yardım.OBD bağlantım KOPTU(ÇÖZÜLDÜ)

Konusu 'AKL LPG AYARI VE AKL LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve ertan tarafından 15 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

1. ertan

ertan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    40
    herkeze iyi forumlar arkadaşlar.daha önceden aktif bir şekilde ltft stft bilgisi aldığım akl elegant kitim artık bu bilgileri vermiyor.bağlantıyı otomatik yapıp düzeltmeyi aktif ediyorum,düzeltme kutucuğu açılıyor ama rakamlar sıfırda sabit.ltft ve stft kutucuğu hiç ekrna gelmiyor.
    ecu resetleyip kalibrasyon yaptım olmadı eski map haritamı yükledim olmadı.hata taraması yapıyorum bişey çıkmıyor ama lamba yanıyor.o2sensör arızası çıkması gerekiyor.elm 327 cihazımlada bağlanamıyorum fakat bu daha öncede sorun çıkartıyordu.
    obd işareti sürekli yanıp sönüyor.
    sorun araçtanmı kaynaklanıyor acaba

2. ertan

Beğenilen Mesajları:
    40
  3. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    kabloları kontrol ile başlamalısın. ama ondan önce obd protokolünü bi değiştirin tek tek deneyin

ertan bunu beğendi.
  4. ertan

Beğenilen Mesajları:
    40
    hepsini tek tek denedim.zaten otımatik bağlantığı seçtiğimde bağlanıyordu.eski ayarlara dokunmadım.benim aracım(e90 3.16i 2006 model) protokol tipi bildiğim kadarıyla ıso 9141 onuda ısrarla denedim ama olmadı.obd logosu sürekli yanıp sönüyor

5. İsa şen

İsa şen Active Member

Beğenilen Mesajları:
    99
    Elm 327 takılı mi araçta

6. ertan

Beğenilen Mesajları:
    40
    elm 327 takılı değil.taksamda oda ecu ya bağlanmıyor.ama zaten o pek randımanlı çalışmıyordu.sokete takınca ışığı yanıyor ama ecuya bağlanmıyor.daha öncese aynı sorun olmuştu.silip tekrar yuklemiştim.

7. lampard

lampard LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    33
    Bazen obd soketinin hemen altından basitçe kablo bağlarken gördüm bir ustayı.obd soketinin altını kontroledin bir.tabi soketten almadıysa bakmana gerek yok

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RomanoyaAyarVerenAdam ve ertan bunu beğendi.
  8. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Obd soketinden lpg Ecusuna giden bağlantı kablolarını iptal edip elm ile bağlanmayı deneyin, eğer çalışırsa kablolarda veya ecuda bir problem vardır

ertan bunu beğendi.
  9. ertan

Beğenilen Mesajları:
    40
    https://resimyukle.xyz/i/P9eM8y
    @maycicek @RomanoyaAyarVerenAdam @powerkırk3
    @Destek
    @leoncu
    @x-calibur
    @MURAT YILDIZ
    @husnu
    @Ünalglck
    son ayarlarım bu şekilde üstatlar

obd soketim bu şekilde.1,4,5,7,9,16 sanırım k-lıne.lpg göstergesinin kablosuyla bağlı.bandın altında bağlantı varmı bakmadım şimdilik önce orjinal bir hata tarama cihazıyla bakma istiyorum.şayet araçta ve obd soketinde problem yoksa lpg hattına bakmayı düşünüyorum.yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekürler

10. ertan

Beğenilen Mesajları:
    40
    sorun çözüldü arkadaşlar.başlattığımız konuyu neticelendiğini bildirmek için bu msjı yazıyorum.
    daha önce böyle bir sorun olmadığı için problemi araçta aradım.sigortasını kontrol ettim.araştırdığım kadarıyla bizim araçlarda akü takviyesi veya zayıflaması nedeniyle bile bu sorunlar yaşanabiliyormuş.sigortadan sonra 16.pinden elektrik geliyomu diye kontrol ettim
    buraya voltaj geliyordu.sonrada kabloları açmaya başladım
    yeşil ve mor kabloların 7. ve 9. pinlere bağlandığını gördüm.k lıne protokol araç için bu bağlantı doğruydu.araştırdığım kadarıyla yeşil kabloyu 7.pine bağlamak yeterliydi ama mor kabloyuda 9 za bağlamayınca değerler gözükmüyordu.yani sadece 7.pine bağlamak yetmiyor illa mor kabloda 9 za bağlanması gerekiyor.
    sonuç olarak problemim düzeldi.sanırım gözel bağlanmadığı için bir temassızlık oldu.neyseki düzeldi
    yine eskisi gibi ltft ve stft değerleri sağ üst köşede görünüyor

powerkırk3, husnu, Serdarserdar ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş