1.8 Lancer Wentgas LPG Ayarlarım

Konusu 'WENTGAS LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve ::ZaFeR:: tarafından 11 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. ::ZaFeR::

::ZaFeR:: LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    7
    Buradaki Atiker bayisine gidesim yok.Adamlar bildiğin kara düzen.Arabanın üstünde Dymco enjektör var diye demediklerini bırakmadılar.Bakalım önümüzdeki hafta sürekli yanına gittiğim LPG bayisine gidip.Şamandıra siparişi vereyim.AKL'nin şamandırası olur sanırım.Normal'de gittiğim dükkan Lovato ve Prins bayisi ama kablo ve bilgisayarımla gidince bakıyorlar.
    OBD bağlantıları da bi baktıracam.2 tane kişi OBD bağlantısını sök dedi Donanımhaber'de.

Benzin'de bi sıkıntım yok zaten.Temmuz ayından beri araştırıp duruyorum ama hala bi kesin çözüme ulaşabilmiş değilim.Yaz tatili gelsin diye bekliyorum artık buralarda.Yol üzerinde ya Adana/Konya ve Ankara'da gösterecem artık bi kaç ustaya.Olmadı Atiker'in ana merkezine uğrayacam Konya'da artık.

2. dr.arrican

dr.arrican LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    132
    OBD bulunmaz bir nimet bence kesinlikle söktürmeyin kite yazık edersiniz. Sorununuzun obd ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Öncelikle şamandıra işini hallettirin.

3. dr.arrican

dr.arrican LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    132
    Gaz sıcaklığı ile ilgili de bir probleminiz vardı onu hallettiniz mi?

4. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    İptal ettirme gibi bir niyetim yok sadece bağlantılarına baktıracam.Şamandırayı değiştireyim bu hafta sonu bakalım.Depoyu da daha yeni fullemiştim bitirmem gerekecek :D

Hiç birşey yapmadım o konuda daha.

5. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Baglantiya neden baktiracaksin ki madem iptal olmayacak?

Hem lpg obd si bagli iken benzinde kullaniyorsun sorun yok? O zaman neden obd baglantisina yordun sen bu isi?

Kutur kutur calisiyor sistem surekli duzeltmelerini yapiyor videolardan belli.

Senin derdin samandira gibi duruyor bosuna vakit ve nakit harcama. Obd kablolarina baktirip para verecegine al bi samandira. Gazi bitir depoda, git herhangi bir lpg ciye taktir yeni samandirayi.

Donanimhaberde obd baglantisinin araci bozdugunu iddia edenlere ben sunu sordum, bana lpg kitinden dolayi sorun yasan tek 1 ornek vaka goster dedim.

Gosteremediler :)

Obd tu kaka diyen brc ciler hehehe :)

powerkırk3 ve ::ZaFeR:: bunu beğendi.
  6. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    Valla hocam takıntılı insanım biraz içime kurt düşürüyor adamlar işte :D Bi baktırayım belki kablolarda bi temas sorunu vs olabilir.En azından içim rahatlamış olur biraz.Şu ana kadar gidip pek fazla para da vermedim LPGciye :) Allah razı olsun bilgisayar + kablomla gidince beraber bakıyoruz arkadaşla.Bu haftasonuna kadar bitireyim gazı ya da gidip şamandıra siparişi vereyim. Ellerinden gelse bazı ustalar,araçların beynini söküp komple düz sisteme çevirecekler :D

7. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    Sorunu düzelttik sonunda arkadaşlar.Bu ekranda gözüken Ateşleme Sırasını algılama yerine tik koyunca bir daha tekleme sorunu yapmadı araba-inşallah yapmaz da :D

powerkırk3 bunu beğendi.
  8. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    Bu arada ; aklıma şimdi geldi.regülatörün basıncı düşmüş.Tekrardan bi ayar istiyor sanırım :) Ya da regülatörü değiştirsem daha mı iyi olur sizce ? Fazla basınç açmadan enjektör sürelerini düşürmek daha mantıklı gibi ?

9. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    Bugün LPGye tekrardan bi kalibrasyon yapayim dedim.Enjektörleri tekrardan 2ohm olarak ayarladım.Sanki performans biraz daha iyi oldu gibi.Videoya göre yorum yaparsanız sevirim.

10. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    Sitede bahsedilen bi konu vardı basınç konusunda.Benim de basınç düşürüp nozulları büyütmem gerekir mi ? Yoksa böyle yola devam mı edeyim.

11. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    Her hangi bir fikir verecek olan ? Yukardaki soruyla alakalı

12. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    1.40 basıç kitiniz için uygun değil.
    Yapmanız gerekir.

13. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    Öncelikle hort diyelim. Ustalar dan gördüğümüz aeb sistemlerde eğer aracınız turbolu değilse basınç max 1.10/1.20 olmalı.

Hal böyleyken sizin nozzle değiştirip basınç düşürmeniz gerekir.

Konuyu zevkle okudum. Bi yandan üzüldüm diğer yandan sorunu çok geç olmadan cozdugunuze sevindim.

Üzüldüm biz aracımizin kiti obdli değil diye hayiflanirken ustacik obd bağlamış ama adaptivity isaretlememis hal böyleyken sizin aracın obd sistemi boşa takılmış gibi olmuş. Bu durumda kaç km sürdünüz bilmiyorum ama mivec motorların subap yakma ihtimalinin yüksekliği göz önüne alındığında inşallah bir sorun yaratmamistir. Daha sonra sağolsun maycicek usta işaretle demişte artık aracınız en iyi yakıt değerleri ile çalışır olmuş.ikincisi tekleme sorunun çözümü ilk gördüğümde hemen bende olan aklıma geldi.

Buradan tekrar yazalım ki insanlar bu küçük sorun için para zaman emek ve moral harcamasinlar

Eğer aracınızda (want gas romano vs yani resimlerde görülen arayüz programa benzer programı olan lpg kullancilari) tekleme varsa ilk göze batan yer sekansiyel yöntemde algıla ya da ateşleme sırasını algıla seçeneğine bakmaktır.kesin bir ayarı yok deneyerek bulunur. Aynı araç farklı kit olan arkadaşımda bende farklı onda farklı tık seçili. Her araç için nedense aynı olmuyor. Nedenini bilmiyorum

Sevindim böyle bir foruma gelerek sorununuzu daha da emek ve para harcamadan çözmüş olmanız gerçekten çok güzel.
    İkincisi aracınızın obd li olmasi da bu motor için çok gerekli ve sizinkinde var uzun yıllar inşallah sorunsuz binersiniz:)

maycicek bunu beğendi.
  14. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    Peki nozzlelarımı kaça çıkartmalıyım ?

Neredeyse 1 sene bu şekilde bindim.Araba tekledi ben benzin lpg yapıp durdum :D Aracıma LPG takılalı şu an itibariyle 38bin km olmuş durumda.Arabamın subaplarının gideceğini biliyorum ama yapacağım kar hayli hayli karşılıyor zararımı.İyi dileklerini için teşekkürler. :)

RomanoyaAyarVerenAdam bunu beğendi.
  15. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    Sorunum hala devam ediyor arkadaşlar.Artık tiksindim bu Atiker ve türevi markalardan.Sakarya'da LPGden adam akıllı anlayan usta yok zaten.En son enjektörleri değiştirdim LPGci'de Wentgas'ın kendi enjektörlerini taktık.Güzel bi ayarda yaptık yolda ama sorun hala devam ediyor.

16. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    denilenleri yaptınız mı?

17. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    Yapılacak herşeyi yaptım/yaptırdım.Basıncı düşürüp nozzle büyüttüm.

18. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Elektronik olabilir mi sorun?

Mesela dugmeden kaynaklı veya beyinden.

Bunları geçici değiştirip deneme yapabilir misiniz?

19. ::ZaFeR::

Beğenilen Mesajları:
    7
    Bilmiyorum açıkcası artık pes ettim uğraşmaktan,istanbulda önerebileceğiniz adam akıllı bir usta varsa İstanbul'a geleyim bir gün de.

20. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Bence sorun elektronik markanın bayisine gidip bir anahtar ile birde beyin ile denemeyi istesem iyi olacak.

Sayfayı Paylaş