BRC MY10 Kit Ayar Denemesi (2010 model Chevrolet Aveo 1.2 LS)

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve seroline tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. ağca80

ağca80 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    11.jpg
    aracımdaki sistem bu şekilde kurulmuş. kırmızı okla gösterilen kutu map değilmi? üzerinde P1 yazıyor.

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Basınç sensörü. Map manifolt basıncını ölçüyor.

3. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Herkeze merhaba. Arababamı değistirdim yeni aracım 2010 model 1600 cc 100 bg focus. Bu aracta tamamen yabancı olduğum seq24 my10 kit mevcut. Sayın Destek den brc kablomu ve map sensörünü aldım sağolsun hemen gönderdi. Hemen ayarlara başladım ilk fark ettiğim ve halen çözemediğim su ısısının 139 derece gaz ısısının 103 derece sabit olması hemen atiker fast sistemdeki gibi olduğunu düşünüp regülatör üzerinde ısı sensörünü aramak oldu fakat üstteki arkadasın sisteminde oldugu gibi regülatör uzerinde sensor yok. Ki benim sistem de oldugu gibi onda da su ısısı görünmüyor.Biraz daha araştırınca rail üzerindeki sensörün resimdekinin aynısı hem gaz basıncını hem gaz sıcaklıgını ölçtügünü ögrendim fisini cekincede su sıcaklıgı -40 gaz sıcaklıgı -10 oluyor. (Su sıcsıcaklıgının da degismesi ilginç degil mi)Ozaman bu sistem sadece zamanlama ile gaza mı geçiyor ve ben bu raildeki parcayı olsam problem çözülür mü? Fikir önerisi olan... şimdiden teşekkürler.

4. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Cevabı bilmiyorum, hayırlı olsun Allahu Teala kazasız belasız kullanmak nasip etsin demek için yazdım:)

powerkırk3 bunu beğendi.
  5. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Mrb öncelikle ayarlaır kaydedip ecu yu komple silip geri yükleyin.
    Düzelmezse map sensörü değiştirmek gerekebilir.

6. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam onuda denedim ecuyu sildim baştan kurulum yaptım sonuç aynı. sizin elinizde map sensöründen var mı

7. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Arkadaşlar internetdeki araştırmalarım sonucunda brc seq 27 my07 de su sıcaklık sensörü bulunurken my10 ve 11 de su sıcaklık sensörü yokmuş. Soğuk motorda lpgye geçiş rail üzerinde buluna gaz sıcaklığını ve basıncını ölçen parça (pts sensör) tarafından gaz sıcaklığını ölçerek programsal olarak düzenleme de yapıyormuş. Mesala:
    Geçiş sıcaklığı 40 derece ise.Aracı çalıştırdığımızda gaz sıcaklığı 40 derecenin altındaysa brc ecusu kendisi motor sıcaklığının yaklaşık 5 sn de 1 derece arttığını kabul ediyor.Araç çalıştığı zaman gaz sıcaklığını sistemin sıfır derece gördüğünü kabul ediyor 40x5 =200 sn 200/60= 3.3 dk sonra geçiş oluyormuş...
    Soğuk yerler için sıkıntılı bir durum.Zaten seq32 de tekrar su sıcaklık sensörü kullanılmaya başlanmış.
    Pts sensörün datasheet de buldum yarın söküp uclarını omaj kontrolü yapacağım sonucu buradan paylaşırım...

8. ersin310

ersin310 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    75
    merhabalar,
    benim araçta brc seq24 my11 var. yanlış hatırlamıyorsam regulator üzerinde su sıcaklık sensörü bende var, akşam bir kontrol ederim, hatta fotoğrafını çekerim.
    benimkinde sanırım yazılım koruma var (2016 montaj), oyüzden kablo alıp değerlere bakmadım ama elm üzerinden takip ediyorum. gaza geçiş 40 dereceye ayarlı, elm de soğutma sıvısı 44 derece olduğunda lpg ye geçiyor. ayrıca gaza geçiş süresi de değişken, yani bir şekilde su sıcaklığını okuyor. (buarada benim araç çok çabuk ısınıyor, 40 derece olmasına rağmen uzun sürmüyor geçiş, 25 dereceye çeksem hiç benzin yakmayacağım:)

tamamen fikir olarak soruyorum, diyelim ki su sıcaklık sensörü yok ve sadece gaz sıcaklığı okunuyor. gaza geçişte referans olarak su sıcaklığı değil de gaz sıcaklığı seçilemez mi, böyle bir seçenek var mı brc programında? Uygun gaz sıcaklığını bir kere tespit edilince sıkıntı olmaz gibi geliyor bana.

9. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Merhaba plug and drive programını yeni kullanmaya başladım. Daha tam hakim değilim ama gaz sıcaklığına göre lpg ye geçis geri görmedim. Benim sıkıntım enjektörlerin oradaki sensörün gaz sıcakığını 103 derece sabit göstermesi.
    Bu yazdıklarımda başkabir forumdan yetkili brc firmasının 2011 yılında yazdıkları.

10. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    As described before, Sequent 24 MY07, 24MY10 AND 24.11 configuration (pict. 4-8) considers to use MAP sensor (DE802060) only during self-mapping if set up as DISCONNECTED. Setting kit: 09SQ20990001. RPM signal must be absolutely connected because MAP is only used for self-mapping. The only difference between the 3 systems concerns the Water Temperature Sensor setting. • S24 MY07: set water sensor as CONNECTED because itʼs present on Reducer. On the contrary, the Gas Temperature Sensor is not present. • S24 MY10: set water sensor as DISCONNECTED because it is not present. Water Temperature is calculated starting from Gas Temperature on injectors rail. • S24.11: set CONNECTED if sensor is present on Reducer or DISCONNECTED if not, according to the kind of installation.

MY10 da dediğin gibi yokmuş

powerkırk3 bunu beğendi.
  11. aksoy28

aksoy28 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    salam ben formu yeni gördüm ve kayıt oldum paylaşılan bilgiler çok faydalı teşekkürler.benim aracım 1997 opel vectra yenı aldım araç km65krs yakıyor ayar yaptırayım dedim brc nin cok eski modeli dediler program ı yok dediler bir koblo alsam ben yapabilirmiyim ayarı programı bulabilirmiyim??hangi program uyar acaba??

12. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Merhaba 2016 yılı basından itibaren brc firması sadece kendi bayileri ayar yapabilsin diye lpg ecularına kilit atmaya başlamış. Siz 2016 yıldan daha once ayar yaptırmaya filtre değiştirmeye gitti iseniz bir sansınız var.
    aracınızdaki lpg ecusunun etiketi okunacak sekilde resmini içerdeki düğmenin resmini burada paylasırsanız sayın destek size yardımcı olacaktır.

x-calibur bunu beğendi.
  13. ali cengiz

ali cengiz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

14. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Markayı biliyorsanız marka bilgisiyle, bilmiyorsanız ecu resmini 0542 3502417 atabilirsiniz.

Son düzenleme: 11 Eylül 2018
  15. ali cengiz

ali cengiz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    iyi akşamlar brc seq24 MY07 kalibrasyon mab sensörü gerekli nerden bulabilirim acaba

16. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
  17. deeloc

deeloc New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    merhabalar,

kablonun yanında gelen ayar ile ilgili dökümanlara nasıl ulaşabilirim? benim aldığım kablonun yanında gelen cd bozuk çıktı ve kullanamıyorum. mcsi'den destek istedim ancak verdikleri linkteki dosyayı indirdiğimde içinden sadece brc'nin programı çıktı. elimde kablom var ama programın kullanımıyla ilgili bir kılavuz yok. kabloyu aldığımdan beri hiç bir şey yapamıyorum. kablo bana bakıyor, ben kabloya. videolar vardı, onlar kaldırıldı. videoya bir şey diyemem, haklı nedenleri var ancak birisi bana şu dökümanları ulaştırsın yahu...

18. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    x-calibur ve deeloc bunu beğendi.
  19. deeloc

deeloc New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
  20. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Evet hocam fakat kullanıyorum derken hatalı olmuş. Paylaştığım dokümanda obd ile ilgili olan yerler hariç herşey plug&play kullanımı ile aynı üstelik tr.

deeloc ve x-calibur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş