PRINS TECHNOMAX LPG AYARI HAKKINDA ESKİ TİP

Konusu 'PRINS LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve alusta tarafından 31 Mart 2020 başlatılmıştır.

1. alusta

alusta LPG-C03b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    93
    İyi geceler. Önceki aracımda atikfast vardı ve epey ilerleme kaydetmiştim.
    Araç değiştirince technomax ile haşır neşir oldum. OBDsiz kit.
    Yeni aracım 1.6 124HB 2012 mod. Chevy curuze. Kablo alıp ayarları kurcalamaya başladım.
    İlk önce 200 civarı olan çarpanları aşağı çekmek için nozul değiştirip 2,3mm yaptım. Çarpanlar 135-140 civarına indi. Önceki kullanımının ayarsız olması sebebiyle LTFT değerleri -7,8 ile -9.6 arasında idi. Bunu aşağı çekmek için benzinde kullanıyorum. İndirimler de fırsat oldu.
    Lpg sistemine hem technomax hem de EMER programı ile müdahale edilebiliyor. Emer daha ileri ayara imkan veriyor. OMVL, AKL, romano gibi birçok program birbirine benziyor
    Bu programlarda "advenced kalibrasyon" ="ayrıntılı kalibrasyon" ayarı var. Henüz tam manası ile kullanmadım. Benzinde yol ayarı yapıyormuş. Rolanti kalibrasyonuna göre daha ileri.
    Bu programlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Emerin ayar kılavuzu var ingilizce, google çevirisi ile anlamaya çalışıyorum. Technomax veya emer ayar programları hakkında her türlü bilgiden faydalanmak istiyorum.

2. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    AKL deki gibi advanced autokalibration seçeneği varsa süper, bir AKL kullanıcısı burda açıklamıştı kalibrasyon sonrası aracı benzinde kullanmanı istiyor ve aracın benzin haritasını hafızaya alıp lpg de kullanırken lpg haritasını oluşturuyordu bence kullanın

alusta bunu beğendi.
  3. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Prins technomax gemini enjektorlu yeni sistem kit mi?Benim bildigim bayi disinda ayar yapilamiyor cunku yazilimi lisans istiyor.Yanlismi biliyorum?

4. alusta

alusta LPG-C03b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    93
    Enjektörler OMVL, üzerine prins etiketi yapışık, müdahale açısından ECU izin veriyor. Prinsin sonraki kitleri kapalı olabilir. Ben her türlü müdahaleyi yapabiliyorum.

Sayfayı Paylaş