BRC Confort ve sorunlarım

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Yunus ACAR tarafından 8 Nisan 2021 başlatılmıştır.

1. Yunus ACAR

Yunus ACAR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    20
    Merhaba 2004 model Honda CRV 2.0 motor 150 beygir olan aracımı aldığımda üzerinde cangaz lpg sistemi vardı. Araç klima açık iken dur kalklarda silkeleme yapıyordu. Klima kapalı iken de vardı ama klima açık iken daha fazla idi. bir kaç lpg servisine gösterdim bu araç bu sistemin olmayacağı söyledilr. Bir BRC servisinde BRC confort model lpg takıldı sadece takn kaldı diğer her şey değişti diler arkadan gelen bakır boru kalın tip yapılmış, regületör büyük tip ve prins ürünü takmışlar, ve confort enjektörün nozul çıkışları 2.5 mm yapıldı. Manifolt giriş nozulları değiştirilmemiş nozullar benzin enjektörlerine göre daha geriden delinmiş. Araç hala dur kalkta silkeleme yapıyor, ilk gaz tepkisi geç oluyor. ve lpg litre fiyatı 3.96 TL 50 TL yakıt ile 70 km gidiyor. 2 tane BRC servisine gitim değişen birşey olmadı nerede hata var yardımcı olabilir misiniz bu lpg yüzünden ettiğim masraf tan geçtim araç soğudum :(

2. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Montaj nasil yapilmis videosunu cekip gosterebilirseniz iyi olur

Yunus ACAR bunu beğendi.
  3. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Bugün mesai var haftasonu video çekip yüklerim teşekkür ederim ilginiz için.

4. sararmen

sararmen LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
    Bu sorunlar lpg yi kapatıp benzine geçtiğinizde de aynen yapıyor mu ?

5. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Merhaba benzin de bu sorunları yapmıyor araca subap ayarı yapıldı Gürcistan orjinal çıkma bobin getirttim ngk orjinal servisten buji alıp taktım. Video yükledim.

6. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Montaj kötü durmuyor.Yakit olarak ise aracin fabrika verisi sehir ici ne kadar?
    Benim baktigimda otomatik vites 2.0 motor crvnin fabrika verisi 12.3lt sehir ici gozukuyor.Bu hesaba gore benim sehir ici yakitima gore oranlarsak ben sehir ici fabrika verisinin ustune %20 fazlasina denk geliyor.Buna gore hesaplarsak sizinki 12.3x1.2=14.76lt yapar.Lpgde de bu degerin %20 fazlasi lpg yakar 17.7lt lpg yakar.4tl ile carparsak 71 kurus yapar. 50tl bolu 70km de zayen 71 kurus yapiyor.Silkeleme olayi ose ayarlardan olabilir bu duruma yakinen bakmak lazim.

Yunus ACAR bunu beğendi.
  7. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Yunus ACAR bunu beğendi.
  8. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    İlginiz için teşekkür ederim yakıt çok takmıyorum ama silkeleme çok can sıkıyor dur kalkta gaza basınca gaz geç tepki veriyor rölanti düşüp toparlıyor enjektör nozul 2.5 ml çok olabilir mi yönlü nozul sipariş verip deneyeceğim işim deneme yanılma ya kaldı bu işi çözebilir isem sonunda BRC video halinde göndereceğim :)

9. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Yunus Bey nozul un büyük olup olmadığını anlamak için Tam gaz lpg enjeksiyon süresinin , tam gaz benzin enjeksiyon süresinden fazla olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Nozul büyük olduğu anlaşılırsa regülatörün üzerindeki basınç ayar yerinden allen ile basınç düşürülebilir.

Yunus ACAR bunu beğendi.
  10. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Arkadaşın önerdiği nozulu getirttim benzin ejjektörlerini sökük 20 cm boru ile nozulları taktım, bir ara çevre illere gidip BRC servisinde baktıracağım bakalım düzen alacak mı? Benim mantığımın almadığı OBD lpg sistemi satıyorlar taktırıyorum OBD bağlantısı yapmıyorlar o zaman neden OBD modül satıyorlar ve BRC gibi büyük kaliteli bir firma deneyimsiz servislere nasıl yetki verir verdin yılda belli zamanlarda eğitim ver takan servise gittim geçen gün lpg fulletince ısıkların hepsi yanıp sönüyor ve gösterge düzenli düşmüyor dedim şandıra fazla ölçemediğinden deyip gödnerdi bir kalipre et yazılımla bu mutlaka oluyordur benden başkasında ışıklar yanıp sönmüyor da bende mi normal az kaldı BRC sistemini söküp fabrikasına kargo yapacağım.

11. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    Ben aracima lpg sistemlerinin mantigini bilmeden once brc comford ya da platinum taktircaktim sonra sistemleri cozunce kendim auar yapmak icin ve de canimi sıkarsa kapatir benzinle binerim cok para vermemeyim diye atiker grand taktirdim.Brcde prinste lisanli yazilim olmadan lpg beynine baglanilamiyor ve de pahali.En ufak birseyde isten anlamayan lpg montaj ustasina mecbursun.Size tavsiyem aracinizdaki enjektorler ve regulator sicaklik musuru uyumlu olan ikinci el bir lpg beyni alip ona gecmeniz.Kendiniz adam gibi auar yaparsiniz.ayrica brc comfordda obd yok diye biliyorum cunku benim ilk arastormalarimda lpg montajcisi oyle demisti.Platinumda var obd.Bir de obd cok ahim sahim birsey degil kafanizi takmayin.Brc guzel ayarlanirsa obd ye ihtiyac duymaz.Atikerin malzemeleri hortumlari regulatorleri kalitesiz oldugu icin basinc oynak oluyor bu yuzden obdnin biraz katkisi oluyor ama bu obd olayi zaten ill ciktiginda musterilere cok iyi cok guzel ariza lambasi yakmiyor kendi qyar yapiyor diye anlatilip fahis fiyata satildi ama isiz ozunde obdyi lpg ustalari ariza lambasi yanmasin diye otomatik hatalari sil aciyla kullandi ve hala kullaniyorlar.Burasi turkiye burada dogru duzgun isini yapan reklamda anlatilanla gercekte olan arasinda tezat olmayan bir durumla karsilasmak samanlikta igne aramaktan farksiz

Yunus ACAR bunu beğendi.
  12. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Atiker bende de eski aracımda vardı fast vardı lpg kablosu almıştım kendim ufak tefek ayar yapıyordum. Ben sadece beyni değiştirerek atiker geçebilir miyim? Öyle ise geçerim.

13. Mismailt

Mismailt Member

Beğenilen Mesajları:
    45
    O konuda benim net bilgim yok maalesef. Ama mesela enjektor degistirilebiliyor ama simdi beyin degistigi zaman tesisatin da degismesi gerekebilir.Mesela samandiradan okunacak yakit seviyesi regulatordeki sensorden okunacak sicaklik bilgisi sonra mao sensorunden okunacak degerler bunlar yeni beyin tarafindan nasil islenecek ya da dogru islenebilecek mi bunlar soru isareti.

Yunus ACAR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş