ATİKER 3 OHM VE VİKARS 2 OHM Farkı ?

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve ALPEREN5939 tarafından 21 Haziran 2021 başlatılmıştır.

1. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    sorun teşkil etmez noktasal ayarla otamatik kalibrasyonun yapamadığı ayarı sen yapmış olacaksın
    otamatik kalibrasyon yaptığında otamatik kalibrasyonun yanlış bunun icin noktasal düzeltme yapmanı istiyoruz
    İster kalibrasyon yap noktasal düzeltme yap istersende kalibrasyon yapmadan noktasal düzeltme yaz

2. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Biz eskiden bu forumda her ayar yaptığımızda resim paylaşırdık öyle bir iki değil 4 yada 5 tane daha sonra yorum isterdik
    Neden resim paylaşılmıyor?

Son düzenleme: 23 Haziran 2021
  3. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    Haklisiniz eskiden de bu forumda cok bilgi aldim fakat laptop yok şuan rica minnet aliyorum inanin bende isterim o sekilde ama malesef bu arada nozulları taktim Suan ltft baya zenginlerde -8 ila -10 arasi değişiyor haritayi komple %20 dusereyim mi

4. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21

Haklisiniz eskiden de bu forumda cok bilgi aldim fakat laptop yok şuan rica minnet aliyorum inanin bende isterim o sekilde ama malesef bu arada nozulları taktim Suan ltft baya zenginlerde -8 ila -10 arasi değişiyor haritayi komple %20 dusereyim mi

5. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Allah yardımcın olsun
    Kolay gelsin

6. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21

Anlaşılan yardim etmeyeceksiniz yinede sagolun. Bilgileriniz icin

7. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Yardım etmeye çalışıyorum
    Gayret gösteriyorum
    Sana anlattığım şekilde ayar yapmanı istiyorum maalesef yapmıyorsun
    Haritayı yüzde 20 düşür sorun çözülmeyecek nedenini anlattım

8. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Bunu daha önce yazdım sana bu işlemi yaptıktan sonra afr ne bak

Bu şekilde ayar yanlış bu harita tamamen yanlış böyle bir harita olmaz 2 ile 6 arası aynı süre olmaz arac ilk başta zengin fazla lpg le karşılaşıyor devamında fakir fakiri önlemek için devamı 6 ile üstü açılmış 14 kadar olan kısım.
    Sen nuzullari 2,0 mm bi yap ardından otamatik kalibrasyon yapma afr ayarında yapma
    Haritayı elle düzeltme yapılacak nasilmi
    HHaritayı koble yuzde 20 dusur
    Ilk önce benzine al aracı birinci fites gaza yavaş yavaş yüklem ikinci vites yavaş yavaş yüklen 3 vites yavaş yavaş yüklen bu esnada yukarıdaki haritadan nerelerde kaç mm oluyor o topuz aynı şekilde lpg de de yap 1 vites benzine göre o topuz nerden gidiyor süreleri oynayaraktan aynı yerden götür o topuzu 2 vitestede yap 3 dede yap yalnız gaz pedalına basisin hem benzinde hemde lpg de aynı sertlikte bas

Ardından aracı biraz hızlandır vitesi boşa al topuz hem benzinde hemde lpg de aynıkalacak şekilde topuzun olduğu alanı düşür yada yükselt

Yolda biraz hızlandıcan sonra 50 hızda 4 vites araca gaz vererken hem benzin hem lpg yap o topuz nerelerde oynuyor oynadığı yer benzinle lpg ayni yerde değilse aynı yere gelecek şekilde süreleri düşür yada yukselt sadece o alanın bu şekilde haritanın her noktasına benzin yada lpg de bak
    Bunu bi yapabilirsen ardından afr ne bak

9. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21
    Tamamdir cok tsk ederim allah razi olsun.dediginiz şekilde yapip resim paylasacagim

10. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Sendende Allah razı olsun

11. MehmetEfe

MehmetEfe Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Çeyrek bilgimle bu haritayı bu şekilde bırakmam. Afr ayarı yapıldığını gözünüzle gördünüz mü emin misiniz yani? Çok tuhaf çok yanlış bence. Noktasal düzenleme bile yok.

mahirK bunu beğendi.
  12. ALPEREN5939

ALPEREN5939 Member

Beğenilen Mesajları:
    21

evet montaj mart ayı candan müh. yapıldı durum bu malesef aynı şikayetle gitmiştim kalib.yapıp gonderdıler.

13. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Msci lpg kablo sayesine ayarın nasil olması gerektiğini öğrendik bu sayede ayar yapabiliyoruz

14. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Alperen bey dediğim şekilde ayar yapabildinizmi ?

Sayfayı Paylaş