ATİKER 3 OHM VE VİKARS 2 OHM Farkı ?

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve ALPEREN5939 tarafından 21 Haziran 2021 başlatılmıştır.

1. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    arac 1.4 accent era yaklaşık 2 ay önce atiker atıkfast lpg takıldı afr vs

yapıldı fakat memnun değilim performanstan bu yuzden dolayı enjektörleri değiştirmek

istıyorum üzerinde klasık 3 ohm enj var vikars 2 ohm enjektör takmayı düşünüyorum farkları

nelerdir yardımcı olurmusunuz ?

2. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    hayırlı günler
    burda satılan tekli enjektörleri takmanı tavsiye ederim

1.hortum uzunlukları kısa kullanıyorsun 5 cm veya daha kısa, diğer 3 ohm de 15-25 cm arası
    2. ani hızlanma artıyor

3.araç rölantide vites boşta gaz pedalına bastığın zaman benzinle çalıştığı gibi çalışıyor fark yok
    4.araça istenilen lpg vaktinde ve zamanında gidiyor
    5. rampada fark ediyorsun
    6.araç rölentide çalışırken motor sesi daha rahat

not: performans düşüklüğünü sadece enjektör değiştirmeyle çözemezsin iyi bir enjektör doğru nuzul ve regulatör secimi enjektör hortum uzunlukları , doğru bir lpg ayarı benzinden aldığın performansın hemen hemen aynısını alırsın

Kalitex bunu beğendi.
  3. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    Öncelikle bilgileriniz için teşekkürler candan mühendislikte taktırdım ürünü uzak mesafede oldugum için süreklide gidemiyorum oraya en son gittiğimde malesef ilgi düşüktü dur kalklarda ve ve ani gaz vermelerde tekleme yaşıyorum ve hızlandıkça araçta hantallaşma başlıyor benzinde araba çok güzel ne tekleme ne titreme gaz tepkisi güzel ama lpg de malesef

4. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Candan muhendislik icin qcikcasi soyle bir tabirim var.Koyunun olmadigi uerde keciye Abdurrahman Celebi derlermis.Maalesef cogu lpg montajcisi isini kotu yaptigi icin candan bu konuda kendinin reklam pr ini iyi yapti ama reklamla kendini yucelttigi kadar kaliteli bir is yaptigini dusunmuyorum.Not:Kendisiyle bizzat tanismis muhabbet etmis biriyim ve onun cozemedigi sorunlar icin beni arayip akil danisan musterileri de var.
    Oncelikle lpgde performans dusuklugu kacinilmaz bir durum.Yalniz yasanilan performans dusuklugu montaj hatalarindan mi ayar kotulugunden mi yoksa lpgnin sitokiyometrik olarak gitmesi gerekenden daha az miktarda yanma odasina yakitin girmesinden mi yoksa hepsi birden mi?Bunun tespit edilmesi icin montajin ayarlarin gorulmesi lazim.Size tavsiyem montajin ve lpg ayarinin videosunu buraya yukleyin.

MehmetEfe ve mahirK bunu beğendi.
  5. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    aynen katılıyorum bende söylediklerinize en kısa zamanda paylaşımım olacaktır teşekkür ederim

6. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    aynen katılıyorum bende söylediklerinize en kısa zamanda paylaşımım olacaktır teşekkür ederim

Mismailt bunu beğendi.
  7. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Alperen bey burada LPG ayar ekranlarını paylaşabilirmisin senden istediğim map ekranında video çekmen araç benzinde ilken sırasıyla birinci vites yüklen ikiye al yüklen üçe al yüklen yani gaz petalına tam bas
    Aynı şekilde LPG de yap belki yapabileceğim birsey vardır

8. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Mismailt bey Doğru tespit sistem kurgulaması araca istenilen yakıdı verebilmek

Son düzenleme: 22 Haziran 2021
    Mismailt bunu beğendi.
  9. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    [​IMG][/url[/IMG]

10. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21

Bu haritar 3 ohm enj haritasi tahminim araçta 1.8 yada 2mm nozul var 2 ohm enj taktim otomatik kalibrsyn yaptim harita 224 lerden basliyor ve ltfr -4 -6 larda geziyor enj süreleri ise 2 ohm da 5.75 5.85 lerde geziyor Suan 2 ohm takili fakat 3 ohm haritasinda biraktim bu sekilde ltfr 0 a yakin ne yapmam gerekli.?

11. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Aracin benzinde kullanirken maksimum benzin enjeksiyon suresi hangi devirde kac ms oluyor bunu tespit edin.Bunu tespit etmek icin atikerin log bolumunu kullanabilirsiniz.Ayrica suan enjektor ile manifolt arasi kac cm hortum uzunlugu var onu da olcun.Ayrica regulator ile enjektorler arasi hortum uzunluk kac cm?

12. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    Herbir hortum assa yukari 10ar cm 4 silindir 15 cm civari regulator ile enjktorlerde 40 cm civari ornk veriyorim gazda 17 ms yada şöyle soyleyim bu enjktrlerden sonra afr ayari gereklimi tekrar

13. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Her degisiklikte Afr ayarı gerekli uğraşmamak için afr ayarini en son yapacaksın

Afr ayarını kendin mi yapıyon yoksa bir yere yaptiriyonmusun ?

14. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Bu şekilde ayar yanlış bu harita tamamen yanlış böyle bir harita olmaz 2 ile 6 arası aynı süre olmaz arac ilk başta zengin fazla lpg le karşılaşıyor devamında fakir fakiri önlemek için devamı 6 ile üstü açılmış 14 kadar olan kısım.
    Sen nuzullari 2,0 mm bi yap ardından otamatik kalibrasyon yapma afr ayarında yapma
    Haritayı elle düzeltme yapılacak nasilmi
    HHaritayı koble yuzde 20 dusur
    Ilk önce benzine al aracı birinci fites gaza yavaş yavaş yüklem ikinci vites yavaş yavaş yüklen 3 vites yavaş yavaş yüklen bu esnada yukarıdaki haritadan nerelerde kaç mm oluyor o topuz aynı şekilde lpg de de yap 1 vites benzine göre o topuz nerden gidiyor süreleri oynayaraktan aynı yerden götür o topuzu 2 vitestede yap 3 dede yap yalnız gaz pedalına basisin hem benzinde hemde lpg de aynı sertlikte bas

Ardından aracı biraz hızlandır vitesi boşa al topuz hem benzinde hemde lpg de aynı kalacak şekilde topuzun olduğu alanı düşür yada yükselt

Yolda biraz hızlandıcan sonra 50 hızda 4 vites araca gaz vererken hem benzin hem lpg yap o topuz nerelerde oynuyor oynadığı yer benzinle lpg ayni yerde değilse aynı yere gelecek şekilde süreleri düşür yada yukselt sadece o alanın bu şekilde haritanın her noktasına benzin yada lpg de bak
    Bunu bi yapabilirsen ardından afr ne bak
    Nuzullarin 1,8 ise 2 yap 2 ise 2,2 yap

Son düzenleme: 23 Haziran 2021
  15. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Ayarı yapamazsan videoyu istediğim şekilde çek sürelerini ben sana yazivereyim

2 alanına denk gelen sayılar ile 2,5 aynı olmaz 2.5 gelen sayılar ile 3.5 gelen sayılar aynı olamaz bu bu şekilde devam eder eğer sayılar aynıysa malesef ayarınız yanlış bu harita araca istenilen yakıt ulaşmıyor

Son düzenleme: 23 Haziran 2021
  16. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    Her bir bilginiz içi tşk ederim fakat suan üzerinde 2 ohm enj takılı harita 3ohm enj göre kalibrasyonlu bir sorun teşkil edermi bu noktasal ayardan önce ?

17. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    Her bir bilginiz içi tşk ederim fakat suan üzerinde 2 ohm enj takılı harita 3ohm enj göre kalibrasyonlu bir sorun teşkil edermi bu noktasal ayardan önce ?

18. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21

Biraz önce nozulları 2.2 mm yaptım 1 takım fazladan vardı elimde akşam eve gidince kalibrasyon yapıcam fakar basınç şuan 1.08 bunu kaç barda kalibre etmem gerekli

19. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Oto kalibrasyon yerine araci birinin kullanip sizin de ltft ve stft yi takip ederek ayar yapmaniz iyi olur.3 ohm enjektor sebebiyle regulator basinci da cok yukseltilemez.Eger yukseltirseniz nozzle kucultmeniz lazim.

mahirK bunu beğendi.
  20. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    bilginiz için tşk ederim şuan araçta 2ohm enjektör takılı ahcf işaretli enjektör tipi ama dediğim gibi harita 3ohm enjktre göre

Sayfayı Paylaş