Regülatör Basınç Değeri

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Burakali tarafından 15 Ekim 2022 başlatılmıştır.

1. Burakali

Burakali New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

Regülatör normal basınç değeri nedir?
    Malum olan 1.1 ile 1.0 arası diye söyleniyor fakat benim aracım 1.4 turbo 150 hp ve grand kit kullanıyorum.
    İlk sorum şu;
    1. Benim aracımda kullanabileceğim değer nedir? ( Nozul: 2,5 mm)
    2. Mesela Sr 11 regülatörün teknik özelliği nedir? Maksimum basınç değeri nedir? İnternette o kadar araştırmama rağmen hiçbir şey bulamadım. Bilen var mıdır?

Ayrıca grand kitte nozul seçeneklerini açtığımda 2,2 mm, 2,4 mm, 2,6 mm diye gidiyor fakat 2,5 mm ya da 2,3 mm diye tekli sayılar yok fakat ben 2,5 mm nozul kullanıyorum, bu durumda enjeksiyon zamanlaması ile ilgili problem çıkartır mı?

2. Kalitex

Kalitex Active Member

Beğenilen Mesajları:
    65
    Bildiğim kadarını söyleyim;
    rolantide lpg süreniz , benzin enjeksiyon sürenizi maksimum 1.5 katı geçmeyecek şekilde gerçekleştiği regülatör basıncı sizin aracınızın olması gereken basıncıdır diyebilirim.mesela rolantide benzin enjeksiyon süreniz 3.2 ms ise lpg enjeksiyon süreniz max. 4.7 - 4.8 ms yi geçmemesi gerekir.

husnu bunu beğendi.
  3. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    kalitex arkadaşımın söylediklerine ek olarak sizin aracınız (bir arkadaşıma ayar yaptım aynı motor ve araç) rolantide benzindeyken 2ms değeriyle çalışıyor, ayarlayacağınız basınç değeri sonrasında da araç lpg deyken benzin değeri 2 ms altına inmemeli, yoksa zengin karışımla karşı karşıya kalırsınız, buna dikkat edin sadece

Kalitex bunu beğendi.
  4. Burakali

Burakali New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Gereken teknik datayı araştırmaya devam edeceğim, eğer bilgi edinirsem buradan paylaşırım.

Sayfayı Paylaş