STEFANELLI LPG AYARIM VE GAZ KESİCİ HAKKINDA. GÖSTERGE LPG'DE AMA GAZA GEÇMİYOR.

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve ismail karacan tarafından 1 Mart 2020 başlatılmıştır.

1. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Merhaba. ford fiesta 2005 model 1.4 aracimda stefanelli lpg kitim var.Dün kablo aldım.degerleri video olarak çektim nasıl yukleyebilirim.Birde gaza gecmesi icin programda butona bastığımda gaz gostergesinde gaza geçtiği gozukuyor lakin ön taraftaki gaz kesiciden çit die ses gelmiyor.bazen geciyor bazen geçmiyor.Resim ve video ile size bu sorulari göndermek istiyorum.Tesekkurler simdiden.

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    mrb, youtube'a yukleyip lınkını koyun videonun.

ismail karacan bunu beğendi.
  3. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6

Cevabınız için teşekkür ederim.Koskaca ısparta ilinde sadece bir tane stefanelli gaz ayari yapan usta var ve bu usta ile gereksiz bir sekilde lpg beyni değişimi sonrasinda tartıştık.Bu yuzden sizlerin yardimiyla kablo alıp kendi ayarimi yapmaya karar verdim.Bu işte çok acemiyim.yardim ederseniz memnun olurum.aracımin videosunu yukluyorum değiştirilmesi gereken değerler nelerdir tesekkurler

4. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Resim yükleme nasıl yapılıyor @Destek

5. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Sayın @elkmuh yardım ederseniz çok memnun olurum.Yorumları okuyorum bu işin piiri olmuşsunuz maşallah.

6. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    [​IMG] gaz kesici ust tarafta takılı siyah parça mıdır.nasıl sökülür?Teşekkürler

7. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
  8. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
  9. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
  10. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    [​IMG][/URL][/IMG] dediğiniz gibi yaptım lakin resim yükleme de sıkıntı var galiba başka bir şekilde deneyecegim

11. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    [​IMG] siyah parça nasıl sökülür ve çalışıp çalışmadığı nasıl anlaşılır.Gaz düğmesi alarm veriyor bazen geçmiyor gaza.bazen gösterge geçti gibi ötüyor ve yeşil ışıklar yanıyor ama gaza geçmiyor.bir temssızlık yada arıza var ama nasıl tespit edilir yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

12. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    siyahın altındaki sarı vidadan sökülür fakat aslında sizin anlattığınız göre iyi bir lpg ciye bunu yaptırmanız gerekiyor
    zira bu arıza lpg ecusundan tesisattan veya regülatör üzerindeki bu kesiciden deponun üzerindeki kesiciden hatta hatta yazılımdan da olabilir

13. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Malesef ısparta da 1 tane stefanelliye bakan gazcı var o da bana gereksiz yere ecu yu degistirtti.ona gitmemek için kablo aldım.ayarimi kendim yapayim diye.once hic gecmiyordu gaza gaz kesicinin gazını söküp taktim.gecmeye basladi.ama bu seferde bazen geciyor bazende gecti gibi gözüküp gecmiyor.gaz kesiciye gelen soketin çalışıp çalışmadığını nasil anlariz.biliyormusunuz.olmadi bi sekilde ayni gazciya gidip başımıza gelene razi olacagiz.cevaplar icin cok teşekkürler

14. Onur özçelik

Onur özçelik Member

Beğenilen Mesajları:
    13
    Bende acemiyim , fakat güzel bilgi paylaşımı ve kardeşlik var burda

15. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Kesicinin üzerindeki soketlere küçük 12 volt lamba bağlayın bobine elektrik geliyorsa lamba yanacaktır bobini ise multimetreyle omaj ölçmek gerekiyor.

ismail karacan ve Onur özçelik bunu beğendi.
  16. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Doğru söylüyorsunuz.Bu platformu görmeseydim kablo alıp bu işlere girişmezdim.Biz acemilere desteklerini esirgemeyen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun

powerkırk3 ve Onur özçelik bunu beğendi.
  17. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Dediklerinizi deneyeceğim.İnşallah sorunu bulabilirim.Teşekkürler

powerkırk3 bunu beğendi.
  18. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Merhaba.soket dediğiniz yukarıdaki resmini attığım siyah şeydeki yerlere mi 12 volt lamba bağlayacağım.Yoksa oraya giren kablolarına mı?Birde motor çalışırken bu soketleri yerinden çıkarmam arıza lambası yakar mı?Teşekkürler

19. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Kablo takılıyken lambayı bağlamanız gerekiyor çunku o selenoid gaz yolunu açmaz ise araç lpg ye geçmiyecektir.
    Motor arıza lambası yanmayacaktır.

20. ismail karacan

ismail karacan Member

Beğenilen Mesajları:
    6
    Lakin kablo takılıyken lambayı oraya bağlamam çok zor olacak.giren kablonun sokete bağlı kısmından biraz kablo soyup yapsam bu sefer soketinde arıza olup olmadığı belli olmaz.Olmadı mecburen gitmek zorunda kalacağım.Size ford fiesta 2005 1.4 arabam için bir soru sormak istiyorum.[​IMG][/URL][/IMG]

Sayfayı Paylaş