Akl lpg aracim 50 krs yakiyor

Konusu 'AKL LPG AYARI VE AKL LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Tohma674 tarafından 19 Mart 2019 başlatılmıştır.

1. Tohma674

Tohma674 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Mrb arkadaslar araca akl lpg takildi regulator akl enjektor ve samandira atiker arac 50 krs lpg yakiyor kablodan baglanip baktim aracin gaz ms suresi surekli sabit degismiyor 3.40 yaziyor benzin ms de 2.20 2.30 arasi degisiyor basinc 1.55 1.56 oraninda nozullara bakmadim ama buyuk ihtimal 1.8 dir aracin bakimlari yeni eksoz emisyonundam gecemiyor aracim pejo 306 1.6 90 hp griffe yardimci olabilecek varmi tekleme bogulma vs yok aracta tertemiz calisiyor ama sanirim cig yakiyor emisyondaki arkadas yakit degerin cok yuksek benzinde de lpg de de dedi.

2. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    zengin karışım var gibi duruyor, ltft değerlerini kontrol etttiniz mi?

3. Tohma674

Tohma674 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ona nasil bakacagimi bilmiyorum malesef.

4. İsa şen

İsa şen Active Member

Beğenilen Mesajları:
    99
    Araç kaç model?

5. Tohma674

Tohma674 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    98 model 1.6 90hp 8v pejo 306

6. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    aracınızın ecusuna bağlanabileceğiniz bir cihazınız var mı? veya yakınlarınızda? Aracınızın LTFT değerini bilseniz ona göre bir çözüm yolu bulunmaya çalışılır, tavsiyem 400 km falan Lpg anahtarı tamamen kapalı şekilde benzinde kullanın aracı, eğer lpg ayarlarınız/haritanız zengin karışımla çalışıyorsa ve uzun dönem bu şekilde kullanılmışsa bu durum aracınızın yakıt haritasını bozmuş olabilir ve benzinde kullanımda da zengin karışıma neden olmuş olabilir, eğer dediğim gibi bir müddet (300-400 km) sadece benzinde kullandıktan sonra emisyon değerleriniz normale dönerse sorunu lpg sisteminde ve ayarlarında çözerek çözebilirsiniz.

İsa şen bunu beğendi.
  7. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Aracınızın arıza ışığı yanıyor mu? hata kodu veriyorsa hata kodunun ne olduğunu da bilmek gerekir.

İsa şen bunu beğendi.
  8. Tohma674

Tohma674 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    arza lambası yanmıyor bazen cok nadiren rolantide yanıyor lpg kaynaklı oda araca 200 bin km benzinde bindim ztn lpg daha 5 aylık 4 bin km yaptım haritanın bozulmuş olması imkansız gibi bişey ama yinede bakacam delphi ve launc arza tespit cihazlarım var onlarla bu lft sft degerlerine nasıl bakabilirim

İsa şen bunu beğendi.
  9. İsa şen

İsa şen Active Member

Beğenilen Mesajları:
    99
    https://www.outilsobdfacile.com/location-plug-connector-obd/Peugeot-306

Elm 1.5 versiyon cihaz alarak torque adlı programdan cep telefonundan takip edebilir siniz sanırım?

husnu bunu beğendi.
  10. Tohma674

Tohma674 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
  11. İsa şen

İsa şen Active Member

Beğenilen Mesajları:
    99
    Canli veri ltft ve stft gösterip göstermediği bilmiyorum. Ancak küçük bir cihaz olan elm ile cep telefonunda rahatlikla ltft ve stft takibi yapabilirsiniz.

12. Tohma674

Tohma674 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    peki bu gaz ms süresi neden sürekli sabit 3.40 konumunda hiç oynamıyor

13. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Düzgün montajlı ve düzgün ayarlı bir lpg sistemi arıza ışığı yakmaz hocam, yani "lpg kaynaklı arıza ışığı yanıyor, bu normaldir" söylemi yanlıştır ve sakıncalıdır. arıza tespit cihazınızın menülerini bilmiyorum ama kurcalarsanız veya araştırırsanız hangi fonksiyonları var öğrenebilirsiniz, rolantide arıza ışığı yanıyor demişsiniz arıza ışığı yandığında elinizdeki cihazlarla bir bakın bakalım hangi hata kodunu veriyor?

İsa şen bunu beğendi.
  14. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    hatta belki dediğiniz cihaz askıda duran (yani lerleyen zamanda arıza ışığının yanmasına sebep olabilecek) arızaları da görüyordur, bağlanın bir bakın derim

İsa şen bunu beğendi.
  15. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Show fault codecs : hataları görüntüle, show pending fault codecs: askıdaki hataları görüntüle şeklinde olabilir, bir cihazda bu şekilde gördüğümü hatırlıyorum, LTFT değerlerini görebilmeniz içinse açılımı; Long Term Fuel Trim bank 1 sensör 1: uzun dönem yakıt kesme şeklindedir.

İsa şen bunu beğendi.
  16. denizci595

denizci595 Member

Beğenilen Mesajları:
    77
    Cunku ahc enjektor secili yazilim da ecu bu enjektorun 3.40 ms den calismasina izin vermiyor.
    Cozum nozul kuculecek ve/veya basinc dusurulecek yada ahcr enjektor tipi secilecek... Size kalmis

17. denizci595

denizci595 Member

Beğenilen Mesajları:
    77
    1.55 basinc cok fazla 1-1.20 arasi oneriyor buradaki ustadlar.

18. alusta

alusta LPG-C03b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    93
    Merhaba. Aracında kat. var mı? Modeli itibariyle emisyon ölçümünde kat. yok şeklinde işaretlenmesi gerekir. Bu hususa bir bak. Şayet kat. mevcut gösterilirse haliyle emisyon eşik değerleri çok düşük oluyor. Aracındaki lpg ile ilgili hususlara teşhis konabilmesi için yeterli verileri elde ettikten sonra gayret edersin. Öncelikle benzindeki sorunu gidermeli. Kolay gelsin.

19. Tohma674

Tohma674 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    aracımı muyaneden yeni gecirdim 1 aylık muayene katalizör ve son susturucu yeni takıldı genede emisyondan rica minnet geçirdik yoksa gecmiyordu

20. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Arıza ışığına ve ara arada olsa o ışığın yanmasına sebep olan etmene odaklanın derim ben

Sayfayı Paylaş