stefanelli enjektör yardım

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve muammer yaşar tarafından 29 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

1. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    selam arkadaşlar acil bi rbilgiye ihtiyacım var daha doğrusu yardıma ,şimdi ben lpg enjektör hortumlarını değiştirmeye girtiştim enjektör tarafından gaz kokusu vardı hem hortumları değişeyim dedim hemde bi kontrol edeyim dedim, stefanelli enjektörüne bağlı 2 li grupta bulunan sarı prinç memeler sanırım nozul da deniyor bunlardan biri bayağı gevşekmiş hortumu sökerken döndüğünü gördüm şimdi diğerlerinide anahtar vasıtasıyla tatlı sert sıktım dip kısımları zaten yeşermişti şimdi acaba doğru mu yaptım size danışmadan toplamadım acaba onun püskürtme vs.ayarı falan mı var dı aklıma takıldı sıkılmaması mı gerekiyor du bilgi verirseniz sevinirim.

2. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    a selam hocam.sorun olmaz sıkılması gerekır gaz kacırmayacak şekilde gevşek kalmamalı.

x-calibur, muammer yaşar ve powerkırk3 bunu beğendi.
  3. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    cevap için teşekkür ederim,işte tamamını anahtarla tatlı sert sıktım, bi yandan da birini tamamen çıkartayım göreyim dedim ama çıkmadı bende zorlamadımi dibinde oring i görünce sıkılması gerekli olduğunu düşündüm yine de kafama takıldı,ayrıca dip kısımlarında kaçak olmuş izlenimi var dı yeşillenmiş biraz.

powerkırk3, x-calibur ve leoncu bunu beğendi.
  4. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    bahsettiğim enjektör üstünde kalan nozul , yanlış anlaşılma olmadı inşallah,

powerkırk3 bunu beğendi.
  5. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    Tamam hocam sıkıntı yok.aynı seyden bahsediyoruz.

powerkırk3, x-calibur ve muammer yaşar bunu beğendi.
  6. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    sağolun.

powerkırk3, x-calibur ve leoncu bunu beğendi.
  7. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    malesef olmadı ustad sistemi topladım ne yaptıysam gaza geçtiği anda aptallaşıp stop diyor bu ayarı nasıl eski haline getirebilirim yardımcı olabilecek var mı?

8. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    tıpkı gaz yok gibi yapıyor .

9. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    LPG ecu resetleme mi yaptınız?

powerkırk3 bunu beğendi.
  10. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    hayır lpg enjektör borularını değişiriyordum enjektör memelerinin birinin gevşek olduğunu gördüm bende tümünü sıktım tabi sıkınca vana gibi düşünün kapanıyormuş onuda şuan enjektörler elimde üfleme yaparak ayar yapmaya çalışıyorum tabi hava nasıl geçmeli yani gaz nasıl geçmeli rahat mı yoksa biraz kısıkmı olmalı deneyerek çözerim ama montaj vs uğraştırıyor pratik bi fikri olan var mı mesela orjinalde kaç bar geçmeli gibi eşitlemk lazım galba

11. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    İlginç ilk defa duydum böyle birşeyi hocam. Ama hiç mantıklı gelmedi. Genelde enjektör çıkışı delikten nozülden çıkar gaz ve bu şekilde bir gaz miktarı ayarı duymadım. Delik çapı etkili olur.

powerkırk3 bunu beğendi.
  12. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    bu stefanelli enjektörleri diyaframlı ondan galiba şimdi elimde kaval var gibi hava çıkışını ne fazla ne kısık üfleyerek ayarlamaya çalışıyorum bidiğiniz sıkınca vana gibi kapatıyor hiç hava geçmiyor milim milim ayarlamaya çalışıyorum tabi ne kadar ayarlanır oda muamma

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  13. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Stefanelli konusunda @elkmuh arkadaşımız daha iyi biliyor ama oda dizel araba alıp lpg yi unuttu galiba:) o kesin net bilgiyi verir

leoncu bunu beğendi.
  14. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    evet ona yazdım özeldn cevp yok ,şimdi montaj yaptım minimum hava geçirgnliği istiyor manuel ancak bu kadar ayarlayabildim yarın yolda bakıcam makine ile ayar yapmak farz oldu.
    nette videolar var

powerkırk3 bunu beğendi.
  15. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    ayar kötünün iyisi yolda kerkinme falan yapıyr , işte milimetrik ayar gerekiyor cihazla yapılması lazım da kim yapar bilemiyorum.

16. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    muammer abi merhaba
    bende senın gibi stefanelli magduruyum. bahsettiğin nozulları oynadıysan daha da ayar tutmuyor. ben mastır yaptım. o bahsettiğin nozulu istediğin kadar sık yada sök ne yerınden cıkar nede sıkar. o enjektorler sadece kenar kısımlarındaki yıldız vidaları sokup içini temizleyebiliyosun. daha da bişey yapılmıyor. artık enjektor değiştirmen farz oldu malesef. sen o nozulu sıktıkca içindeki diyaframa baskı yapıyosun. blogu komple actınmı bilmiyorum ama belki dıyaframı bile yırtmış olabilirsin.
    Tecrübe olarak soyluyorum. en iyisi atıkerın 4lü enjektorunu alacaksın artık. üflemeyle filan düzelecek bişey değil malesef. :(
    geçmiş olsun

x-calibur bunu beğendi.
  17. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    merhaba ali kardeşim doğru söylüyosun galiba bakalım dediğin gibi olacak herhalde,
    teşekkürler.
    en uyumlusu atiker mi acaba yoksa çıkma stefanellimi bakmalıyım bilemedim.

18. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    bende stefanelli yeşil enjektör vardı. 4 lü atiker 3ohm luk enjektorle kendim değiştirdim. şuanda sıkıntım yok. Ama şunu söyliyeyim stefanellinin meme uçlarını ölçemediğin için aracına uygun nozul takıp deneyeceksin.

x-calibur bunu beğendi.
  19. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    aracın ne kadar yakıyordu bilmiyorum ama yakıtında da değişecek. tam randıman alamayacaksın. internette 2ci el satanlar var. ne kadar güvenilebilir bilmiyorum. Sıfırı Afyonda bıyerde buldum 400 lira istiyor.
    bende polo classic var 1,6 100hp otomatik vites 1,8 mm meme ucu takılı şehiriçi 13lt yakıyor gazda. ben uğraşmaktan bıktım. kime gittiysem komple değiştirelim diyor. ön tarafı komple değiştirecem 650 lira istiyorlar.

x-calibur bunu beğendi.
  20. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    eyvallah sağolasın

Sayfayı Paylaş