Brc Sequent 32 kit Çözülemeyen Tekleme

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Necbey tarafından 12 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    merhaba hocam.konuyu baştan sona okudum gecmıs olsun umarım kısa zamanda sorununuz çözülür.ama burda ekran goruntusu ms surelerı nozul gıbı bılgıler paylasılmadan yardımcı olamayız.lpg kiti konusunda ustatlar haksız değiller ayar yetenegı fazla olan kit secımı yapılabılırdı.yazılm vs durumlarda mudahele gerekebilir.

powerkırk3 bunu beğendi.
  2. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Ekran görüntüsü konusunda haklı olabilirsiniz ancak bilgisayarı ben kullanmadığım için ekran görüntüsünü paylaşamıyorum ben aracı kullanıyorum brc den yetkili kişi ise bilgisayarı kulkanıyor bu durumda ekran görüntüsünü paylaşma şansım yok diğer yandan sayın admin bu forumda yardım aramadığımı düşünen uzman kardeşimin gönlü kırılmasın üyeliğimi silip konuyu kapatabilirsiniz...

3. ersin310

ersin310 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    75
    konunun uzmanından brc yi tamamen söküp atmak gibi tamamen çözüm odaklı bir öneri gelmiş, ama yazdıklarınızdan artık lpg de bir sorununuz olmadığını anlıyorum.

konu yazılım ile ilgili olabilir diye düşünüyorum. sorunlu devirlerdeki enjeksiyon süresi, avans vb. müdahale edilmiş parametreler sorun çıkartıyor olabilir. yazılımcınız ile kontrol etmenizde fayda var bence, hem benzin-hem lpg durumunda benzin ecusunun nasıl tepkiler verdiği net görülebilir.

4. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Son işlemde ecuyu sıfırlayıp yeniden program yüklendi yine bir şey değişmedi yukarıda da bahsettiğim üzere aynı özeliğe sahip başka bir araçta benzin enjektörlerini değiştirdikten sonra sorun çözülmüştü. Kafama takılan aynı kiti kullanan başka araçlarda bu sorun olmazken benim araçta ve bahsettiğim arkadaşın aracında aynı problemin yaşanması çok enteresan ve içinden çıkılmaz bir hal aldı.
    Bazı arkadaşlar sök at kurtul başka bir kit tak falan diyorlar bu işlem o kadar kolay olsaydı zaten yapardım bu kiti söküp yerine başka bir kit takmak epey maliyetli bir o kadar da zaman isteyen işler. Takılacak olan x marka kitte ayı sorunu yaşamayacağım ne malum bu işlerin bir maliyeti var bizler öyle kolay para kazanan insanlar değiliz'ki sök at yenisini tak maalesef onun için fırsat buldukça tüm alternatifleri denemeye çalışıyorum.
    Ayrıca ilgi ve alakanıza teşekkür ederim saygılar...

5. ersin310

Beğenilen Mesajları:
    75
    tabii ki kiti söküp atacak haliniz yok, sonuçta şu dönemde epey maliyetli ve en nihayetince sapasağlam kit. bende araçla ilgili bir sorunmuş gibi izlenim oluştu. dediğiniz gibi enjektör değişimiyle çözülür belki. umarım bunca uğraştan sonra hallederseniz, sonuçları paylaşırsanız hepimiz için iyi olur. kolay gelsin tekrar..

x-calibur bunu beğendi.
  6. Excellent56

Excellent56 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    75
    Necdet hocam geçmiş olsun sizin foruma da üyeyim yazılarınızı çok beğeniyorum. Murat bey iyidir ama sanırım ortak bir noktada buluşamadınız. Atiker gibi kitlerde her parametreye müdahale izni veriyor ancak brc gibi markalar bunu otomatik yapıp müdahale izni vermiyor. Bu anlaşmazlık bu yüzden. Brc yi at kurtul fikrine asla katılmıyorum ben o hatayı yaptım ve yaptığım masrafla kaldım. Sorunum düzeldi mi hayır. Ama murat beye şurada katılıyorum verilen müdahale izinleriyle sorun minimuma indi diyebilirim.Para kolay kazanılmıyor. Eğer biri size sorununuzun düzeleceğine dair garanti verirse o başka. Umarım sorununuz kısa zamanda çözülür.

Son düzenleme: 3 Nisan 2018
    powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  7. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Sok at kurtul yorumu;

Ben herşeyi denedim, kit de çok iyi serviste çok iyi ama neden bilemiyorum laflarına cevaptır.

Eğer yazılanlar okunursa sorunu anlamak adına yapılabilecek yegane şey olan verileri görme isteğimi defalarca kez tekrarladigimi görebilirsiniz

Ornegin:

Bu soruların hiç birine cevap alamiyorsak evet bu konunun çok da faydası olmuyor.

Sadece insanlar popüler markalarında sorunlu uygulamalara neden olacağını görüyoruz. Tek faydası bu.

Umarım ben yanılıyorumdur sorun aracın kendisi ile ilgilidir. Umarım sorununuzu giderebilirsiniz.

8. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Bilmukabele dostum tşk ederim az çok beni tanıyor biliyorsunuz bizim işimiz gönül işi tek amaç ve düşüncemiz insanlara yardım etmek ve bildiklerimizi paylaşmaktır bazen de yardım istemektir şu anda olduğu gibi başka bir düşüncemiz olmaz olamaz da çünkü bize yakışmaz.

Diğer yandan burada bulunma sebebimin sanki faklı bir amacımın olduğu izlenimi verilmesi doğrusu beni çok üzdü yapılan her işlemi burada paylaşmaya çalışıyorum imkanım dahilinde olmayan bir şeyleri paylaşmam da mümkün değil madem konuyu faydasız buluyorlar (daha öncede yazmıştım) konuyu kapatır üyeliğimi sonlandırırlar olur biter neden yapmıyorlar anlamıyorum...

Sn. Admin’den bir kez daha rica ediyorum lütfen üyeliğimi sonlandırırmısınız…

x-calibur bunu beğendi.
  9. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    İl olarak neredesiniz bilmiyorum ama brc konusunda bildiğim en bilgili ve uzman servis çorum özençler otogaz, gerçekten çok iyiler. Afr sensörü de aldılar artık wideband sensörle open loop bölgesi de dahil mükemmel bir ayar yapıyorlar, montajlarına da diyecek yok zaten. Bence oraya bi götürün, gösterin ,çözeceklerine eminim.

10. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Mrb,
    montaj yapılan il neresi? İzmir mi?

11. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Problem çözülmüştür arkadaşlar turbo wastagate ayarı fazla sıkılmış düzensiz turbo basıncı yüzünden tekleme yaptığını bizzat kendim tespit edip wastagate yi olması gerektiği şekilde ayarladıktan sonra benzin yada lpg fark etmeksizin tekleme ortadan kalkmıştır geçte olsa konuyu takip edenler için paylaşmak istedim saygılar...

kalitex23 ve Destek bunu beğendi.
  12. ersin310

Beğenilen Mesajları:
    75
    Geçmiş olsun, sorunu cozmenıze sevindim. Yüksek basınç işin içine girince böyle sorunlar olabiliyor bazen.

Geçen sürede ben de aracımda ufak değişiklikler yaptım, artık kitin desteklediği 180 beygirin üzerine çıktığı için bir yerden sonra gaz yetiştiremiyor (1500mb regulator-turuncu enjektör). Günlük kullanımda sorun yaratmadığı için sistemi tekrar kurcalamıyorum:)

13. Necbey

Necbey Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Çok tşk ederim belki benzer sorun yaşayan olursa diye paylaşmak istedim.
    Sequent 32 kit 1500 mbar regülatör ve sarı enjektör kullanıyorum çok şükür problemi çözdük ama süreç çok yordu...

Sayfayı Paylaş