atiker tekleme benzine geçme

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve atore78 tarafından 16 Mart 2022 başlatılmıştır.

1. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    ustalarıma birkaç sorum olacak. birincisi reglatör basıncı 1.20 lerde idi gaza basıp çekince 0.90 lar ile 1.40 1.50 ler arasında geçiyor. bu durum normal mi.
    ikincisi reglatör diyaframlarını değiştirdim ama küçük pul kadar lastik conta gibi bir şey vardı kargodan gelen sette onu bir yere takmadım. takmam gerekiyor muydu. youtube videolarında da görmedim o küçük plastik contayı.
    üçüncüsü reglatörden gaz basıncını arttırmak için veya azaltmak içşn hangi yöne çeviriyorduk alyanı . saat yönü arttırıyor mu azaltıyor mu basıncı. şimdiden teşekkür ederim

2. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    501
    Basınç bu kadar oynak olamaz, gaz verip çektiginizde en fazla + - 0.02 oynaklık olabilir ama dediğiniz rakamlar çok fazla bu oynaklikta ayar da yapılmaz zaten, regülatör basinci stabil veya staile yakın olmalı, seti doğru aldıysanız o küçük parcaninda kullanıldığı bir yer vardır muhakkak, yönü hatırlayamıyorum maalesef ben ayar yaparken bir yöne ceviriyordum PC den artışa veya azalisa bakıyordum:), ama sizin bahsettiğiniz basıncın oynak olması map sensörü ile de ilgili olabilir, yeni aldığınız map sensorunde mi böyle değerler verdi?

3. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    yeni aldığım gelmedi daha eskisi böyle değer verdi. map 0.03 sabit. gaz basıncı çok oynak. yeni bir gelsin bir de onla deneyenim

4. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    akü kutup başını söktüm bekledim geri taktım ayar kablosu sorunsuz çalıştı windows 10 da. birkaç kez kullandıktann sonra yine aynı sorun oldu çalışmamaya başladı. tekrar söküp taktım yine çalıştı. acaba benim ecu mü bozuluyor. ya da bozuldu. bir daha çalışmassa lpg sigortası söküp takacam bakalım nasıl olacak.

5. atore78

atore78 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    161
    herkese merhaba. bugun map sensörüm geldi montajını yaptım pc ye bağlandım ama bir türlü bağlanamadımm akü kutup söktüm ecü sigortası söktüm olmadı da olmadı. en azından map ve reglatör basınç değerlerini okuyum yeni mapa göre otomatik kalibrasyon yapıp bırakayım dedim. bir defa olsun çalışıp bağlantı kurmadı pc ile ecü. daha sonra rs232 seri port falan yazıp bir program indirip kurdum . bu sefer bağlanırken atiker veya indirdiğim program üzerinden bağlantı seçeneği çıktı yeni programı seçtim bağlandı. basınç ve map değerlerine baktım basınç 0.99 falan map 0.35 cıvarı. hemen kalibrasyon yaptım yola çıkıp sürüş kalitesine bakayım dedim normal herşey. bağlantı koptu bir deda yeniden bağlandım . bir süre sonra tekrar koptu bu sefer bağlanamadım. sonra çok uğraşmadan bıraktım öyle.

Sayfayı Paylaş