Volvo V60 t4 lpg tavsiyesi

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve Burak tarafından 13 Nisan 2019 başlatılmıştır.

1. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    244
    Selam Arkadaşlar
    2011 model Volvo V60 t4 180 beygir otomatik vites araç alma arifesindeyim.
    Bu motorun lpg uyumu nedir? Prins karma sistemden bahsetti iyi bir usta. Net %35 tasarruf sağlıyor dedi. Fakat fiyatı 8000tl civarındaymış.
    Sizlerin bilgisi var mı? Başka marka kitler var mı?

Ayrıca araçla ilgili yorumunuz varsa da severek okurum.

2. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    501
    Karma sistem kullanan fiyatı daha uygun kitleri de düşünebilirsiniz sonuçta tasarruf yapmak için lpg montajı yaptırmak istiyorsunuz 8000 tl yi %35 tasarrufla kaç yılda kaç km de amorti edeceksiniz? Bununda hesabını yapıp montaja karar vermeniz daha isabetli olur

3. Burak

Beğenilen Mesajları:
    244
    Bir volvo ustasıyla konuştum
    Bu araçlarda lpg den uzak dur dedi. Karma sistem de olsa sıvı sistem de olsa afryi birebir de yakalasan farketmez dedi.
    Bu t4 EcoBoost motorların gömlekleri çok ince ısıya dayanıksızmış. 1 bilemedin 2 sene binersin sonra motoru eline alırsın dedi.
    Motor rektefiye de olmuyor dedi. 20-25 bin den aşağı çıkamazsın o zaman işin içinden dedi.
    Öyle diyince vazgeçtim şimdilik.
    Ama bir yandan da soru işareti kaldı aklımda. hakikaten öyle midir?!...

4. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    501
    Ben bu sözleri duyduktan sonra hayatta yaklaşmam ecoboost kullanan Ford ve volvo araçlara

5. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Gömlek ne alaka yahu..

Sübap dese anlayacağız da :)

Ama genel olarak direkt enjeksiyon motorlar yerine klasik enjektörlü motora sahip araçlara yönelmekte fayda var diye düşünüyorum.

Kitler pahalı ekonomi oranı düşük vs vs.

6. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    vaaay premiuma geçiş ha.
    kapa kapa :) fakir düşünüyorsun hala

Burak bunu beğendi.
  7. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    Yeni bazı aşırı beslemeli motorlarda gömlek yok diye okumuştum Tsi ecobosst gibi ama tabi gömlek ten önce lpg ile aşınacak parçalar var

8. Burak

Beğenilen Mesajları:
    244
    :D
    Fakirlik kanımıza beynimize işlemiş :)) ferrari de olsa ekonomi için lpg taktıran milletin biz :)

9. Ismaildmr

Ismaildmr Active Member

Beğenilen Mesajları:
    220
    Ford Ecoboost 1.0 unitenin blok ve kapak alasimlarinin karbon celik oldugunu okumustum..belki yaniliyorda olabilirim..bunun bu sekilde uretilmesinin sebebide celik diger metallere gore isiyi daha cabuk iletmesi ve ısı dayanikliliginin fazla olmasiymis..
    Ulkemizde pahalilik hat safhada, bugun 8000.denilen kit seneye 10000 olacak..daha ben atmosferik motorlu aracimdaki sorunlari toparlayamazken parcasi pahali olan aracinizda lpg kaynakli olusabilecek tamiratlarin bedeli sizi maddi yonden uzebilir..lpgnin orta ve uzun vadede pahali araclarda bir kazanci olusmayabilir..ama alip lpgyi taktirip 1 sene kullanip karli olarak satabilirim derseniz bilemem.

powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş