Mimgas yol ayarı

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve ilkerkazan tarafından 28 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

1. ilkerkazan

ilkerkazan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Aracım hyundaı era 97bg
    Aracım alındığından beri lpgde frene basıp boşa alındığında bazen frene basmadan boşa atınca stop ediyor. Boğaz temizliği buji buji kablosu bobin değişimi gaz kelebek sensörü değişikliği regülatör lpg enjektör değişikliği nozul ve basınç ayarı değişikliği map sensörü temizliği krank pozisyon sensörü değişikliği. oksijen sensörü temizliği lpg hortumlarını değiştirdim fakat sorun geçmedi azalır gibi oluyor fakat arıza devam ediyor . Yoruldum artık. Acaba burda yol ayarı yapan yok. Yol ayarı yapmak istiyorum. Bir faydasını görür müyüm. Yardımcı olursanız sevinirim. Daraldım arabayı değiştirmek durumunda da değilim.. ..

2. Safaks

Safaks LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    67
    Kablonuzu aldiniz mi? Aldiysaniz ayarlarinizi hem benzinde hemde lpg de iken ekran goruntusu alarak burda paylasirsaniz ona gore yorumlayabiliriz.

ilkerkazan bunu beğendi.
  3. ilkerkazan

ilkerkazan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Kablom var. Yol ayarı yapmak için nelere dikkat etmeli .nasıl yapmalı

4. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Merhaba, bu mesajinizdan uc ihtimal aklima geliyor.

Fren demissiniz; westinghouse incelendi mi? Calistirin, tislama vb. geliyor mu? Eger bir vakum kacagi varsa lpgyi de etkiler. Stop ettikten sonea fren şişip sertlesiyor mu? Boyle olmali ama vakum kacagi, tislama var mi, borularina falan bir bakin.

İkincisi yukte nasil? Far, fan, klima vs acinca stop soz konusu mu? Deneyin. Stop ediyorsa elektriksel sikinti var muhtemelen. Geceleri benim aracim da fan acinca stop ediyor bazen. Ben fan motorunun cok cektiginden supheliyim.

Ve muhtemel sorun, iyi bir ayar yapilmiyor. Lpg ayari iyi degilse stop edebilir.

Diger seyleri belki de gereksiz kurcalamissiniz, degismissiniz.

Kullandiginiz program nedir? Pro vb. mi SGI mi? ikincisiyse yol ayari pek efektif degil, cok da yapamazsin. Goruntuleri ekleyin, bakalim.
    Ve regulator basinciniz kac? Coksa o da stop ettirebiliyor. Kolay gelsin.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

powerkırk3 bunu beğendi.
  5. ilkerkazan

ilkerkazan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Frenler İncelendi tıslama yok. Frende sertlesıyor. Galiba frenden değil. Yükte klima açınca hafif bir oynama oluyor rolantıde sarsılma olmuyor desem yeri .geceleri far açıkken camları kapatıyorum zorlayıncada da rolantı düşüp kendini topluyor. Iyi bir ayar olmadığı muhakkak ne kadar etkiler bilmiyorum ama benimde kanımca yapılan şey otomatik kalibrasyondan öteye gitmiyor. Ayarları pek karıştırmam bişey denersem önce ayarı kaydeder. Karıştırdıktan sonra geri eski ayarlara dönerim .kullandığım program sgı ile yol ayarı olmuyor mu? Görüntüleri ekleyeceğim bilgisayar arızalı. Regülatör basıncını mimgas genel merkez ile kablo destek ile ortaklaşa 1250 ye ayarladık. Nozul çok denedik galiba 2mmde kaldık. Bence ayarım iyi olmadığı için yüke gelmiyor araç stop ediyor yavaslayınca fren debriyaj bazende direksiyonda ekleniyor ve stop ediyor. Benzin enjeksiyon süresi 2.7 gaz enjeksiyon süresi 5.3 düşey knm 2.7 zenginleştirme hepsi -0.2 olduğuna eminim resimleri atacağım en kısa zamanda. Nereye yogunlasmalıyım. Yardımlarınızı bekliyorum Allaha emanet olun...

6. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Merhaba, ayar probleminiz mevcut. Kit cok cektiginden diger yukler de binince stop ediyor arac.

SGI program ile cok bir yol ayari mumkun degil. Ekteki gorsele bakin, inceleyin. Ayar olarak cizgiyi o kutucuklara uyduracaksiniz. Şu asagidaki linkteki basliktaki mesajlari inceleyin, bilhassa 60inci sayfalardan sonra, anlarsiniz. Zor degildir. Kolay gelsin.

https://r.tapatalk.com/shareLink?ur...share_tid=1700&share_fid=2016244&share_type=t[​IMG]

powerkırk3 bunu beğendi.
  7. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    60inci sayfa yazdim da sanirim tapatalkta farkli gorunuyormus. O basligi inceleyin. Kolay gelsin.

ilkerkazan ve powerkırk3 bunu beğendi.
  8. ilkerkazan

ilkerkazan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Evet bencede ayar problemi var ve iyi bir ayar yapacak bir usta bulamadım. Yol ayarı yapmak bana ilaç olur diye düşünüyorum . Gönderdiğinız linki açamadım yol ayarı hakkında mi bilgi veriyor . Tapatalk kullanmadan link atar mısınız? Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

9. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    http://www.mscsi.net/destek/konu/1-6-8v-102hp-bse-motor-mimgas-ayari.1700/

usta bulmak zor. bulsan da dedigin gibi ya kalibrasyon yapar yollar ya da birkac gider gelirsin, yine paran gider. kablon var, kendin olacaksin ustasi artik. ilk sayfadan inceleyin. muhtemelen size şifa olur. korkmayin da bozulur mozulur diye. en basit programlardan biri. kolay gelsin.

x-calibur, ilkerkazan ve powerkırk3 bunu beğendi.
  10. ilkerkazan

ilkerkazan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Teşekkürler deneyeceğim

11. ilkerkazan

ilkerkazan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
  12. ilkerkazan

ilkerkazan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Map haritasında noktalar çıkmıyor çizgiye müdahale edemiyor otomatik kalibrasyondan sonraki durumum bu ne yapmam lazım

13. symbol

symbol LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    967
    Aynı problemi benzinde de yapıyor mu ?
    OBD den bağlanma şansınız varmı
    LTFT STFT değerlerine bakalım.

powerkırk3 bunu beğendi.
  14. ilkerkazan

ilkerkazan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
  15. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Fotograflar gorunmuyor.

Kutucuklar cikmamis olabilir. Biraz daha binin cikacaktir.

powerkırk3 bunu beğendi.
  16. ilkerkazan

ilkerkazan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    bugün tekrar baktım
    mapta 1 tane sarı benzin gerisi gaz kutucukları çıkıyor
    acaba biraz benzinde mi binmeliyim kutucukjların çıkması için
    bir de sanki kutucuklar ters sağdan sola duruyor. te tavsiye edersiniz hani diyorlarya iyi bir ayar için 100km benzinde binin gelin harita oluşsun diye mi, acaba diye düşünüyorum

17. symbol

symbol LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    967
    Benzinde kullanmanız gerekir benzin kutucukları için 5-10 dk yeterli ouyordu brc de mimgazı bilemeyeceğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

18. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Alakasi yok. Rutin binin. Birkaç gun sonra bakin. Ciktigi kadar cikar. İlla grafikte her yer kutucuk olmayabilir, oyle kesin bir sey yok yani. Mapta oku-hesapla yapin, grafike gecip ayar yapin. Kolay gelsin.

19. ilkerkazan

ilkerkazan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Bugün biraz benzinde bindim biraz nokta çıktı oku hesapla dedim çizgiyi biraz yaklaştırdım. daha fazla çizgi çıkması için daha fazla mı benzinde binmem lazım

20. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Hayir. Dedigim gibi rutin binin. Sirali sistem zaten benzine de aliyor. vs. vs. Yine dedigim gibi onlarca kutucuk cikmayabilir. Ciktigi kadar en iyi ayari yapacaksiniz. O kadar. Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş