Brc Sequent 32 kit Çözülemeyen Tekleme

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Necbey tarafından 12 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Merhaba Üstatlar
    Aracım 2000 model Audi A6 1.8t quattro 210 hp yakın zamanda aracıma brc sequent 32 sarı enjektör Enjektör ucundaki nozul çapı (her iki ucu) 3 mm Genius Max LPG regülatör sekizlik boru ve simit tank montajı yapıldı.
    Öncelikle motorla ilgili Sırasıyla;Ateşleme bobinleri,Hava akış metre,Bujiler,Boğaz kelebeği,Krank devir sensör,Eksantrik sensör ve diğerleri değişti.
    Benzinde her hangi bir olumsuzluk yaşamıyorum lpg de araç 4000-4500 devirlere çıktığında sanki piston kolları dışarı çıkacakmış gibi takır, takır tekleme yapıyor aynı zamanda alt devirlerde de ufak ufak silkelen meler yaşıyorum. Kontak elektriği benzin enjektörlerinden, pals krank devir sensörden alındı hortum boyları oldukça kısa ve makul boyda regülatör geçiş ısısı normal 35 derecede anında lpg ye geçiyor enjektör sıralaması, olması gerektiği gibi aracın üzeride sarı enjektör var programda sarı enjektörü seçtiğinizde araç gitmiyor yığılıp kalıyor (sarı enjektörü) turuncu olarak seçince teklese de yürütmeye çalışıyorum. Elektrik tesisatında her hangi bir olumsuzluk gözükmüyor bağlantılar lehimli düzgün bir şekilde yapılmış sekizlik rekor boruda her hangi bir kırılma ezilme söz konusu değil
    Nozul çıkış çapı 3mm büyük geliyor olabilirmi? lpg ile ilgili aklınıza gelecek (şamandıra hariç) tüm parçalar yenisi ile denendi yol ayarı yapıldı ama nafile üstatlar çaresiz kaldım yardımınıza ihtiyacım var nasıl bir yol izlemeliyim konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum saygılar...

Keyifli paylaşımlar

2. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam hoş geldiniz .
    Bildiğim kadarı ile yardımcı olayım.
    brc enjektörleri nozul ölçüsü ile değil enjektör renkleri ile kapasiteleri belirleniyor.
    Genius Max regülatör ile sarı enjektörler silindir başına 56bg desteği var yani toplamda 224 bg e kadar rahatça kullanılabilirler.
    Bence sizin aracınızdaki problem kontak elektriğinin bobinden alınmış olması başka bir yerden alınması daha sağlıklı olur.
    Birde manifolta takılan nozulların içlerinin 5 mm mi kontrol eder misiniz

x-calibur bunu beğendi.
  3. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Hoş bulduk :)
    Lpg elektriğini kontaktan alıp denedim değişen bir şey olmadı manifolta takılan nozullarda 3mm hocam aynı kit ve aynı nozullardan aynı marka aynı güce sahip arkadaşlarımızın arabalarına taktırdık hiç birinde sıkıntı yok ilginize teşekkür ederim...

4. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Neden brc? :)

5. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Daha önceki araçlarımda kullandım ve hiç birinde sıkıntı yaşamadım oldukça da memnun kalmıştım...

6. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Taktırdığınız yerdeki usta ne diyor bu duruma?

7. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Sağolsunlar yapılabilecek herşeyi yaptılar neredeyse kiti baştan aşağı yenisi ile değiştirdiler ama nafile bunca yıllık tecrübeye rağmen işin içinden çıkamadılar kendilerini yakinen tanıdığım için de onlarada birşey diyemiyorum çünkü beni hiç kırmadılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Aracınız modifiyeli mi?
    Arkadaşımda 2006 a4 1.8t vardı yanlış hatırlamıyorsam 150 veya 160 bg di

9. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Orijinal stock 183 hp yazılımla birlikte bir barla yürüyor 210-220 hp güçlerde şu an

10. adeministrator

adeministrator LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    12
    Ben sequent adi de aracı yerinden kaldıramaz hale gelmiştim. Eski ayarları bile yükledim olmadı. Ustalar beyin dahil değiştirdi yine olmadı. En son beyni komple silip orijinal yazılım attılar ondan sonra düzeldi. Ustalar da şaşırdı.

Cliosymbol, powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  11. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Lpg Ecu beyni komple silinip tekrar yüklenebiliyor yani bu durumda bende böyle bir uygulama yapsammı ne dersiniz faydası olurmu? Aynı ecunun yenisini denedik yine olmamıştı.

adeministrator bunu beğendi.
  12. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Anladım. Keşke ayar yapması kolay bir kit taktırsaydınız.

Mevcut durumda lpg enjeksiyon süresi rolantideyken kaç ms?

13. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Ms
    Ms süresini hatırlamıyorum ancak benzine yakın olduğunu düşünüyorum...

14. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Değerleri paylaşırsanız hatta programdan ekran görüntüleri paylaşırsanız çok iyi olur.

Bir yorum yapma imkanı olacaktır.

15. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Kablom yok maalesef sequent 32 kablo ve program bulmakta zor bu işlem için servise gitmem gerekecek...

16. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Neden brc diye tekrar sormam gerekiyor :)

17. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Brc kitini kullanan onlarca arkadaşım var hepside oldukça memnunlar, hiç problem çıkarmayan arıza vermeyen lpg markası söyleyebilirmisiniz? bir çok markanın kaplo ve software nin piyasada kolay bulunuyor olması söz konusu markaların kaliteli olduğu anlamına gelmez kaldı'ki brc markası piyasada kendisini kanıtlamış kaliteli bir marka olduğunu sizler benden çok daha iyi biliyorsunuz bu konuda en kaliteli bilinen markalar dahi sorun çıkarabiliyor. Diğer yandan 13 yıllık geçmişi, binlerce üyesi olan önemli bir otomobil formunun koordinatörlüğünü yürütmekteyim lpg markası konusunda yapmış olduğum anket sonucunda brc markasının açık arayla birinci sırada olduğuna şahit oldum durum böyle olunca brc markasını tercih etmem normal olsa gerek. Forumların birinci amacı ve misyonu üyeler arasındaki dayanışmayı arttırarak teknik konularda bir birine (karşılıksız) yardımcı olmak değilmidir? tıpkı mscsi sitesinin yapmış olduğu gibi. Siteye üye olmamın başlıca sebebi x marka lpg kitini niçin taktırdığım dan ziyade var olan problemime çözüm bulunması amacı taşımakla beraber kendi tecrübe ve deneyimlerimi diğer üyelerle paylaşmaktır tıpkı mevcut üyelerin yaptığı gibi.
    Şu ana kadar konu hakkında yardımcı olan başta mscsi sitesi ve tüm arkadaşlara tşk. ediyorum problemin çözümüne yönelik bir gelişme olursa'da mutlaka paylaşacağım.

Saygılarımla.

18. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    @Necbey aracınıza elm obd cihazı bağlanıyor mu? Bağlanıyor ise ltft stft değerleri ne durumda?

19. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Evet obd bağlanıyor benimse aklımda işlerimin yoğunluğundan dolayı bir türlü fırsatım olmadı en kısa zamanda pc ile bağlanıp bakmayı düşünüyorum. Ancak geniş bant afr bağlayıp hava yakıt karışımını test etme şansım oldu benzinde 11.7 olduğunu hatırlıyorum buda gayet sağlıklı bir sonuç diye düşünüyorum...

20. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Brc kullanan kendi ayarını kendi yapan birisi olarak. Neden brc hakkında sunu diyebilirim ki.
    Plug and play programı kullanalın usta ,işi bilen olmasına ihtiyaç duymuyor . Yazilim üstü kapali yüksek hassiyetle istenilen yapıyor ama baska hıc birsey yapılamıyor . Bu sebepden de iyi olarak kabul görüyor ve aracın gücüne gore bir boy büyük enjektor ve regulator uygulanıyor. Malzeme de kaliteli montajda güzelse daha ne olsun. Niye tutulmasın ki.
    Ama yeni yani su andaki sürümlerinde kilit olayı da var. Ayar yapılamıyor hadi kilit yok ne yapılabilir en fazla yol ayarı okadar. Yani eliniz kolunuz bagli bayi ye mahkum kalıyorsunuz iste bu sebeple neden brc .

Son düzenleme: 15 Mart 2018
    Cliosymbol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş