P2096 ARIZA KODU YARDIM

Konusu 'LANDI RENZO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve okankocaağa tarafından 9 Şubat 2021 başlatılmıştır.

1. okankocaağa

okankocaağa LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    14
    değerli forum üyeleri yaklaşık 3 aydır p2096 arızası ile uğraşıyorum obd cihazından siliyorum fakat 100 km gitmeden tekrar yanıyor lpg ayarı yaptırdım olmadı daha sonra afr ayarı yaptırdım yine olmadı sonra tekrar lpg ayarı yaptırdım çevremdeki bütün lpg firmalarını gezdim bir sonuç alamadım bu arıza katalizör değişiminden sonra gelmeye başladı katalizörü yan sanayi taktırdım ondan şüpheleniyorum aracım 2012 elantra 1.6 otomatik landirenzo kit takılı yakıt değerleri ile ilgili video yükledim yardımlarınızı bekliyorum..

2. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Arıza ışığını sildikten sonra Benzinde kullanımda da yanıyorsa yan sanayi katalizörden kaynaklıdır, denediniz mi sadece benzinde kullanmayı 200 km civarı?

3. okankocaağa

Beğenilen Mesajları:
    14
    benzinde o kadar kullanmadım yaklaşık 80 km kadar kullandım arıza gelmeyince lpg ye geçtim tekrar geldi

4. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Uzun süreli benzinde kullanmayı bir deneyin, gördüğüm kadarıyla araç %7 ila %10 arası fakirde kalıyor, ama bu arıza yakarmı bilmiyorum, bizim toyotalarda yan sanayi katalizör sorun yaratıyor, orjinale veya orjinal çıkma parçaya dönen sorundan kurtuluyor ama sizin araç ta da böyle durum vardır/ yoktur diyemem hyundai forumlarından da destek almanızı öneririm, orjinal yan sanayi katalizör konusunda

5. okankocaağa

Beğenilen Mesajları:
    14
    hyundai formuna yazmadan önce dediğiniz gibi benzinde kullanmak daha doğru olur sanırım bu şekilde deneyip sonucu bildiririm yardımınız için teşekkür ederim

6. sararmen

sararmen LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
    Bende 2011 elantramda bu sorunu yaşamıştım, çok uğraştım ve kalıcı olarak çözdüm.

Öncelikle söyleyeyim, problem %99.9 hatta %100 lpg sistemi / montajı / ayarı veya arızasından kaynaklanıyor...

Katalizör değişmiş zaten, benzinde de hata vermemiş doğru mu ?

Direk lpg'ye odaklanın... Kitiniz ne marka ? Ayarınız ne kadar düzgün ? Montaj ne derede doğru yapıldı ?

Mesele benim ilk kit atikerdi, 1 ay uğraştım, tekrar tekrar ayar yapıldı ama gene hata veriyordu. Elantra motoru euro 5 ve hata toleransı düşük, gelişmiş bir motor, sonuçta atikerin bu motor için hassas enjeksiyon yapamadığına karar verildi ve khein enjektörlü pahalı bir kit taktıktan sonra bir daha bu hatayı vermedi.

Aynı araçtan bir arkadaşımda da yandı, montajda hata vardı, düzeltince ondan da bi daha yanmadı. Kiti iyi bir kitti.

5 yıl kadar p2096 olmadan çok keyifle kullandım. Sonra bi kere yaktı, onda da regülatör arızalanmış, değiştirince tekrar sorunsuz bindim...

Yani diyeceğim o ki, lpg yi çok ama çok iyi incele, montajda hata varsa düzelttir, ayarda hata varsa ayarlat, lpg sisteminin tamamında enjektör, ecu regülatör hepsini ayrı ayrı doğru çalıştığından emin ol...

powerkırk3, okankocaağa ve x-calibur bunu beğendi.
  7. okankocaağa

Beğenilen Mesajları:
    14
    benzinde bir süre kullandıktan sonra bakacağım birde şunu belirtmek isterim lpg kiti landirenzo fakat atiker gold sistem enjektörleri takılı bununla alakalı olabilir mi?

8. sararmen

Beğenilen Mesajları:
    38
    Evet olabilir, dediğim gibi sorunu lpg sisteminde arayın, başka masrafa girmeyin...

9. Oğuzhan89

Oğuzhan89 New Member

Beğenilen Mesajları:
    8
    Bende aynı arızadan çok çektim yeni enjektör takınca kurtuldum problemden.afr bobin buji vs boşa para harcadım

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sararmen bunu beğendi.
  10. sararmen

Beğenilen Mesajları:
    38
    Atiker gold enjektörden çok şikayet geliyor, ilk başta güzel fakat çok uzun ömürlü değil sanırım...

Oğuzhan89 bunu beğendi.
  11. okankocaağa

Beğenilen Mesajları:
    14
    peki landironzo kit için rail enjektörmü yoksa orjinal evo enjektörmü taktırmalıyım rail enjektör sorun çıkartırmı

12. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    benzinde kullanımda ışık yaktı mı yakmadı mı hocam? bu sorunun cevabına göre yol hartası çizmek lazım, belki enjektörün sağlam?

13. okankocaağa

Beğenilen Mesajları:
    14
    hayır ışık yakmadı o yüzden enjektöre yöneldim

14. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    bu sizin için iyi haber, benzinde de ışık yaksaydı katalizör başınızı ağrıtacaktı, illaki landirenzonun enjektörünü takmanıza gerek yok, diğer seçeneklerde olur, yeterki yazılımdan doğru enjektör seçeneği seçilsin 2 Ohm 3Ohm gibi yada bunlarla eşdeğer olan (isimleri farklı olabilir) seçenekler varsa sorun olmaz

15. okankocaağa

Beğenilen Mesajları:
    14
    öyle bir seçenek yoktu enjektörü değiştirdim sonra afr ayarı yapıldı daha eve gelmeden arıza ışığı yandı sinir oldum iyice sizce şimdi ne yapmalıyım

MehmetEfe bunu beğendi.
  16. MehmetEfe

MehmetEfe Member

Beğenilen Mesajları:
    5

Bende çok uğraştı spiralde kaçak varmış.

Sayfayı Paylaş