Renault Megane 4 1.6 Lovato Obd 2 kitli aracım için Ayar Yardım

Konusu 'LOVATO LPG AYARI VE LOVATO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve thislavigne tarafından 17 Mart 2019 başlatılmıştır.

1. thislavigne

thislavigne New Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Merhaba arkadaşlar aracımdan ve kitimden bir türlü istediğim verimi alamadım. Forumdan kablo aldım kendim yapmaya çalıştım ama bir türlü beceremedim. Bu konulardan bilgili olup benimle beraber yol ayarı ve gerekirse nozuk büyütme vb işlemleri yapıp aracımdan zevk almama yardım edebilecek İstanbul veya İzmit civarlarında ikamet eden arkadaşımız veya tanıdığımız var mı acaba ?

2. thislavigne

thislavigne New Member

Beğenilen Mesajları:
    10

olmak üzere 2 video çektim üstatlar inceleyebilir mi acaba hata nerde çözüm ne olabilir ?

3. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Öncelikle nozzle 2.5 mm olarak büyütüp haritayı resetleyip yeni kalibrasyon yapın.

Harita değerleri yukarıdan aşağı aynı sayılarda yaklaşık olarak bu normal değil.

Yukarıdan aşağı azalmalı.

4. thislavigne

thislavigne New Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    2.0 dan birden 2.5 e büyütünce kararsızlık yaşar miyim ? Harita resetlemesi nasıl yapılıyor acaba?

5. cafer

cafer LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    168
    çarpanlar yüksek değil fazla.2.2 yeter gibi basınçta 1.1 olabilir.

6. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Hiç sorun olmaz. Ben çok büyüttüm bir anda :) Nozzle 2.5 mm olsun

Tablonun bulunduğu sayfada sağda

Azzera mappa yazısı var, türkçesi harita sıfırla.

Nozzle büyütün harita sıfırlayıp o halinin fotosunu paylaşın duruma bakalım.

Bu arada programu neden italyanca kullanıyorsunuz :)

7. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Rölantide lpg süresi 5.5 ms.

Nozzle küçük çok net.

2.2 mm için basıncı 1.3 1.4 bar yapmak gerekir.

8. Ismaildmr

Ismaildmr Active Member

Beğenilen Mesajları:
    220
    Hocam bende megane 2 k4m euro 4 motor var..sanirim arkadasin megane4 te de ayni motoru kullaniyorlar..belki gelistirilmis ozellikleri var olabilir.
    Bende ayar problemi cekiyorum,.ayrica megane k4m motorlar open loop a girmiyor..nekadar sikistirisam sikistiriyim open loop girmiyor.bu aslinda iyi birsey iyi bir yol ayariyla guzel sonuclar alinabilir gibi hissettirsede ben 1 yildir ayar tutturamiyorum..benim rolanti isinmis motor benzin enjeksiyon zamani 3,2 ms..arkadasinki 2,5 civarinda..benim aracata 3.0 alti artik yakit kismaya gidiyor..arkadasta ise sanki zengin calisyormus gibi gorunuyor..burda bir tezatlik var..rolanti benzin enjeksiyon eger enjektor ve yazilim degismediyse ayni olmasi lazim..soyle bir durum var..3,2 ms benzin enjeksiyonunda benim arac ltft 20 30 lari buluyor..bende arti ltft zengin demek..benim aracta bir problem var bunu kabul ediyorum ama 2.5 ms benzin enjeksiyonuna karsi 5 ms lpg enjeksiyonu garip degilmi..arac fakirdeyse zenginlestirmek icin 2,5 ms yi 3 ms uzerine cikartmasi gerekmezmi..lpg enjeksiyonda atiyorum 6.ms gibi olmasi gerekmezmi
    Konuya hasil oldum cunku bende ayar tutturamiyorum..kitim atiker mikrofast..su an araci benzinde saglikli calistirma uzerine yogunlastim..benzin enjeksiyon beynine reset attim..olay okadar buyuk yani..duzgun calismayan parcalar var..deneye deneye degitirilecek parcalari degistirecez artik.

9. thislavigne

thislavigne New Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Valla o an İnternetten onu bulabildim siteden almıştım kabloyu indirmiştim ama ne linki bulabildim site de ne de programı. Google dan da anca o çıktı ben bir ara buyuteyim nozul lari geçen LPG ciye gittim büyüt dedim yakıt sarfiyatı artar dedi yanasmadi. İş başa düştü

10. thislavigne

thislavigne New Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Valla o an İnternetten onu bulabildim siteden almıştım kabloyu indirmiştim ama ne linki bulabildim site de ne de programı. Google dan da anca o çıktı ben bir ara buyuteyim nozul lari geçen LPG ciye gittim büyüt dedim yakıt sarfiyatı artar dedi yanasmadi. İş başa düştü

11. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Yakıt artmaz nozzle büyütünce süreler azalacak. Aynı miktarda yakıt motora püskürtülecek.

İsa şen, Ismaildmr ve x-calibur bunu beğendi.
  12. Fatih inan

Fatih inan Member

Beğenilen Mesajları:
    9
    Rolantide LPG süresi ne olmalıydı

13. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Lpg deyken lpg ms değeri benzin ms değerinin 1.5 veya maksimum 2 katı olmalı, bu durum araçtan araca değişir, örneğin aracınız rolantideyken benzin ms değeri 3 ise gaz ms değeri 4,5 olursa süper olur

Fatih inan bunu beğendi.
  14. Fatih inan

Fatih inan Member

Beğenilen Mesajları:
    9
    Çok teşekkür ederim Husnu bey

Sayfayı Paylaş