Atiker Gold Devir

Konusu 'LPG-C01 ATİKER LPG AYAR KABLOSU / LPG CNG GPL' forumundadır ve danies tarafından 27 Temmuz 2021 başlatılmıştır.

1. danies

danies New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhabalar polo 1.4 1998 model araca sahibim. Aracımda lpg de klima açıkken devir dalgalanması ve stop sorunu yaşıyorum. Lpg ayar programında aracın devir bilgisi sadece enjeksiyon verilirken görünüyor. Araç cut off tayken devir en son kalan devirde görünüyor. Cut off boyunca aracın deviri düşerken lpg programında sabit duruyor. Ne zaman gaza basarsam tekrardan düzeliyor. Neden olabilir acaba ? Devir kablosu bağlanmamış olabilir mi ?

2. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Devir bilgisini ateşleme bobininden almış olabilir.

3. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    Aracın LPG montajı sendeykenmi yapıldı yoksa araç sen aldığından böyleydi
    Varsa bir LPG ustası devamlı gittiğin ona yaptırmanı tavsiye ederim LPG kablosu ile baktım deme
    Eğer ben yaparım dersen
    Bu işleri yapmamış biri için Burdan tarif zor

4. danies

danies New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ben aldığımdan beri böyle kahverengi kablo boşta duruyor bağlanmamış. Bobine bağlanmasi gereken kablo bu mu acaba

5. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Bu kitlerde kahverengi kablo hep boşta denk geliyor
    Devir sinyal kablosu boş yani bağlı olmadığında devir sıfır olur

6. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Aslında tam tersi, bobine baglamamislar.

LPG sistemi benzin enjektorlerine bağlı devri bu sinyalden de olcebiliyor.

Cuf off da enjektör kapanır ama bobin hiç durmadan çalışır

Bu sebeple devir sinyali bobinden olması en sagliklisidir

mahirK bunu beğendi.
  7. sararmen

sararmen LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
    Devir sinyalini takograftan almak iyi diyorlardı sanki ?

8. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    maycicek ustaya katılıyorum
    senin kullanmış olduğun kitte en sağlıklı nerde çalışıyorsa oradan bağlantı yapman gerekiyor senin yazdıklarına göre enjektörden değil bobinlere gelen kablodan alınması gerekiyor.
    devir kablosu kite göre değişkenlik gösteriyor bazı kitler devir sinyal kablosu masesef yok lpg programında devir görebiliyorsun bu kitlerde enjektör bağlantısı üzerinden direk alıyor ayrıyeten kablo yok.
    devir sinyal kablosunu enjektör üzerinden alan kitlerde var ,ayrı devir sinyal kablosu var bağlantı enjektörlere yapılmış lpg programından deviri görebiliyorsun
    önemli olan şuradan bağlanmış buradan bağlanmış değil lpg programında devir i hangi bağlantıda düzgün çalışıyorsa o bağlantıda duracak

9. ersin310

ersin310 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    75
    ben de en garanti yöntemin takograf olduğunu düşünüyorum, diğer türlü aracın marka/model, lpg kiti özelliklerine göre iş değişebiliyor.

benim araçta da bobinden alınmıştı, ama motor cut offa girince yakıtla birlikte ateşlemeyi de kesiyormuş. dolayısıyla cut offta devri sıfır okuyup benzine geçiyordu. devir göstergesine bağlantı yapıldı ve sorun kalmadı.

sararmen bunu beğendi.
  10. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    ateşleme bobinine giden kabloların içinde birtanesi var cut offta devri sıfır olmaz voltaj düşükten gaz verdiğin zaman büyüğe yükselir,diğer kablolar car cut offta devri sıfır olanda var sabit voltaj olanda var ohm metre ile bakılarak tespit edilir.gaza bastıkça voltaj yükselir.
    kendin bakabilme sansın oldu mu yoksa usta bakıp o mu yaptı yanlış kabloyada bakmış olabilir mi

11. ersin310

ersin310 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    75
    bobin soketine 2 tane kablo geliyor, onların birinden alınmıştı, hangisi hatırlamıyorum. lpg programı açıkken yolda kontrol ettiğimde gaza basarken devri doğru şekilde okuyor ama gazı bırakınca lpg programında devir direkt sıfır gözüküyordu. montajı yapan yer düzeltti, herhangi birşey ölçmediler, doğrudan devir saatinden aldılar ve normale döndü herşey.

mahirK bunu beğendi.
  12. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Yeni nesil araçlarda, beyinden analog devir sinyali kalmadı.

Eğer varsa ve beyin soketinizi kurcalamak arzusundaysaniz tabi o da olur.

Ama her araçta analog olan ateşleme şase sinyali varken, çok kolay bağlantı yapilacakken, ben devir göstergesi ve beyin tesisatı ile hiç vakit harcamak istemem..

sararmen ve mahirK bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş