ARAÇLARA GÖRE NOZUL ÇAPI SEÇİMİ, DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve beyazit60 tarafından 6 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Mertayan

Mertayan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba flood yapmak istemezdim ama ego 2 ile ego kit arasında fark varmı? Enjektör tipi aynı mı? Program otomatik kalibrasyonda büyük nozul uyarısı verdi rölanti de pek tutmadı. Aracın aküsünü çıkarıp resetlesem sorun düzelir mi?

2. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    enjektör nozulu için

3. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    kitler arasında fark varmı yokmu bilmiyorum, regülatör basıncı 1 bardayken 2,2 nozulla kalibrasyon yaptıgınızda bu uyarıyı mı verdi? aracın aküsünün eksi kutup başını söküp yarım saat 1 saat beklerseniz aracın beyni resetlenir ama bunun büyüuk nozul uyarısına bir faydası olmayacaktır

Mertayan bunu beğendi.
  4. Mertayan

Mertayan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Evet otomatik kalibrasyonda verdi bu hatayı bu değerler ile. sanırım enjektör farklı ego 2 de. Ep enjektör 3ohm o da 5.5 ms altına düşülmesin diye tavsiyesi vardı kendi sitesinde. Ego 2 de bu enjektör var

5. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    O zaman mecburen küçük nozula dönüş yapmalısınız, enjektör farklı olduğu için böyle uyarı vermiş, diğer enjektörlerde (hana, grand, klasik ahc enjektör.....vss) toyotada 1 barda 2.2 nozul böyle bir hata vermemişti (hem kendi aracimda hemde arkadaşların araçlarında böyle bir sorunla karşılaşmadım )

Mertayan bunu beğendi.
  6. Mertayan

Mertayan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Peki basınç kaç bar olmalı 2 lik nozulda

7. Mertayan

Mertayan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  8. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    1 bar yeterli olur

Mertayan bunu beğendi.
  9. Mertayan

Mertayan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    1.11 yapıldı zararı olur mu?

10. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    502
    yo hayır neden olsunki, sadece büyük nozul uyarısı vermesin ve carpanlar ideal aralıkta olsun sorun olmaz

Mertayan bunu beğendi.
  11. Kuzey

Kuzey New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Megane 2 1.4 98 hp aracımda albien 2 ohm enjektör de atikfast kitte basınç ve nozul kaç olmalı? 2mm nozul var üzerinde.1.10 basınç ile kalibrasyon yaptığımda LPG de iken LPG ms süresi 5.70 falan benzin ms süresi 3.50..nozulu büyütüp LPG enjeksiyon suresinimi dusurcem yoksa basıncı artırıp mi dusurcem LPG ms süresini 4.5 kere?

12. Kuzey

Kuzey New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Megane 2 1.4 98 hb araç için atikfast kitte 2 ohm albien enjektorde nozul çapı kaç olmalı? Üzerinde 1.8 nozul var 1.10 basınçta LPG enjeksiyon süresi benzin enjeksiyon süresinin 2 katını geçiyor ve 6 ms civarlarinda seyrediyor.Basinci artirdigimda ise vuruntu oluyor ne yapmaliyim?

13. Hsn63

Hsn63 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    62
    Selamlar. Aracım Citroen C5 aircross 1.6 180 HP direkt enjeksiyonlu. Bu motor için hangi LPG sistemi alınmalı ve nozul ölçüleri ne olmalı.

Direkt enjeksiyonlu motorlarda montaj konusu benim için biraz muamma. Atmosferik motorlarda monifold delinir gaz verilirdi. Bunlarda sistem farklı sanırım

14. HASAN AYDIN

HASAN AYDIN Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Merhaba Aracım 2010 model C180 Komp. Amg 156hp üzerinde atiker multifast sistem var. Nozulları 2.2 yaptım ancak regülatör basıncını 1,20 nin altına alırsam enj. süreleri çok yükseliyor.
    Normale dönmesi ve regülatör basıncını düşürmek için nozul çapını kaç yapmalıyım

15. Mehmet Cihan

Mehmet Cihan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    2,4 yada 2,5

16. HASAN AYDIN

HASAN AYDIN Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Şu an nozulları 2,8 yaptım basıncı da 1,25 yaptım ancak harita çarpanları 180 ile 230 arası çıkıyor düşürünce de araç hemen fakire düşüyor. Benzinde ltft stft sıfıra yakın çalışıyor benzinde iken çalışma süper.

Sayfayı Paylaş