. Şimdi senden değiştirmek için yeni parası isteyecek sen kabul etmiceksin. E az para alıp o işi yapmakta işine gelmedi salladı degistirmeye gerek yok dedi oring dedi olmaz dedi gecti.

powerkırk3 ve rset_ bunu beğendi.
  4. rset_

rset_ Member

Beğenilen Mesajları:
    24
    çırak değildi, ustaydı.
    değiştirmeye gerek olmadığı kısmına zaten katılmıyorum da, o-ring konusu kafama takıldı.
    anahtar var, forumda da anlatılmış. müsait bir zamanda dalsam mı gaz kesiciye?

powerkırk3 bunu beğendi.
  5. rset_

rset_ Member

Beğenilen Mesajları:
    24
    ben yazarken cevap gelmiş.
    teşekkürler.

powerkırk3 bunu beğendi.
  6. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    O ring satan yerler oluyor. Mevcut oringi götürürseniz yenisini sağlamını verirler. Envayi çeşit ölçüde oluyor.

Cliosymbol, rset_, leoncu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Filtrenin degismesine gerek yok dediyse benim için çıraktır.:cool::D

powerkırk3, rset_ ve x-calibur bunu beğendi.
  8. Müslüm çiftçi

Müslüm çiftçi New Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Öncelikle lpg bitir.araba kendini benzine alsın iki üç defa dene iyice boşalsın lpg.sonra arka depodaki keaicinin fişlerini çıkar.arabanın anahtarınıda kontaktan çıkar.
    Sonra gaz kesicinin tipine göre iç filitre değişir buna dikkat et.gaz kesiciyi altttan sökün sökmesi biraz zor olur dikkat edin bakır boruya zarar vermeyin hafiften gaz kaçacaktır.en son değişimi gerçekleştirin.oring genelde çok çok eski değilse ve sökerken zarar vermesseniz sıkıntı olmaz.işlemlerin gepsi bittikten sonra 10 tl gaz alın köpükle test edin.eger oringin eski veya yıpranmış olduğunu düşünüyorsanız.ve orgn bulamıyorsanız yeterli miktarda teflon sarın fazla olmasın dikkat.enson kapağı iyice sıkın.

x-calibur, powerkırk3, Safaks ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. rset_

rset_ Member

Beğenilen Mesajları:
    24
    teşekkür ederim.

10. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    aracı çalıştır lpgye geçince lpg tankı üzerinden vanasını kapat bir kaç dakika içerisinde gaz bitti sanıp benzine atıcaktır artık ön taraftaki bütün lpg tesisatında gaz yoktur

x-calibur, rset_ ve powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş