1.6 8v 102hp bse motor mimgas ayari

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Safaks tarafından 1 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. Müslüm çiftçi

Müslüm çiftçi New Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Bnde aynı programı kullanıyorum sizde de var.mimgaz pro bndeki.gerçi pek faydasıda olmuyor ama ... var yani öyle bir özellik

2. Müslüm çiftçi

Müslüm çiftçi New Member

Beğenilen Mesajları:
    14
  3. Safaks

Safaks LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    67
    Benimki mimgaz pro degil. O uygulama benim ecu yu gormuyor. Baglanti kuramiyor. S2000u programi calisiyor bende. Ondada oyle bi ayar gormedim. Olsaymis cook guzl olurmus. Bende ilk gaza geciste stft -25 de zenginde calisiyor. Bi 10 15 dk sonra kendine geliyor.

4. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam basıncı fazla değiştirmeyin regülatörler malum bozulabiliyorlar,
    Basıncı da değerlendirme gerekli ama nozulları 0.4 mm büyütüp
    Rölanti enjeksiyon süresi 4 le 4.5 msn arasında ayarlarsanız lpg de mimgaz enjektörlerinden en fazla verimi alırsınız
    Motor close loop çalışmasında yakıt kontrollü çalışacağından motor sağlıklı ise yakıt değişmez ama tam gaz durumunu sık sık kullanıyorsanız fark olacaktır.

ertan ve Safaks bunu beğendi.
  5. Müslüm çiftçi

Müslüm çiftçi New Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    4.5 çeksem çok iyi olcak mevcut olan memelerin kaç mm olduğunu bilmiyorum sıkıntı orda

6. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Sokup olcmek lazim.

Ustad dusmeyebilir. İlginc ama dusmuyor biliyorsun bizim kitten. ;;))

Sizin Pro, @Safaks da yazmis bizim program baska. SGI diye geciyor. Baslangic menu. heheh

Ustad da yazmis; yakit fazlalasmaz.

Simdi benzindeyken benzin ms ile lpgdeyken benzin msye bakiyoruz, ikisini ayni veya cok yakin degerler tutturuyoruz ve lpgyi de benzine olabildigince yakin gormeye calisiyoruz. Ustadlar iki katini gecmesin vb. seyler diyorlar. Misal, benzin 3 ise oburu 4,5-5 makul gibi. Bizim valtek-rail enjektorler icin makul yani. Tabii aractan araca fark da olabilir. Bunu en iyi kendiniz bileceksiniz.

Benimki misal, benzin 2.40-50 iken lpg 5.20 lerde. Soylemistim; nozul buyuttugum de soguk motorda gaz yemiyor. Haa benim sifir isi sensorunde de sikinti olabilir. Bekliyorum iki tane daha aldim, Ae'den, denemek icin. Deneyecegiz. ;;)) Ya da atiyorum lpgdeyken fan acar, yukte stop ederbilir. İste boyle detaylari kendiniz ayarlayacaksiniz artik. Arac icin en tecrubeli kisi sizsiniz. Tabii her sey daha saglikli calissin diye.

Nozul isine de girersiniz. Ya dedidigim gibi sanayiye gidin ya da internetten edinebilirsiniz. Kolay gelsin.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

powerkırk3 bunu beğendi.
  7. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Az once bauhause a ugradim 2mm lik matkap uclari var. Birde 2.5mm var. Ara mm ler yok. Once bi sokup bakmam lazim benimki kac. 1.8mm felansa 2mm alip direkt delicem :)

powerkırk3 bunu beğendi.
  8. Müslüm çiftçi

Müslüm çiftçi New Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Bence eskileri delme yeni meme al onları del

powerkırk3 ve Safaks bunu beğendi.
  9. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Basinci dusurdukten sonra @ersahca hocamin kutucuk ayarlari sayesinde ltft 0.8 e dusurdum. Masallahi var degerlerin. Yanliz arac eskisi gibi atik degil. Birde su hatalari almaya basladim. Basincla yada lpg ile mi alakali acaba yoksa ayar yapmaktan katalizatoru mu doldurduk nabtik. Konu hakkinda bilgisi olan varmi?

10. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    silince tekrar cikiyor mu?

11. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Hemen cikmiyor ama ara ara cikiyor. Basinctan kaynakli yaparmi ona elledikten sonra oldu. Yada tamamen tesaduf :) O2 sensoru voltajinimi sapittirdim acaba bi zengin bi fakir karisim.

12. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    valla lpg her boka salca biliyorsun ;;))

biraz degis ayari, basinci, bak bakalim.

sensor de cortlamaya yakindir belki diyecegim araba cok eski de degildi galiba?

13. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    isik yakmasi cok onemli de degil. yanii...

14. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Bi bagliyim bakayim dedim lpg suresi dahada dusmus. Bu iyi haber galiba :) map ten oku hesapla grafigini sifirlamistim. 400km kadar yol yaptim. Sari kutular olusmustir diye bakayim dedim ama oku secenegini tikladiktan sonra hesapla butonu aktif olmuyor. O kadar yol yaptim halen o sari noktolar olusmamis sanirim. Su anda degerler guzel gibi. Sadece dip gaz asildigim zaman 4500 5000 devirden sonra sanki bisi arabayi tutuyormusda birakiyormus gibi birden hizlaniyor. Onuda cozersem tamamdir. Arizalari sildikten sonra biraz agresif kullandim. 6000 6500 gibi vites degistirdim. Sonra baktim henuz ariza vs yakmadi. Sanirim ayardan kaynakli veriyor. Obd den ltft -0.8 stft de +5 -5 arasi takiliyor. Sadece su devirlenirken ki sorunum kaldi. Bakalim bu ayarlarla yakit ekonomimiz nolcak :)

15. Müslüm çiftçi

Müslüm çiftçi New Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Abi basınç neden 1.5 olmuş ya enjektörler nasıl çalışıyor allah bilir.az kıssan nasıl olur.

Safaks bunu beğendi.
  16. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Basinci 1.6 dan 1.1 e dusurdum. Sonra yavas yavas 1.2 1.3 ve 1.4e kadar denedim. En duzgun 1.4 de calisiyor. Bende 1.4 te biraktim simdilik.

powerkırk3 bunu beğendi.
  17. MEHMET AVCI

MEHMET AVCI Member

Beğenilen Mesajları:
    30
    bu cizgileri mi noktaya göre ayarlıcaz yoksa noktalarımı cizgiye göre hangisi hareket ediyor hareket ettirebiliyoruz

18. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Yukarda ersahca hocamin paylastigi videoyu izlersen anlarsin. Map sekmesinden oku hesapla yapinca grafiktr sari kutucuklar olusucak. Ona gore grafigi ona izalicaz. Bir kac sayfa geri gidip hocamin verdigi degerli bilgilere goz atarsaniz daha iyi anlarsiniz.

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  19. MEHMET AVCI

MEHMET AVCI Member

Beğenilen Mesajları:
    30
    1 haftadır videoyu izliorum ama tam anlayamadım bayadırda forumu inceliyorum bi kaç video da gördüm çarpan cizgisi baya bi egri duruyor cizginin illa düz mü olması lazım mesela kutucuklar hareketli olunca cizgi yamuk olsa olurmu kutucuklar sabit cizgimi hareketli

20. Müslüm çiftçi

Müslüm çiftçi New Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Bn eninde sonumda çözdüm.tabi biraz zor oldu ayarın tam tutuğunuda şurdan anladım ayağımı gazdan çekince kaçımcı vites olması önemli deil silkelme yok.buda yakıt ve havanın çok iyi ayarlandığını gösteriyor.çekişte normal yakıtta iyi olursa il tmm.enjektör sürelerim 6 buluyordu şimdi 4 kadar düşürdüm şükür.tabi memeleri büyülterek.5 tane matkap ucu aldım.1.9,2,2.1,2.2, enson 2.25 te durdum yeterli.eskileri 2.1 bu iştw bna göre yakıtı ayarlayan alfa ofset.bn deneyerwk öğrendim.

Cliosymbol, powerkırk3, Safaks ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş