ayar yapmaya yardım edebilecek varmı

Konusu 'MILANO LPG AYARI VE MILANO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Onurcamgoz59 tarafından 24 Haziran 2021 başlatılmıştır.

1. Onurcamgoz59

Onurcamgoz59 New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    arkadaslar herkese merhabalar. milano konusunda yeterli kılavuz ve bilgi yok . yapabilirsem birkaç fotograf yüklemeye calışacagım yaptıgım işlerle alakalı . değerli yorumlarınızı ve yönlendirmelerinizi bekliyorum .

2. Onurcamgoz59

Onurcamgoz59 New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    [​IMG][/url][/IMG] bu ilk olarak oluşturdugum benzin map noktaları [​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

3. Onurcamgoz59

Onurcamgoz59 New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    bu da otomatik ayardan sonra oluşan map noktaları . forumdan okuduklarımı anladığım kadarıyla gaz noktaları yukarda kaldıgı için buna fakir karışım deniyormuş. [​IMG][/url][/IMG]

4. Onurcamgoz59

Onurcamgoz59 New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    [​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

5. Onurcamgoz59

Onurcamgoz59 New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    ardından modeli yeniden hesaplaya tıkladığımda sarı noktaları modelin üstüne atarak gösterdiği grafikte bir kaç oynama ile şu görüntüyü elde ettim. (zannedersem burdaki amaç kırmızı model çizgisi ile sarı noktaları üstüste getirmek zannedersem yanlışşa düzeltin lütfen.)
    [​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

6. Onurcamgoz59

Onurcamgoz59 New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    bu ayarı kaydedip gaz noktalarını sildikten sonra yeniden gaz noktalarını toplamaya başladım ve şu noktaları elde ettim[​IMG][/url][/IMG] . [​IMG]

7. Onurcamgoz59

Onurcamgoz59 New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    tam oldu begendim bu güzel durdu diye düsünürken hızlı gidipte boşa atarak yavaşlayıp durdugumda bir de baktım ki araç istop etmiş. ardından yeniden modeli yeniden hesapla tıklayarak şu ayarları yaptım ve yine sarı noktaları kırmızı çizgi üstüne getirmeye çalıştım. [​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

8. Onurcamgoz59

Onurcamgoz59 New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    ardından yine gaz map noktalarını sildim ve bu ayara göre yeni map noktaları topladım ve şu harita çıktı ortaya[​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

9. Onurcamgoz59

Onurcamgoz59 New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    bu haritanın oluştugu geçerli ayarlarda aracı kullanırken herhangi bir problem yaşanmadı . ve son kez modeli yeniden hesapla diyerek kırmızı çiziyle sarı noktaları kavuşturmak için şu ayarı yaptım . e artık yoruldum bir de gaz da bitiyo bu işin sonu yok mu nereye kadar oynama yapacam son durum da (az öncekinden farkı o dikine yükselme yaptığım yerden sonraki sarılar azalmıştı ama ben gene o yoldan gitmeyi ayarladım. ) doğrularım nedir yanlışlarım nedir. map noktalarıyla ve sarı noktalarla kırmızı çizgiler arasında nasıl bir ilişki kurmalıyım . yaptığım işlemler doğrumu mantıklımı . sıkılmadan okuyan herkese teşekkür ederim .[​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

10. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    Onurcangoz59 ben bu kitte hic ayar yapmadım

Lpg ayarının temelinde şu yatar ilk önce arac lpg de tam gaz gaz pedalını sonlandırdigin zaman lpg enjektör süresi 15 mm geçmemesi gerekiyor eğer geçiyorsa arac lpg de rolentida çalıştığında lpg enjektör süresi 5 ve uzeriyse nüzul buyultuyoruz 0,2 gibi nüzul büyütmenin mantığında bu yatiyor
    15 mm den sonra enjektörler kople açık kalır araz gaz ihtiyacını karşılayamaz
    Eğer tam gazda lpg enjektör süresi 15 mm yi geçmiyorsa nuzullarda değişiklik yapmana gerek yok

Gelelim ayar meselesine sen bu kitte ayarı yaptın herşey bitti diyorsunki ayar nasil kendinde test edebilirsin yola çıkıyordu arac benzinde 5 fites düşük hızda gaz pedalına baş o anda aracı lpg ye al her ikisindede benzin enjektör süresi aynı yada yakın olmasi gerekiyor bunu o her devirde yada haritanın her alanında yap dugmeden benzin lpg yap
    eğer lpg de benzin enjektör süren fazlaysa o alan lpg si açılacak lpg enjektör süresi düşükse o alan dusurulecek daha sonra ikinci fiteste hem benzinde yüklen araca hemde lpg de performans nasil aynısını diğer fiteslerde yap eger performans farkıysa lpg ayarını tekrardan gözden geçir
    Eğer performans aynıysa bu sefer her fıteste araca yüklenirken aracı lpg ye al benzine al hızlı bir şekilde yap burdada lpg de benzin enjektör süresi ile benzinde benzin enjektör süresi aynıya yakın değerler görmem gerekiyor

Son düzenleme: 25 Haziran 2021
  11. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    Ayarın için yorum yapabilmem için aracın hızlanırken lpg ye alınıp benzin enjektör suresi ile benzine alınıp benzin enjektör süresini görmem gerekiyor
    Benzinden lpg ye alma işlemini gaza basılı iken hızlı bir şekilde benzin lpg iki saniyelik beklemelerle bakılması gerekiyor bunu buna nekadar farkli devirlerde bakarsa daha saglikli olur
    Lpg ayarında lpg enjektör süresiyle işimiz yok sadece benzin enjektör süresine bakacaksın lpg dede benzindede

Son düzenleme: 25 Haziran 2021

Sayfayı Paylaş