Toyota Corolla BRC Sequent32 Hk.

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Eftimis tarafından 9 Nisan 2019 başlatılmıştır.

1. Eftimis

Eftimis New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhabalar, 06.04.2019 tarihinde aracıma BRC Sequent32 marka lpg dönüşümü yaptırdım. Aracımın montajı sabah 9 da başladı akşam 16.00 gibi bitti. Montaj esnasında tüm adımları izledim. İşlem bittikten sonra BRC'nin programı ile kalibrasyon yapıldı. Program önce benzin haritasını çıkardı daha sonra lpg haritasını çıkardı ayarları yaptı ve aracı bana verdiler yol testi yapmamı istediler. Aracı sürdüm benzinli ile lpg arasında performans açısından bir fark olmadığını gördüm. Daha sonra ilgili bayiye döndüm ve bir problem olmadığını söyledim. Kendilerini cihaz bağlayarak değerleri görmemiz gerekmez mi diye sordum. Ayarlar tamamdır dediler ve ilgili bayiden ayrıldım. Sequent32 kit anlamında iyi bir cihaz olduğunu ve toyota corolla araçlar içinde uyumlu olduğunu yaptığım araştırmalarda gördüm. Bu arada benzin haritasını çıkarırken sarı çizgi ile yeşil çizgi birbirlerine çok yakın idi. aralarında fark yok denecek kadar yakındılar. Sormak istediğim,

1-) Eml327 cihazı alarak Torque programı üzerinden değerlere bakmalımıyım?
    2-) Ayarların tam oturması için ve gerekli müdahale yapılması için illaki yol ayarı gerekli midir?

Konu hakkında destekleriniz için teşekkür ediyorum.

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    ELM327 tarzı cihazlar bence LPG olsun olmasın alınması lazım gelen şeyler. Arabada her hangi bir sorun var mı yok mu anlamak açısından takip açısından çok gerekli bir cihaz. Hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın.

powerkırk3, Eftimis ve Destek bunu beğendi.
  3. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Mrb,
    Elm yi aldıktan sonra yakıt trimlerini takip eder sorun olup olmadığını anlarsınız.
    Ona göre bayi iletişim kurar ya da lpg nin keyfine varırsınız.

powerkırk3, x-calibur ve Eftimis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş