2 Ohm Enjektör Tavsiyesi

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve azay42 tarafından 7 Kasım 2018 başlatılmıştır.

1. azay42

azay42 Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    Merhaba arkadaşlar, aracım 2004 corolla 1.6, LPG atiker microfast (ODB siz).
    Aracımın lpg ayarını stft ltft değerlerine bakarak kendim yaptım, yaptığım ayardan gayet memnunum fakat rölantide zengin karışımı fakire çeviremiyorum, nozul ölçüsünü 1.8, 2.2 ve 2.5 yaptım kalibrasyon ve tekrar ayar yapıyorum düzelmiyor. arcın benzin ms değeri 2.30-2.40 arasında geziyor, LPG ms değeri 3.40 ve aşağısına inmiyor. Enjektör ayarlarından AHC 3 ohm seçilmiş ben onu AHCF yapınca LPG 3.20 ms değerine iniyor ama gene zengin karışım oluyor. araştırma neticesinde atiker 3 ohm enjektörler min. açılma süresi 3.40 mış bunun için 2 OHm enjektör almaya karar verdim.
    Tavsiye edeceğiniz ürünler nelerdir.
    Romano enjektörleri 3.2 Ohm muş ama 2 ms değerinde hızlı çalıştığı söyleniyor doğrumu.

https://www.lpgkablo.com/lpg-enjekt...ltre-hediye-.aspx?pageID=18&PID=5351&CatID=91

https://www.lpgyedekparca.com/valtek-tip-tekli-enjektor

bu linkteki enjektörler teknik özelliği nedir, işimi görürmü.

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Neden böyle düşük tutmak istiyorsunuz ki?

powerkırk3 bunu beğendi.
  3. azay42

azay42 Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    LPG de rölanti zengin karışım olunca stft ltft değerleri uçuyor, benzinle ilk çalıştırma da araba fakirde kalıyor benzindeyken dalgalanma yapıyor her seferinde.

4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Benzinde durum ne peki rolantide ısınmış motorda?
    Basınç kaç? Belki de ayarınız kötü rolantide,

powerkırk3 bunu beğendi.
  5. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    şu forumda 983 mesajın var yarısı "benzinde durum ne peki rolantide?"

admin yenile kendini her gün şaşırt bizi? bu nedir ya 35 sene çalışma hayatından sonra emekli olmuş apartman yöneticisi gibi?
    :) :) :)

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Copy paste yapıyorum bebeğim:D hatta bazen belli olmasın diye de devrik cümle kuruyorum bazen ben bile anlamıyorum ne dediğimi:D:D
    Yahu ne bileyim bak buradan da 2. Klişe lafıma geçeceğim vakum kaçağı olabilir:p

powerkırk3 ve Cliosymbol bunu beğendi.
  7. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Ooooo cıstak cıstak @Cliosymbol gelmiş hoş gelmiş. LPG li olmayınca uğramaz oldun. Nasılsın sağlık sıhhat nasıl?

powerkırk3 bunu beğendi.
  8. azay42

azay42 Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    şimdi nick ismine baktım romanoya ayar veren adam yazıyor. konu başlığında ki tavsiyelerinizi beklerim artı olarak sana sorum olacak, hondaa aracıma romano taktırdım, seyir halindeyken gaz kesiyor sanki frene basmış gibi yığılma yapıyor, devam etmek istesem bile gaz yemiyor ve gitmiyor, sonra benzine alıyorum 20 30 saniye sonra tekrar lpg ye alıyorum birşey olmamış gibi tam gaz gidiyor.
    Deneme ve Gözlemlerim;
    - Düşük ve yüksek devirde de yapıyor,
    - Motor sıcak soğuk farketmez yapıyor,
    - Günde ortalam 3 defa oluyor,
    - Yazılım filtre enjektör regülatörlerine baktırdım sıkıntı yok diyor ustalar,
    - Bir tek çıkma emanet ECU bulup denemek istiyorum ama piyasada bulamıyorum,

Dip not "benzinde durum ne peki ?" derseniz benzinde sıkıntı yok :) :) :)

9. soman

soman Active Member

Beğenilen Mesajları:
    66

10. soman

soman Active Member

Beğenilen Mesajları:
    66
    Ayari yanlis yapiyor olmayasiniz? Stft - ltft 0`a yaklaştırarak ayar yapın. Rölanti de stft ltft değerleri nasıl?

11. azay42

azay42 Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    LPG rölantide stft -20 ye dayanıyor.

12. azay42

azay42 Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    Arcın ayarları gayet uygun stabil, sadece rölantide sorun yaşıyorum, arabnın rölanti ms değeri çok düşük olduğu için enjektörlerden sorun yaşıyorum.
    Bilen arkadaşlar varsa Romanonun değerleri doğrumu ve verdiğim 2 linkte ki enjektörler nasıl bu sorulara cevap arıyorum. teşekkürler.

13. soman

soman Active Member

Beğenilen Mesajları:
    66
    Bende de aynı sorun olmuştu. Ayarı sadece STFT`ye göre yaptığımı farkettim, sonra gerekli düzeltmeyi yapınca sorun çözüldü.

Sayfayı Paylaş