Cangas teknokta enjeksiyon

Konusu 'DİĞER LPG MARKALARI AYAR VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve Hasanyhs60 tarafından 3 Aralık 2018 başlatılmıştır.

1. Hasanyhs60

Hasanyhs60 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhabalar yeni uye oldum aracim 98model tofas dogan slx1.6.i.e 96 hp 4 silindir kafama takilan birkac husus var yardimci olursaniz sevinirim arastirdigim kadariyla map sensor u enjektor kutugune bagli ancak benim aracimda map sensoru emme manifold a bagli bu baglanti dogrumu mudur birde lpg ayar kablosu olarak ne onerirsiniz simdiden tesekkur ederim.

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Kitine göre değişiyormu bilmiyorum bende de emme manifolduna bağlı

3. Hasanyhs60

Hasanyhs60 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Evet gerekli servis ile gorusme yaptim emme nafolt dan aliyormus sinyali

4. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    X calibur hocam arkadasın doğan arabaya takılı cangaz sıralı/tek nokta lpg sistemi karbüratörlü tek nokta enj. araçlara takılan biraz farklı bir sistem . Lpg enjektörlerinin hangi sürelerde calışacağı yani map, afr cihazıyla ayarlanıyormuş ve sistem calışıyorken aracın kendi(zaten bir tane olan) enjektörlerinden değilde lpgnin map sensörünü dikkate alıyormuş . Yani karbüratörlü araçlara özel sıralı lpg sistemi...

Son düzenleme: 3 Aralık 2018
    x-calibur bunu beğendi.
  5. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hasan Bey normal sıralı lpg li araçlar da mesala atikerde map sersörü tek ama iki girişlidir hem enj. Kütügünden gaz basıncını hem manifoltaki vakumu ölcer..
    Sizin aracınızdaki sistem için destekte iletişime geçmelisiniz lpgkablo.com destek kısmındaki tlf veya whatsupdan ulaşabilirsiniz

x-calibur bunu beğendi.
  6. Hasanyhs60

Hasanyhs60 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Lpg kablo ile iletisime gectim ve gerekli kablo secim i yapildi siparis verdim

7. Hasanyhs60

Hasanyhs60 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bir sorum daha olacakti yardimci olur musunuz

8. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Bildiğim kadar yardımcı olmaya çalışırım

x-calibur bunu beğendi.
  9. Hasanyhs60

Hasanyhs60 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Arac benzinde calisirken siyah duman atiyor lpg de sikinti yok enjektor iseme yapiyor dediler degistirdim anck hala devam ediyor oksijen sensorunden kaynakli olabilirmi

10. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Benzinde motorun zengin karışımdan dolayı siyah duman attığı düşünülüyorsa evet lambda sensörü buna sebep olabilir ama tek sebep bu da olmayabilir
    sibop ayarından varsa gaz kelebek sensöründen akü şase bağlantılarına kadar bir çok şeyin kontrol edilmesi gerekir
    Aracın lpg de normal çalışıyor olması kafanızı karıştırmasın ilk olarak motorun benzinde sorunsuz çalışması gerekiyor.
    çünkü lpg ayarıyla benzin sistemindeki hataların gözden kaçırılması sağlayabilir.
    20 snden fazla eski tofaş kullanıcısı olarak yeni tip tofaş motorları tecrübe etme şansım olmadı kusura bakmayın sadece fikir yürütebiliyorum

x-calibur bunu beğendi.
  11. Hasanyhs60

Hasanyhs60 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Gaz pedal sensoru var onuda sokup temizliyeyim ozaman emme manifolt ustunde motor isi kontrol musuru var ecu ya bilgi veren onun fisini cektimmi arza lambasi yaniyor ama oksijen sensor unu cikarttigim zaman yanmiyor

Sayfayı Paylaş