STEFANELLI LPG BENZİN VE LPG AYARLARI

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve Ylmzgnc tarafından 14 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    sayın yetkili ve stefanelli kullan arkadaşlar aracıma kabloyu aldıktan sonra ayarar bu şekilde burda neleri değiştirmem gerekiyor acaba hangi verilerde hata var benim sabah ilk çalışmada lpg ye geçişte boğulma ve devir dalgalanması oluyor sonrasında ısnınca o problem ortadan kalkıyor. bu çektiğim fotolarda herhangi bir aksaklık yanlışlık varsa bilgi verir misiniz acaba . teşekkürler

Ekli Dosyalar:

2. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    bu lpg ye geçiş ısısını ben 45 derece yaptım önceden 35 olarak ayarlanmıştı. başka bir şey değiştirmedim.

3. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10

merhaba yılmaz bey
    degerlerde pek sıkıntı göremedim 1 kac nokta hariç siz 45 c derece yaptık tan sonra hala gaza geçinçe boğulma yapmaya devam ediyor mu?
    aracınızda ALARM - KONTROL basınc degerı 0.5 ayarlanmış onu 0.3 yaparsanız daha iyi olur aracınız erken yakıt bitme sorunu oluşturmaz

4. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Dün ısıyı 40/yaptım ama gene lpgye gevinde rolentide dalgalanma oldu bugün 45 yaptım. İdle zamanı 1.42 yaptım yanı benzin MS ile LPG MS değerlerini eşitlemeye çalışıyorum ama tam esitlenmiyor . idle zamanını daha fazla düşürürsem fakir yakıt mi oluşur .

5. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Dün sabah arabayı çalıştırmadan su isisini LPG ecusu 11/derece gösteriyordu yanı acaba sensor arizali erken mi geçiyor diye düşündüm yoksa başka bir problem mi var anladım oktay bey . telefonum 0543 3674136

6. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10
    ewet ısı müşüründe biraz ısı yı yüksek okuyor
    yakıt degerlerını biraz zengın karışım var idi onu gördüm ama degerleri lpg ile benzin ms bire bir eşitlemeye kalkarsanız ya aracınız düzenli gaz yemez vede arac arıza lambası yanma oluşur
    45 derecede hala sıkıntı yaratıyorsa enjektörleri bi kontrol edilse çok iyi olur

7. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    oktay bey az önce tekrar baktım aracı çalıştırınca su ısısı 49 gösterdi lpg ye geçiş sorunsuz oldu. ben 45 derce yaptım şuan dereceği basınç değerini de biraz aşağı çektim şimdi . son fotolar bunlar sanki ms süreleri daha yakın oldu bu şekilde kullanayım diyorum. bu ayar daha iyi oldu sanırım gaza basında birden devir daha hızlı kalkıyor boğulmadan öncekinde ilk devirlerde biraz boğuluyordu sanki . bu arada verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim

Ekli Dosyalar:

8. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10

ewet suan ki ayarlar biraz daha iyi olmuş gibi gözüküyor kullanın 1 kaç gün sıkıntı olursa team vier ile uzaktan baglantı yaparızz
    rica ederim

9. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    ok. teşekkür ederim her şey için iyi çalışmalar

10. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Merhaba, artık bu sayfayı takip eden var mı bilmiyorum, sorunum şu, yüksek devire çıkınca motor arıza ışığı yanıyor. Zengin karışım uyarısı veriyor. Genellikle sürekli oluyor. Bazen düşük devirde bile oluyor.

11. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Sisteminiz stefanelli mi . Stefanelli benim uzmanlık alanım :) Kablonuz varsa bir ekran görüntülerini çekin gaz da ve benzin de çalışma esnasında görüntüleri yorumlayalım . Kalibrasyon değerlerini bir görmek lazım .

Sayfayı Paylaş