Brc Sequent 32 kit Çözülemeyen Tekleme

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Necbey tarafından 12 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Bu şekilde tespit edemezsiniz ki, sonuçta her söktüğünüzde bir tane lpg enjektörü çalışmıyor ve tekleme yapıyor. hangi silindirin çalışmadığını anlayabilirseniz sıralama doğru diyebilirsiniz.

powerkırk3 ve leoncu bunu beğendi.
  2. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Bir nolu benzin enjektörüne bağlı soketi çıkarttık araç üç silindire düştü ve araç teklemeye başladı peşinden bir nolu lpg enjektörünün soketini çıkarttık teklemede bir değişiklik yok bir nolu soket çekili iken aynı anda 2 yada 3 nolu soketlerden birini daha çıkarttık araç iki silindire düştü daha fazla teklemeye başladı bu uygulamayı 4 enjektöre yaptığımızda hepside karşılığını bulmuş olur.:)

Yada şöyle anlatayım (sıralamanın düzgün olduğunu var sayarak) bir nolu benzin soketini çıkarttık peşinden iki nolu lpg enjektörünün soketini çıkartık bu durumda aracın çalışması iki silindire düşer ama bir nolu soketi çıkartsaydık araç tek silindire düşer ve doğru enjektörü bulmuş oluruz :)

Cliosymbol ve x-calibur bunu beğendi.
  3. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Tamam ben direk sadece benzin enjektörü kablosu söktünüz sanmıştım.

4. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Bugün başaka bir lpg ci arkadaşıma gittim yol testine çıktık epey bir ayardan sonra tekleme minimuma indi ama tamamen geçmedi ustanın son kararı senin enjektörler eski tip ve debisi düşük benzin enjektörleri ile ms senkronizasyon tutmuyor (birinci resim) oysaki ikinci resimdeki segmanlı yeni tip enjektörlerin debisi çok daha iyi dedi montaj yaptırdığın yere sor yeni tip enjektör denesinler işin çözülmezse gel biz hallederiz dedi hafta içi zaman bulabilirsem gidecem son durum böyle arkadaşlar.

5. ersin310

ersin310 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    75
    benim montaj tam 2 sene önce yapıldı, 2. paylaştığınız yeni tip enjektörler takılı. sizde niye eski tip var acaba? bir de nozul vardı galiba sizdekilerde. yeni tiplerde nozul yok, belki çözüm olur bu sefer.

6. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Brc de nozullar zaten sabit olarak kullanılıyor neyse bugün servise gittim konuyla ilgili teknik arkadaşımızla birlikte bazı test ayar ve proglama yapmak üzere çevre yoluna çıktık üstat sağolsun her bir noktayı tek tek inceleyerek en iyi duruma getirdi sonuç olarak araçta yazılım olduğu için benzin enjektörleri ile lpg enjektörleri arasında mili saniye farkının çok yüksek olduğu bu nedenle tekleme yaptığı ve çözüm olarak da benzin enjektörlerinin bir büyüğüyle değişmesi gerektiği kanaatine vardık daha önce bir başka arkadaşımızın aracında deneyip başarı elde etmiştik gelişmeleri bildiririm...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Benzin enjektörün buyuturseniz, benzin enj sureleri daha da dusecegi icin, süreler arasındaki fark daha da artar :)

Ayrıca buyuk benzin enjektörlerine vereceğiniz para yerine brc kitini iade edip atikerin büyük regülatörlu kitine geçin daha iyi :)

Ayrıca yorumlamak gerekirse

Enjektör nozzle 3 mm. Bu 1.8 lt 4 silindir motora yeter. Yapılmasi gereken basıncın arttırılıp afr ayarı yapılması.

Ayrıca regülatör kapasitesi yüksek devirlerde gücü karşılayabiliyor mu (basınç düşmesi oluyor mu) kontrol etmek.

1.6 motorları ihya eden brc servisleri biraz sıradışı motora gelince gene cuvalladiginin örneği ile karşı karşıyayız.

