1.6 8v 102hp bse motor mimgas ayari

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Safaks tarafından 1 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. Müslüm çiftçi

Müslüm çiftçi New Member

Beğenilen Mesajları:
    14
  2. MEHMET AVCI

MEHMET AVCI Member

Beğenilen Mesajları:
    30
    bu şekilde egri olabilirmi çarpan cizgisi amaç sarı lpg kutucuklarını ortalamakmı bu arada pc ye kurdum programları 5 tane vardı mimgas hepsini kurdum hangisi daha iyi ayar yapar

3. Safaks

Safaks LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    67
    Aynen oyle amac o sari kutulari ortalamak. Egri vs olabilir. Bilgisayara kurdugun mimgas programlarinin hepsi calismayabilir.

powerkırk3 bunu beğendi.
  4. MEHMET AVCI

MEHMET AVCI Member

Beğenilen Mesajları:
    30
    birde büyük kutular varya 1-2-3-4-5 bunlar sadece devirlemi alakalı yaklaştırıp uzaklaştırınca ne oluyor amacı nedir

5. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Yok. Onun devirle alakasi yok. Cizgiyi assagi yukari tasimak icin mudahale edebilicegin noktalar onlar.

powerkırk3 ve MEHMET AVCI bunu beğendi.
  6. MEHMET AVCI

MEHMET AVCI Member

Beğenilen Mesajları:
    30
    az sonra baglıcam ilk önce basıncı kontrol etcem lpgms oldugunca düşük tutcam sonra otomatik kalibrasyon yapcam bi kaç gün kullancam sonra tekrar haritadan kontrol etcem dogrumudur.

7. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Hem lpgde hemde benzindeyken fotograf cek. Oto kalibrasyon yap bakalim degerler ne durumda.

8. MEHMET AVCI

MEHMET AVCI Member

Beğenilen Mesajları:
    30
    benım tek problemim çok yakıyor :) diger türlü hiç sıkıntı yok

9. MEHMET AVCI

MEHMET AVCI Member

Beğenilen Mesajları:
    30
    Kablo baglanmiyor yardimci olabilirmisiniz.

10. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Hangi programi kullandin. Hic birimi baglanmadi ? Kaputun ordaki lpg ecusuna bakabilirsin modelini yazar orda. Ona gore secersin. Kurulum cd sindeki driver suruculeri kurdun mu?

MEHMET AVCI bunu beğendi.
  11. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Hocam galiba sorunu buldum. Dip gaz asildigimda 130 140 gibi arizaya aliyor kendini. Stft 0 da sabitleniyordu. Ayni olayi benzine aldim denedim. Hizlanmadi lpgye gore cok daha iyi ve ariza vermedi. Stft ye anlik olarak bakinca benzinde 6400 devirde -19 a kadar cikti. Bende lpgdeki grafikten ust kisimlari zenginlestirdim. Bu sefer deneyince ariza vermedi. Ama gidisi yinede benzin gibi degil :)

12. MEHMET AVCI

MEHMET AVCI Member

Beğenilen Mesajları:
    30
    Hepsini denedim cd dekilerin ecuda smart obd yaziyor cd de yoktu mimgasdan indirip kurdum otomatik kalibrasyon yaptim uzun yol agirlikli 170 km yol yaptim geldim 2.89 dan 41.38 tl yakit aldım 14 litre ile 170 km lpgciler neden boyle ayarliyamiyor ki zor bi iste degilmis ki 3-4 bin lerde gaza kararli basmassam eger nazik olursam tutup birakiyor gibi oluyor

13. MEHMET AVCI

MEHMET AVCI Member

Beğenilen Mesajları:
    30
    Gaz haritasi yok mu obd lerde yada benmi bulamadim acaba

14. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Paylaştığınız fotolara göre sizdeki harita bol sayılı olan ekran kutu kutu gösterilen yer. Siz tüm ekranlardan foto paylaşırsanız daha iyi olur

powerkırk3, MEHMET AVCI ve leoncu bunu beğendi.
  15. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Lpg stft ayarımı 0 a oldukca yakın ayarladım. Ltft şu anda 0 da stft de -5 +5 arası oynak. Azda yakıyor. Sorunsuzum sonunda. Yanlız benzinde kontrol edince arabada bi titreşim farkettim. Stft kontrolu yapınca lpgde 0 da iken benzinde -8 e kayıyor. Bunun lpg ayarıyla bir ilgisi olabilirmi. Önceden eminim benzinde 0 da çalışıyordu. Varmı fikri bilgisi olan.

16. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Ustadlara bisi danismak istiyorum @symbol @Cliosymbol @ersahca @maycicek

5 vitese alip 60kmh la dip gaz yaptigimda benzinde 12.7 ms suresi varken gazda 14 kusurdu. Bende lpgyi ust devirlerde daha assagi cektim. Su an lpg ms suresi dip gazda 13.4 felana dustu. Dahada dusermi bilmiyorum ama stft dip gazda -3 +3 arasi kaldi. Benim arac open loopa girmiyor sanirim dip gazda. Boyle bir yol izledim acaba bu yaptigim dogrumu. 14 ms kusurlerden assagi dusurmemin yakita ne etkisi olur.
    Birde o2 pump bank 1 arizasi aliyorum. Bunu aldigim anda stft ltft 0da kaliyor. Islemiyor hic bir sekilde. Ancak ariza silersem duzeliyor. Neden bu arizayi verir bi turlu cozemedim.

17. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Selam,
    stft hikayelerini cok bilmiyorum, o konuya obdli arkadaslar deginir herhalde. Open loop'a girmedigini nereden biliyorsun? Yakita etkisi olacagini sanmam ve ms'in dusmesi daha iyi ama 14 kusur ms zaten iyi niye kurcaladiniz ki?? Ariza herhalde oksijen sensorunden kaynaklidir, zaten o2 diyor. ;;)) eski haline getirip dene, ariza veriyor mu?

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  18. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Eski halinde yaniyor diye elledim zatende yine yaniyor :) biraz benzinde denemem lazim sanirim. Openloopa girmedigini obdden kontrol ettigimde goruyorum. Ne kadar dip gazda bassam kesiciyede girsem ecu stft duzeltmeye devam ediyor.

19. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    o zaman oksijen sensorunde cortlama olabilir. belki ondandir isik yakmasi. sikinti yoksa cok da onemli degil bence. lpg yakitini da en guzel, lpg bitiyo diye oter, belli bir meblag, atiyorum su kadar litre fiyatindan 20 liralik su kadar litre lpg alinir, sonraki otmede asagi yukari ne kadar km yaptigi bakilir, sehirici veya disi. boyle bir sey denemediysen dene.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

powerkırk3, Safaks ve x-calibur bunu beğendi.
  20. symbol

symbol LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    967
    Hocam wideband bağlamadan tam anlayamayız ancak 14 ms de open loop a girer diye tahmin ediyrum. biraz daha üst devirlerde deneyin, alt devirlerde bazen girmiyor open loop a. örneğin clio d4f motorda(1.2 16v) baya bir zorlamanız lazım open loop için çünkü araç ekonomi amacıyla yapılmış yakmasın diye gitmiyıor da :)

Safaks bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş