ARAÇLARA GÖRE NOZUL ÇAPI SEÇİMİ, DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve beyazit60 tarafından 6 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    yanlış anlamassan
    Yeni bir konu açıp ordan devam edebilirmisin burası nozullarla ilgili

basıncı tekip edip istop esnasında basınç kaç bar oluyor bunu gözlemlemen gerekiyor gaza bastığın zaman basınç kaç a yükseliyor bunlara bakılması gerekiyor istop hangi aşamada oluyor gaza basınca mı gazdan ayağını çekincemi
    büyük ihtimal regulatör yada yanlış ayardan kaynaklanır

Son düzenleme: 9 Ağustos 2021
    maxsy bunu beğendi.
  2. kimkimyon

kimkimyon New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    merhabalar bu forumda ilk esajım ford focus 1.6 16v 100hp 74 kw gücünde üzerinde 1.8 nozul takmışlar arabada tekleme problemleri ve gazda sağırlık yapıyor hangi nozul çapı aracım için uygundur
    ?

3. kimkimyon

kimkimyon New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Önceden atiker sr02 serisi regülatör vardı eski olduğu için söktün yerine sr07 taktım basınç ayarı fabrikanın gönderdiği ayarda

4. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Tüm nozullar 1.8 ise tekleme yapmaz küçük bile gelse, ama içlerinden bir tanesi büyükse teklemeye neden olur 2.0 aracı rahatlatır ama asıl önemli olan teklemenin sebebini bulmak, enjektör de arızalı olabilir

5. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    1.8 yazıyordur ama matkapla büyütülmüş de olabilir. ikincisi kullanılan enjektörün hızlı ya da yavaş olması da önemli. hızlı enjektörde 1.8 yeterli olurken yavaş enjektörde 2.0 yetersiz kalabilir.

6. kimkimyon

kimkimyon New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    öncelikle cevabınız için teşekkür ederim aracın yol haritasını tekrar düzenledim şuan sadece alt devirlerde sarsıyor arabayı benzin enjektörü benzinde 3.2 iken aracı gaza aldığımda benzin enjektör süresi 3.6 3.8 e yükseliyor LPG enjektör süresi ise 7 8 lerde long term ve short term verilerini bakmaya fırsat olmadı daha

7. kimkimyon

kimkimyon New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Cevabınız için teşekkür ederim enjektörleri borularını tek tek sıkarak test ettim bi sıkıntı yok gibi üzerinde Atiker 3 ohm ahc(r) var motorun üstüne yatay bir biçimde monte edilmiş

8. kimkimyon

kimkimyon New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    hocam nozulları 2.0 yaptım araba rahatladı biraz ama çözemediğim bir sorun var araba hala fakirde ve 1500 2000 devir arası tekliyor 100 km yol ayarı yaptım (düşük devir- yüksek devir) arabanın motoru komple yeni yapıldı ateşleme bobini bujiler fln değişti lpg ayarımda mı sorun var acaba ya da nozulları birazdaha mı büyütsem

ayarların ve ltft stft görselleri:
    [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG]

9. kimkimyon

kimkimyon New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
  10. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    birkaç resme bakabildim map basıncınız düşük sebebi vakum kaçağı olabilir. manifod ile map sesnörü ordan da reglatöre giden hortum onu kontrol edin. çatlak yarık var mı. manifoda girren çıkan hortumları konrol edin.

11. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    fakir karışımın en buyuk nedenlerinden biri vakum kaçağı. maifıld fazladan hava aldığından enj süreleeini yükseltseniz de fakirde kalıyor

12. kimkimyon

kimkimyon New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    oto kalibrasyon yaparken de manifold basıncı düşük hatası veriyordu sanırım dedğiniz gibi kaçak olabilir
    kaçağı bulmak için emme manifoldunu komple sökmek mi gerekli ?

13. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    Manifolddaki LPG hortumunun giriş yerlerine su püskürtün ( tam giriş yerine birkaç damla gelmesi yeterli) eğer motor sesi ve titreşimi değişirse o gözde kaçak var demektir bu sayede anlayabilirsiniz sökmeye gerek yok

Kalitex bunu beğendi.
  14. kimkimyon

kimkimyon New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    bunu deneyeceğim hocam

15. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    önce göz ile kontrol edin. sonra su veya balata spreyi sıkın manifota özellikle hortum bağlantı yerlerlne. map sessörünün oraya. reglatörden mapa giden hortuma vs. seste değişme varsa sorun ordadır. bir de araç benzinde iken nasıl durum orda da fakir de kalabilir manifod kaçağunda

16. kimkimyon

kimkimyon New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :) . Şuan Üniversite sınavına hazırlıyorum yaklaşık 1 ay sonra sınavım bitmiş olur o zaman devam etmeyi düşünüyorum .

17. Mertayan

Mertayan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Avensis 2005 t25 1.6, Lovato ego 2 kit için kaç mm nozul olmalı basınç 1 bar mı olmalı

18. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    1 bar 2.2 nozul yeterli olur

Mertayan bunu beğendi.
  19. Mertayan

Mertayan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Teşekkürler

20. Mertayan