Size kesin çözüm önerisini bir kez daha yaziyorum:

Brc den kurtulun ve ayar yapılabilen bir lpg kitine geçin ve afr ayarı yaptırın...

leoncu, Zamanti, powerkırk3 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Sizler daha iyi bilirsiniz Ancak; Brc den kurtulun demeyle kurtulunmuyor ortada harcanan bir emek ve yapılan masraflar var daha öncede paylaşmıştım marka kötülenerek çözüm bulamasınız benim aracımda problem olması markanın kötü olduğu anlamına gelmez bakın brc yerine atiker yada x markası'da olsa düşüncem yine değişmez piyasada öne çıkmış bir çok marka mevcut hiç biri için kötüdür yaramaz deme hakkım yok her marka kendi çapında en iyi en kaliteli hizmeti verebilmek için bir birleriyle yarışıyor onun için kusura bakmayın yazdıklarınıza katılmıyorum kiti; başka bir markayla değiştirecek olsaydım burada paylaşmazdım konuyu burada paylaşmamdaki gaye ve amaç hem benim problemime çözüm bulunması hemde sonuca ulaşıldığında tüm üyeler ve okuyan her kesin bilgi sahibi olması amacını taşımaktadır saygılar...

Cliosymbol ve x-calibur bunu beğendi.
  9. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Öğrenme amacıyla soruyorum, benzin enjektörleri neden büyütülüyor LPG için? Mantığı nedir?

10. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Büyük enjektörün açılma kapanma süresi lpg enjektörlerine daha yakın örneğin Audi s3 lerde yada volvo s40 larda kullanılan enjektörler ler bu işe çözüm oluyor yani mevcut enjektör süresi daha uzunken büyük enjektör süresi daha kısa oluyor...

x-calibur bunu beğendi.
  11. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Çok pardon Volvo değil Saab 2.0 olacaktı:)

x-calibur bunu beğendi.
  12. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Tamam da bunun lpg ye faydası nasıl olacak? Sonuçta LPG de çalışırken benzin enjektörleri çalışmıyor ve bu çalışma süresi de yanan yakıta göre ayarlanıyor.

13. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Lpg enjektörler leri benzin ecu dan gelen sinyal verilere göre çalışıyor

14. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Tamam da sonuç olarak yetersiz LPG geldiğinde araç ecusu yakıtı arttırmak için daha fazla enjeksiyon süresi talep edecek.

15. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Birde hocam madem bunu sizin yazılım attırmanıza bağladılar,siz orjinal yazılıma dönün bakın bakalım durum ne olacak.Gerçi geri dönülebiyormu bilmiyorum. Sonuç olarak gereksiz yere masraf etmiş olmazsınız.

16. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Yazılımcı arkadaşım istediğim zaman güncelleme yapabiliyor ayrıca orjinal yazılım epromu elimde mevcut orjinale dödüğümde sorun yok

17. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Siz bilirsiniz hocam yine de bana pek mantıklı gelmedi açıkcası bu benzin enjektörü değiştirme fikri. 4 enjektör kaç para ki ucuz birşey de değildir herhalde. Sonuçta biz bu lpg yi ekonomi olsun diye kullanıyoruz.

18. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Şu an karar vermişliğim yok bir takım enjektör giyatı 350-400 tl civarında

19. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    4 silindir ve 210-220 hp araca çözüm bulamıyor
    Herşeyi yapmışsınız sizin burdan gelecek yardıma ihtiyacımız yok.

Aslında yardımda aramıyorsunuz gibi de geliyor.

Çünkü burada yardım arayanlar hep ekran görüntüsü paylaşıyor.

Enjektörün açılıp kapanma süresinin tam yükte yüksek devirde yasadiginiz vuruntu kesintilerle zerre alakası yok.

Rölanti sorunu yaşasaydınız o detaylara bakılırdı.

Sizin bize aktarmanız gereken

1 tam yükte benzin ms değeri ne
    1 tam yükte lpg ms değeri ne
    Lpg basınç değeri ne
    Tam yükte afr değeri ne

Bu konuya hiç bir görüntü koymadan birilerine nasıl bir fayda saglayacaginizi düşünebiliyorsunuz ben anlamış degilim

Biz forumca çok kişinin sorunu çözdük her konu da onlarca ekran görüntüsü paylaşıldı.

Brc ile sorunuza çare bulursanız çok sasiracagim.

1.6 atmosferdik araç olmayınca brc de de diğerlerinden bir farkı yokmuş.

Bu konuyu okuyan tüm kişiler uzay mekiği yapılan brc nın de diğer markalarla aynı sorunlara sebep olabildiğini görecekler. Tek elle tutulur fayda bu olacak bence

20. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Orjinal hali ile sorun olmaması da aslında sorunun ayar ile ilgili olduğunu ve benzin enjektorunun açılma kapanma sürelerinin lpg enjeksiyonu ile hiç alakası olmayan anlamsız bir detay olduğunu gosteriyor.

Sayfayı Paylaş