Atiker Fast Enjektör seçimi

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve Mustafa_efe tarafından 3 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. Mustafa_efe

Mustafa_efe Member

Beğenilen Mesajları:
    56
    Şimdi ben 4-5 ay önce atikerin 3 ohm kırmızı enjektörlerinden aldım.
    Bende atiker fast sistem var sistemde enjektörü "atiker 3 ohm" olarak mı seçmem gerek yoksa "atiker AHC 3 ohm" olarak mı seçmem gerek...
    şuan atiker 3 ohm olarak seçili

Birde lpgkablo sitesinde satılan tekli enjektörleri bugün sipariş ettim onları sistemde hangi tip enjektör seçmem gerekiyor acaba "Atiker 3 Ohm" olarak mı yoksa "Atiker AHC 3 ohm" olarak mı?

2. Mustafa_efe

Mustafa_efe Member

Beğenilen Mesajları:
    56
    Tekli enjektörleri ne olarak seçmem gerekiyor arkadaşlar

3. Kalitex

Kalitex Active Member

Beğenilen Mesajları:
    65
    Atiker AHC 3 ohm.doğrusu bu ama 3 ohm seçiliykende sorun olmaz

4. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    kaç ohm ise onu seçmen gerek. enjektörde 2 ohm 3 ohm a göre daha hızlı . ahc 3ohm 3 ohm a göre daha hızlı denilebilir. siz ne seçerseniz seçin kalibrasyon yapacağınız için aracın çalışması açısından çok şey farketmeyecektir. sistemde yavaş enjektör varken hızlı seçerseniz kalibrasyın sonrası ms sürelerini uzun gösterecektir. veya nozul küçük büyüt uyarısı verecektir. veya basınç yükselt uyarısı. .. ya da tam tersi hızlı enjetör varken sistemde pc den yavaş seçerseniz nozul büyük diyecek kalibrasyon sonrası çarpanı çok düşük göaterecektir. 0.8 gibi. ve hata verecek ama kullanırken sorun yaşatmayacak denebilir . tabi ki ideali hızlı enjektör kullanıp kullandığının seçili olmasıdır. ayarlara daha iyi hükmedebilirsin.

Kalitex bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş